Mazovia Cup

Gimnastyczne Talenty z 7 krajów na Mazovia Cup

Opublikowano: 15 lutego 2024

Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice stała się areną dla młodych, utalentowanych gimnastyczek podczas jubileuszowej 10. edycji Otwartego Pucharu Mazowsza w Gimnastyce Artystycznej “Mazovia Cup”.

Organizowany przez Rhythmic Gymnastics Academy Warszawa, jeden z największych klubów gimnastyki artystycznej w Polsce, turniej przyciągnął ponad 300 zawodniczek z Polski i zagranicy.

Zawody, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zgromadziły młode gimnastyczki z 20 klubów z 7 różnych krajów. Najmłodsza z gimnastyczek urodziła się w 2019 roku, a wysoki poziom umiejętności oraz zaangażowanie wszystkich uczestniczek wskazują, że wiele z nich ma potencjał, aby w przyszłości zaistnieć na arenie olimpijskiej.

Mazovia Cup

Znaczącym aspektem “Mazovia Cup” było wsparcie sponsorów takich jak firma Ochnik i Bell, dzięki którym każda uczestniczka otrzymała nagrody i upominki. To gest, który podkreśla wagę wsparcia młodych talentów, szczególnie w dyscyplinie tak zdominowanej przez kobiety, jaką jest gimnastyka artystyczna.

Mazovia Cup

Zawody te były nie tylko demonstracją umiejętności fizycznych, ale i wytrwałości oraz determinacji młodych sportowców. Uczestniczki prezentowały swoje zdolności w układach tanecznych i z przyborami, takimi jak skakanka, obręcz, piłka, maczugi oraz wstążka. Każdy występ był unikatowy, wymagając od gimnastyczek nie tylko siły i wytrzymałości, ale również gracji, koordynacji ruchowej i rytmicznej, a także elastyczności i skoczności.

Mazovia Cup

Sędzią głównym zawodów była Anna Mrozinska, sędzina międzynarodowa i olimpijka z Aten, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia. Turniej transmitowany był online, a trybuny, jak co roku, wypełnione były po brzegi entuzjastycznymi widzami.

Mazovia Cup” nie tylko dostarcza młodym gimnastyczkom platformy do prezentacji swoich umiejętności, ale także promuje równość i wspiera rozwój kobiecego sportu. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, sponsorów oraz pasji samych zawodniczek, gimnastyka artystyczna na Mazowszu rozwija się dynamicznie, inspirując kolejne pokolenia młodych sportowców do dążenia do doskonałości.

Kolejny cykl zawodów rozpocznie się już w marcu. Zapraszamy wszystkich entuzjastów sportu na II edycję Young Stars, Pierwszy Krok Gimnastyczny i Butterfly Cup.

fot. Leszek Tomaszewski / nextIMAGE

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...