Kolekcja olimpijska na Igrzyska w Rio 2016

Opublikowano: 18 maja 2016

Wiemy już jak będzie wyglądała kolekcja olimpijska, którą nasza reprezentacja założy na Igrzyska w Rio de Janeiro. To połączenie mocnego koloru i narodowych symboli z najwyższą technologią materiałów sportowych. Polski Komitet Olimpijski oraz spółka OTCF, właściciel marki 4F, oficjalnie zaprezentowały stroje, w których zobaczymy polskich sportowców już w sierpniu.

Oficjalny pokaz kolekcji olimpijskiej odbył się 16 maja 2016 r. w Hali EXPO XXI w Warszawie. Kolekcja powstawała przez ostatnie 2 lata, a w cały projekt zaangażowanych było łącznie kilkadziesiąt osób – projektantów, technologów odzieży, grafików. Polski Komitet Olimpijski był włączony w cały proces, na każdym etapie konsultując poszczególne elementy kolekcji.

Na pokazie w Warszawie pokazano łącznie 3 linie kolekcji olimpijskiej – defiladową, treningową oraz w stylu sport casual. Podstawą kolekcji jest funkcyjna odzież bezszwowa, a także najwyższej jakości oddychające i lekkie materiały sportowe, zapewniające właściwą wentylację i komfort użytkowania. W ubraniach zostały zastosowane niewidoczne wykończenia i dzianiny strukturalne 3D.

Dodatkowo w kolekcji wykorzystano technologie szybkoschnące o powiększonej powierzchni włókien dla lepszego zarządzania wilgocią, technologie antybakteryjne uwalniające od bakterii i przykrego zapachu oraz technologie chłodzące pomagające utrzymać optymalną temperaturę ciała podczas aktywności fizycznej. Szeroki wybór odzieży uzupełnia bogaty wybór akcesoriów, w tym obuwie, okulary słoneczne, czapki, torby i plecaki.

Marka 4F już po raz czwarty ubierze polskich sportowców na Igrzyska Olimpijskie. Zaczęło się od Zimowych Igrzysk w Vancouver (2010), potem były Letnie Igrzyska w Londynie (2012) oraz Zimowe Igrzyska w Soczi (2014). W tym roku po raz pierwszy w historii polska marka ubierze aż 3 reprezentacje. Poza biało-czerwonymi, w strojach 4F wystąpią Łotysze oraz Serbowie, których wybrane elementy kolekcji zostały także zaprezentowane na pokazie w Warszawie. Wszystkie kolekcje powstały we współpracy z narodowymi komitetami olimpijskimi i będą dostępne w sprzedaży detalicznej na tych rynkach.

FOT: archiwum 4F Andrzej Marchwiński / Filip Okopny

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kurtka przeciwdeszczowa damska
...
koronawirus
W czasach pandemii koronawirusa i rozpoczynającego się kryzy...
Inteligentna odzież
Intensywne treningi, odpowiednia dieta, doskonała ko...
wyjazd w góry
Urlop w górach, ferie z dziećmi albo weekendowy wyja...
O sukcesie, doskonaleniu, prawdziwej drodze na szczy...