Już za 500 dni wielkie sportowe święto w POLSCE

Opublikowano: 1 kwietnia 2016

Wszechstronny Konkurs Konia WierzchowegoTysiące fanów na żywo oraz miliony telewidzów z całego świata będzie śledzić w dniach 17-20 sierpnia 2017r. zmagania najlepszych jeźdźców w trakcie rywalizacji o medale Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.  

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. A wszystko to za 500 dni na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia na Dolnym Śląsku.

„Organizacja Mistrzostw Europy w WKKW, w jednej z olimpijskich dyscyplin, to historyczne wydarzenie
w dziejach Polski. Mimo wspaniałych tradycji polskiego WKKW, wywodzących się jeszcze z czasów kawaleryjskich, Polska nie była dotychczas organizatorem zawodów takiej rangi w jeździectwie” – mówi Michał Szubski, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.

Mistrzostwa Europy w WKKW rozgrywane są w latach nieparzystych w cyklu olimpijskim.

Poprzednia impreza odbyła się w szkockim Blair Castel i zgromadziła blisko 60 tys. widzów i przeszło 35 mln telewidzów. Transmisje TV docierały do 96 krajów świata, generując łączny czas emisji przeszło 330h.

Miasto Strzegom już od 14 lat organizuje zawody międzynarodowe.  Dzięki doskonałej renomie, po kilku latach intensywnej promocji, w czerwcu 2014 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała prawa do organizacji Mistrzostw Europy w WKKW dolnośląskiemu Strzegomiowi.

„To dla nas wielkie wyróżnienie, podkreślenie wieloletniej pracy oraz olbrzymia szansa na promocję Strzegomia i Dolnego Śląska na europejskiej arenie. Planujemy w trakcie trwania Mistrzostw organizację na terenie zawodów specjalnej strefy promującej strzegomską kulturę – Strzegomski Granit” – mówi  Zbigniew Suchyta,  Burmistrz Strzegomia.

Mistrzostwa Europy w WKKW to także wielkie wyzwanie organizacyjne poprzez konieczność zapewnienia przez organizatorów wydarzenia najwyższych standardów.

Strzegomski Hipodrom przeszedł w ostatnich 2 latach dwie duże inwestycje, dostosowujące obiekt do standardów europejskich.

„Teraz przed nami ostatni etap – organizacja i logistyka. Bardzo ważnym elementem przygotowań jest budowa specjalnej dla Mistrzostw trasy crossu. Spodziewamy się udziału kilkudziesięciu tysięcy widzów, w tym kilkunastu z zagranicy, dla których sprzedaż biletów ruszy już 17 sierpnia 2016 roku” – mówi Marcin Konarski, Dyrektor Organizacyjny Mistrzostw Europy WKKW.

WKKW – Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego /w skrócie WKKW/ to jedna z trzech olimpijskich dyscyplin jeździeckich. Jest uważana za królową sportów jeździeckich. Należy do najbardziej widowiskowych i emocjonujących dyscyplin.  WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków. Celem tych zawodów jest zademonstrowanie zarówno zdolności, wytrzymałości i szybkości koni, jak również ich elegancji oraz zgrania konia z jeźdźcem.

 

Udostępnij ten post:  • Angelika pisze:

    Czy wstęp jest wolny, czy trzeba mieć bilety? Ew. Jaka cena biletu?

  • Michał Pająk pisze:

    „Organizacja Mistrzostw Europy w WKKW, w jednej z olimpijskich dyscyplin, to historyczne wydarzenie
    w dziejach Polski. Mimo wspaniałych tradycji polskiego WKKW, wywodzących się jeszcze z czasów kawaleryjskich, Polska nie była dotychczas organizatorem zawodów takiej rangi w jeździectwie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Strzegom Spring Open
Już w najbliższy weekend mocne otwarcie sezonu WKKW w Strzeg...