buty Camper

Camper – buty z niezwykłą historią

Opublikowano: 21 października 2017

Camper to obecnie jedna z najlepiej rozpoznawalnych obuwniczych marek, z ponad trzystoma sklepami w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Trudno uwierzyć, że ten spektakularny sukces narodził się z niewielkiego, rodzinnego biznesu, którego początki sięgają jeszcze XIX wieku. Jak powstawały słynne buty Camper? Jakie wartości przyświecają marce? Gdzie kupić buty Camper? Odpowiadamy na te i inne pytania!

Buty Camper – jak to się zaczęło?

Zamiłowanie do innowacyjnego rzemiosła było obecne w rodzinie Fluxà od pokoleń. W 1877 roku Antonio Fluxà – dziadek późniejszego założyciela marki Camper – wybrał się w niezwykłą podróż. Z rodzinnej Majorki dotarł do Anglii. Czas, który tam spędził, poświęcił na obserwowanie lokalnych szewców, nowoczesnych sprzętów wykorzystywanych przez rzemieślników oraz technik pracy, które wydały mu się wówczas rewolucyjne.

Uzbrojony w wyjątkowe doświadczenia oraz angielskie maszyny do szycia powrócił w rodzinne strony, aby rozwijać nie tylko swój talent, ale także rodzinną firmę obuwniczą. Warto wspomnieć, że maszyny do szycia, które Antonio Fluxà przywiózł ze sobą z Anglii, były pierwszymi urządzeniami tego typu na Majorce. Nic dziwnego, że zdolny i pomysłowy szewc, zdołał dokonać prawdziwej rewolucji w swoim fachu!

Camper – narodziny światowej marki

Marka Camper, założona w 1975 roku przez Lorenzo Fluxà, była ukoronowaniem wieloletniej, rodzinnej tradycji szewskiej, zapoczątkowanej przez Antonio. Przez pierwsze sześć lat działalności firma nie posiadała własnych punktów dystrybucji – buty Camper zakupić można było wówczas jedynie poprzez pośredników. W 1981 roku w Barcelonie Camper otworzył swój pierwszy sklep. Był to pierwszy krok w kierunku olbrzymiego sukcesu marki.

Kolejnym kamieniem milowym w historii firmy Camper była decyzja o ekspansji na zagraniczne rynki. Na pierwsze trzy lokalizacje dla sklepów Camper wybrano najważniejsze europejskie stolice mody – Londyn, Paryż oraz Mediolan. Pomimo tego, że inwestycja ta wiązała się z dużym ryzykiem, szybko okazało się, że była opłacalna, a klienci wyjątkowo docenili odważne i oryginalne projekty hiszpańskiej marki.

Obecnie Camper może poszczycić się obecnością w siedemdziesięciu krajach świata oraz imponującą liczą trzystu sklepów firmowych.

Czym wyróżniają się buty Camper?

Obuwie marki Camper to synonim najwyższej jakości, niepowtarzalnego wzornictwa, doskonałych materiałów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Każda para butów sygnowanych logo Camper jest zaprzeczeniem banału i oczywistości. Te same zasady tyczą się sklepów Camper – każdy z nich zaskakuje klientów nowoczesnymi, minimalistycznymi, wyrazistymi i starannie zaprojektowanymi wnętrzami. Za kultowe już uchodzą sklepy w Madrycie, Nowym Jorku czy Sztokholmie, zaprojektowane przez wybitne japońskie studio Nendo – w ich wnętrzach buty Camper… unoszą się w powietrzu.

Camper buty – sklepy w Polsce

Renomowane buty Camper zakupić można w zaufanych sklepach internetowych, takich jak Spartoo. Stacjonarnie buty Camper można kupić w butikach zlokalizowanych w Warszawie oraz Krakowie.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piżamy damskie Bohomoss
Od zawsze zmagamy się z dylematem: wygodnie czy stylowo? Czy...
baggy jeans
Damskie baggy jeans to spodnie jeansowe o luźnym, workowatym...
Torebki Crossbody
Wśród niezliczonej ilości dodatków, które stanowią nieodłącz...
bielizna na walentynki
Ulubione wino, kwiaty, romantyczny seans, sprawdzone gadżety...
Buty Ryłko
Buty to nie tylko podstawowy element garderoby, ale także sp...