wsparcie IT

Profesjonalne wsparcie IT zmienia oblicze biznesu. Poznaj rozwiązania od Teleaudyt.pl

Opublikowano: 4 czerwca 2023

W dzisiejszym świecie, którego znakiem rozpoznawczym jest postępująca cyfryzacja, konieczne jest reagowanie na napływ nowych technologii. Przedsiębiorstwa muszą mierzyć się z wyzwaniem dotyczącym wdrażania nowych usług i rozwiązań. Do prowadzenia wielu biznesów niezbędny jest komputer z odpowiednim oprogramowaniem oraz dostęp do Internetu. Jeżeli środowisko informatyczne w firmie będzie sprawnie działające, bezawaryjne i bezpieczne, pozwoli to organizacji osiągnąć cele biznesowe oraz zwiększy produktywność działań. Jakich rozwiązań oczekują przedsiębiorcy? Przede wszystkim profesjonalnych, kompleksowych i dopasowanych do potrzeb. W poniższym tekście przedstawiamy najważniejsze korzyści płynące z powierzenia obsługi informatycznej firmy zewnętrznemu wykonawcy. Opiszemy też, na czym polega wsparcie IT dla firm na przykładzie oferty Teleaudyt.pl.

Obsługa informatyczna firmy – na czym polega?

Podstawą działalności dużej, małej czy średniej firmy jest sprawna i efektywnie działająca infrastruktura IT, czyli cały hardware i software. Zły stan systemów informatycznych wiąże się z większym ryzykiem awarii, co z kolei może powodować przestoje, generować koszty, a nawet doprowadzić przedsiębiorstwo do bankructwa. Aby zapobiec występowaniu takich problemów, niezbędna może okazać się profesjonalna obsługa informatyczna firm, czyli przekazanie opieki nad komputerami i siecią firmie zewnętrznej. Znanym i cenionym wśród klientów dostawcą tego typu usług jest Teleaudyt. Jeśli szukasz najwyższej jakości outsourcingu IT, zachęcamy do odwiedzenia ich witryny. Główną zaletą wymienionego rozwiązania jest stały dostęp do usług oraz szybki czas realizacji. W ramach umowy na wsparcie informatyczne można liczyć na pomoc wykwalifikowanych specjalistów, posiadających szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży IT. Zakres usług zazwyczaj jest dobierany indywidualnie, w zależności od profilu i skali działalności organizacji. W ten sposób otrzymujemy wszystkie niezbędne elementy wsparcia w zakresie funkcjonowania systemów informatycznych w firmie. Jednocześnie przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów związanych z zatrudnieniem i przetestowaniem pracowników własnego działu IT.

Jak wybrać firmę informatyczną do obsługi IT?

Firmy informatyczne świadczące usługi w ramach wsparcia IT mają szeroki zakres działania, obejmujący m.in. projektowanie i wykonanie sieci komputerowej, konsultacje dotyczące sprzętu informatycznego, wdrażanie i konfigurację nowych rozwiązań IT (w tym oprogramowania), przeprowadzanie backupów, monitorowanie sieci, szkolenia, a także help desk. Przy wyborze firmy informatycznej warto sprawdzić jej portfolio i referencje. Jedną z najlepszych rekomendacji jest grono zadowolonych klientów. Poszukując dostawcy usług informatycznych warto zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Znaczenie ma tu nie tylko to, dla kogo podmiot świadczy swoje usługi, ale też jak długo jest obecny na rynku. Warto również zweryfikować zaproponowany model usług. Bywa, że niektóre podmioty specjalizują się wyłącznie w wybranych dziedzinach, w związku z czym nie będą w stanie wykonać zadań, których od nich oczekujemy. Doświadczonym dostawcą usług informatycznych jest wspomniany już Teleaudyt. To polska firma informatyczna istniejąca od 2011 roku, oferująca swoim klientom dostęp do specjalistów z wielu obszarów. Teleaudyt zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie wykorzystania sieci i komputerów w firmie. Do najważniejszych kategorii działań tego wykonawcy możemy zaliczyć:

 • obsługę informatyczną małych, średnich oraz dużych firm,
 • budowę sieci komputerowych,
 • konfigurację sieci i zabezpieczeń,
 • planowanie infrastruktury IT oraz wydajności systemów informatycznych w firmach,
 • konsulting informatyczny,
 • obsługę informatyczną konferencji,
 • wdrożenia Microsoft 365 dla firm wraz z konfiguracją oprogramowania,
 • migrację do chmury,
 • backupy (kopie bezpieczeństwa),
 • odzyskiwanie danych,
 • szkolenia dla pracowników z bezpiecznej pracy przy komputerze,
 • pogotowie komputerowe od poniedziałku do soboty,
 • projektowanie i wykonawstwo instalacji niskoprądowych.

Teleaudyt ma swoją siedzibę w Krakowie. Ze względu na dojrzały i wyjątkowo szybki rozwój technologiczny, stolica Małopolski stała się jednym z najbardziej prestiżowych europejskich ośrodków branży IT. Warto wspomnieć, że choć siedziba Teleaudytu znajduje się w mieście Kraków, firma świadczy swoje usługi w całej Polsce.

Microsoft 365 (dawniej: Office 365) – najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie

W każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie oprócz sprzętu komputerowego niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie. Bez niego firma nie mogłaby w zasadzie skutecznie funkcjonować. Najczęściej wykorzystywanym zestawem narzędzi biurowych w przedsiębiorstwach jest Microsoft 365. Jeszcze do niedawna można było spotkać go pod nazwą Office 365. To zdecydowanie najbardziej popularny i najchętniej wdrażany produkt z kategorii oprogramowanie biurowe. Z pakietu Microsoft 365 korzystają mniejsze i większe firmy działające w różnych branżach na rynkach całego świata. Oprogramowanie to zapewnia kontrolę nad danymi i urządzeniami firmowymi za pomocą jednego panelu administracyjnego. Platforma Microsoft 365 umożliwia przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze (pliki mogą być edytowane w tym samym momencie przez wiele osób), zapewnia profesjonalną pocztę e-mail (wraz z synchronizacją maili, kontaktów i kalendarzy), a także usprawnia komunikację i pracę zespołową dzięki aplikacji Microsoft Teams. Usługa umożliwia łączenie pracowników z innymi osobami, informacjami i zawartością, aby móc jak najlepiej wykonać swoją pracę za pomocą dowolnego urządzenia. Licencja Microsoft 365 dla firm sprzedawana jest w modelu subskrypcyjnym, gwarantującym posiadanie zawsze aktualnych wersji aplikacji. Pakiet Office 365 dla firm można kupić bezpośrednio od Microsoft w abonamencie. Jednak dużo korzystniej zrobić to od partnera Microsoft, np. Teleaudytu. Firma posiada możliwość dostarczenia licencji prosto z MS w najlepszej cenie, a także zapewnia korzystniejsze warunki na wybrany typ usługi oraz specjalistyczne doradztwo w doborze innych licencji. Zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły.

Wdrożenia Microsoft 365 w firmach

Powierzając obsługę IT fachowcom możemy liczyć na pełny wachlarz usług: od administracji infrastruktury informatycznej, przez rozwiązywanie bieżących problemów, po monitorowanie systemu. Bardzo ważnym elementem w kontekście obsługi informatycznej jest wdrażanie, konfiguracja i optymalizacja stosowanego w przedsiębiorstwie oprogramowania. Warto wiedzieć, że firmy specjalizujące się w opiece informatycznej, np. Teleaudyt, oferują profesjonalne dobranie oraz wdrożenie licencji Microsoft 365, a także późniejsze administrowanie. Z pewnością pomoże to dostosować licencję do indywidualnych potrzeb danej organizacji. Teleaudyt zajmuje się także przejściem (migracją) skrzynek pocztowych od poprzedniego dostawcy do Microsoft 365 – tak, aby klient nie stracił poczty e-mail oraz zachował strukturę plików. Firma dba również o backup całości. W celu poznania szczegółów zapraszamy do odwiedzenia strony www. Teleaudyt oferuje ponadto szkolenia dla pracowników z obsługi nowego narzędzia, a także szkolenia z bezpiecznej pracy przy komputerze.

Podmioty świadczące usługi IT oferują maksymalnie indywidualne wsparcie informatyczne najwyższej jakości. Współpraca z nimi daje przedsiębiorcy i zatrudnionym pracownikom poczucie pewności oraz spokoju co do stanu środowiska informatycznego w firmie. Z pewnością warto wprowadzić outsourcing IT w swojej organizacji. To pewnego rodzaju polisa bezpieczeństwa, która pozwoli nam spać spokojnie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...