Balowe zakończenie karnawału

Opublikowano: 1 marca 2017

27 lutego w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie po raz pierwszy w historii odbył się Bal Dobroczynny „Spragnieni Piękna”, zorganizowany z okazji 100-lecia powstania Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”. Ta wytworna impreza w stylu lat 20. i 30. przyciągnęła mnóstwo gości, nie tylko tych znanych z pierwszych stron gazet.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru, który poprowadził Zygmunt Chajzer, nie brakowało dobrej muzyki i stylowych tańców. Parkietem zawładnęli: członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”, przedstawiciele muzeum, biznesmeni, politycy, dziennikarze, artyści oraz projektanci, którzy stworzyli suknie wieczorowe w ramach projektu „Spragnieni piękna”. Byli wśród nich m.in.: Joanna Klimas, Lidia Kalita, Bizuu, MMC, LeBrand, Serafin Andrzejak, Michael Hekmat, Michał Szulc, Zuocorp, Weave, Monika Olejnik, Mariola Bojarska-Ferenc, Joanna Horodyńska, Katarzyna Nosowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Paweł Poncyliusz.

Niezwykle emocjonującym punktem programu była aukcja charytatywna, podczas której licytowano atrakcyjne i unikatowe przedmioty, m.in.: dwie torebki firmy La Boba pomalowane przez Elżbietę Radziwiłł, perfumy sygnowane przez twórców paryskiej firmy Liquides Imaginaires, rzeźbę Marii Papy Rostowskiej, a także osiem stolików zaprojektowanych przez Dorotę Koziarę dla firmy Comforty, którym indywidualne rysy nadali znani artyści: Edward Dwurnik, Jan Dobkowski, Maurycy Gomulicki, Karol Radziszewski, Jakub Woynarowski oraz Katarzyna Przezwańska. Przedmiotem aukcji były również prawo do 3-letniej „adopcji” jednego z najbardziej rozpoznawalnych obrazów z kolekcji warszawskiego muzeum narodowego – „Babiego lata” Józefa Chełmońskiego – oraz mecenat nad pierwszą salą Galerii Sztuki XX i XXI wieku na okres jednego roku.

– Licytowane na aukcji obiekty są nie tylko dziełami o szczególnej wartości, ale przede wszystkim symbolami naszej hojności wobec tak ważnego miejsca, jakim jest Muzeum Narodowe w Warszawie – powiedział podczas wieczoru Paweł Kastory, prezes zarządu Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”. Aukcję poprowadził Juliusz Windorbski z Desa Unicum, jej partnerem była firma Comforty, a udział w niej wzięli nie tylko goście balu, lecz także wszyscy zainteresowani, których reprezentowali przedstawiciele artinfo.pl.

Jak na karnawał przystało, podczas wieczoru odbyły się specjalne pokazy tańca, przygotowane przez grupę Dansinn by Malitowski. Goście mieli również możliwość sprawdzenia własnych umiejętności na parkiecie pod okiem zawodowych tancerzy przy akompaniamencie granej na żywo muzyki. – Czuję, że jestem na prawdziwym balu. Mam nadzieję, że bale Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” staną się już tradycją – podsumowała Joanna Horodyńska, gość balu i projektantów MMC.

– Działamy na rzecz muzeum narodowego, które jest dobrem publicznym. Zależy nam na powiększaniu grupy ludzi, którzy chcą to dobro współtworzyć. Projekt „Spragnieni piękna” wyzwolił entuzjazm, zaangażowanie i olbrzymią ofiarność wśród bardzo wielu osób, połączył różne środowiska – kuratorów, muzealników, projektantów mody, prywatnych kolekcjonerów sztuki, przedsiębiorców i artystów – powiedziała wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” Małgorzata Wandzel. Dochód z aukcji i balu zostanie przekazany na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Gratulujemy udanej imprezy i życzymy, aby był to początek tego typu przedsięwzięć.

Fot. AKPA

Tagi:

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
WENECKI BAL MASKOWY
W lutym, Elite Club Poland ma zaszczyt zaprosić na W...
12 lutego w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Warsz...
Już w najbliższy poniedziałek 27 lutego w Muzeum Narodow...