Menu

Jak dobrać torebkę do… figury

Czy może być coś prostszego, niż wybór torebki? Jak dobrać torebkę? Takie pytanie może zadać tylko mężczyzna, nieświadomy ilości czynników, które współtworzą torebkę idealną. Torebka ma duży wpływ na nasz ogólny wizerunek, musi komponować się nie tylko z ubraniem, ale także z figurą.

Oczywiście nie trzeba sztywno trzymać się wytycznych stylistek, zawsze można pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji w doborze dodatków, jednak jeśli trochę się przyłożymy do kupna torebki, może okazać się, że będzie ona świetnie do nas pasować, podkreślając atuty, a tuszując wady sylwetki.

Torebki dla szczupłych kobiet

Kobiety drobne, filigranowe, bardzo szczupłe albo niskie powinny nosić torebki o niewielkich rozmiarach. Jeśli dodatkowo mają chłopięcą figurę, bez większych krągłości, powinny wybierać torebki zaokrąglone, ze złagodzonymi krawędziami. Dla nich więc są wszystkie kopertówki, małe chanelki i inne torebeczki na paskach. Nie należy się obawiać, że będziemy wyglądać z nimi niepoważnie. Jeśli wybierzemy torebki skórzane wysokiej jakości, będą pasować do każdego rodzaju stroju i każdej okazji.

Małych torebek powinny z kolei unikać osoby o bardziej rozbudowanej sylwetce, ponieważ w efekcie kontrastu między ich figurą a rozmiarem torebki, będą wyglądać na bardziej masywne niż są w rzeczywistości.

Torebki dla niskich osób

Niskie osoby będą dobrze wyglądać nosząc torebki średniej wielkości, o kształtach opływowych, z zaokrąglonymi kształtami. Dodatkowo, powinny unikać one torebek na długich paskach. Najlepiej jeśli będą nosić je na ramieniu. Noszenie torebki pod pachą jest z kolei wskazane dla niskich kobiet z figurą gruszki, czyli pełniejszą dolną częścią ciała.

Torebki dla puszystych kobiet

Zarówno kobiety wysokie, jak i bardziej korpulentne, będą lepiej wyglądać nosząc torby nieco większe. Najlepiej torebki skórzane o podłużnych kształtach, z ostrzejszymi krawędziami. Zaletą dużej torby jest też fakt, że może ona pomóc ukryć zbyt masywne ramiona, pod warunkiem że nie ma cienkich ramiączek.

Wysokie kobiety

Panie o wyższym wzroście i szczupłej figurze mają więcej swobody z doborem torebek – mogą wybierać spośród różnych rozmiarów i form, a także spośród różnych długości pasków. Zazwyczaj w ich przypadku dobrze sprawdzają się torebki skórzane na długim pasku, które można wygodnie przerzucić przez ramię.

Dobór torebki w zależności od kształtu biustu

Co ciekawe, torebki można dobierać także pod względem wielkości biustu. Panie, które mają większe piersi być może będą chciały odwrócić od niego uwagę. Mogą to zrobić już choćby przez unikanie torebek o krótkich rączkach i niewielkiej komorze, bo te kończą się zwykle na wielkości biustu i tym samym go eksponują. Jest to więc trik polecany paniom o małym biuście. Panie z dużymi piersiami nie powinny nosić też kopertówek i innych torebek pod pachą. Lepiej będzie, jeśli wybiorą średnie lub większe torby zwisające na wysokości bioder.

Powyższe triki nie wymagają wiele wysiłku, a pozwalają uzyskać naprawdę dobry efekt. Żeby w to uwierzyć, warto zrobić sobie zdjęcie z odpowiednią i złą torebką dla naszego typu sylwetki i sprawdzić różnice samodzielnie. A gdy już będziemy wiedzieli, jaki rodzaj i kształt torebki jest dla nas odpowiedni, możemy przystąpić do wyboru nowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023