koronawirus

Jak firmy radzą sobie w obliczu pandemii koronawirusa?

Opublikowano: 3 kwietnia 2020

W czasach pandemii koronawirusa i rozpoczynającego się kryzysu gospodarczego wiele przedsiębiorstw musiało szybko zmienić dotychczasowy profil produkcyjny. Dostosowując się do obecnej sytuacji zarówno małe firmy, jak i wielkie koncerny rozpoczęły pracę nad najpotrzebniejszymi w tym momencie produktami – maseczkami ochronnymi i żelami antybakteryjnymi. Mimo, iż pozornie mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie jest czysto marketingowym chwytem to jednocześnie bardzo efektywnie wspomaga walkę z wirusem. Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma Naszywki.pl, która do tej pory zajmowała się tworzeniem naszywek i haftów komputerowych.

Naszywki.pl wspierają ochronę zdrowia

Naszywki.pl to znany sklep internetowy, który dotychczas specjalizował się głównie w produkcji różnorodnych aplikacji i emblematów na ubrania, torby i plecaki. Wśród szerokiego asortymentu firmy można było odnaleźć m.in. naszywki, haft komputerowy, haftowane emblematy na zamówienie, proporczyki, breloczki, koszulki oraz bluzy. W dobie pandemii koronawirusa znacząco zmieniły się jednak potrzeby oraz priorytety większości konsumentów i klientów. Nic więc dziwnego, że firma dostosowując się do panującej teraz sytuacji postanowiła częściowo przestawić swoją produkcję na rzecz maseczek bawełnianych i medycznych.

Wbrew pozorom rozpoczęcie tego typu działalności nie należało do najłatwiejszych zadań. Mimo, iż już wcześniej firma miała do czynienia z różnorodnym tworzywami i fakturami to jednak produkcja profesjonalnych maseczek, które rzeczywiście mogłyby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa okazała się być większym wyzwaniem. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zaczęli więc odwiedzać hurtownie i pasmanterie, co znacząco przybliżyło im cały proces produkcji maseczek ochronnych.

Po zebraniu potrzebnych materiałów i informacji Naszywkom.pl udało się rozpocząć produkcję dwustronnych maseczek bawełnianych ze specjalną kieszonką na filtr. Tego typu model można dodatkowo wyposażyć w profesjonalny filtr z atestem lub domowy, który każdy może samodzielnie przygotować. Więcej informacji na ten temat znajduje się na https://www.naszywki.pl/maseczki-ochronne/ .

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów firma postanowiła również rozpocząć produkcję specjalistycznych maseczek z tkaniny medycznej. Od kwietnia w sklepie internetowym Naszywki.pl dostępne są profesjonalne maseczki wykonane z fizeliny medycznej. Dużą część produkcji firma postanowiła bezpłatnie przekazać poznańskim szpitalom oraz przychodniom.

Luksusowe marki i znane firmy włączają się do walki z koronawirusem

Nie tylko polskie przedsiębiorstwa czy sklepy internetowe rozpoczęły aktywną walkę z COVID-19. Luksusowe marki, które na co dzień działają w branży modowej również postanowiły przeorganizować dotychczasowe linie produkcje, stawiając przede wszystkim na żele antybakteryjne oraz maseczki ochronne.

Francuski koncern LVMH, który jako właściciel światowych marek takich jak Dior, Prada, Kenzo czy Louis Vuitton jest jednym z silniejszych graczy na rynku konsumenckim w połowie marca zadecydował, że poszczególne fabryki, które do tej pory zajmowały się głównie wytwarzaniem perfum, od teraz zaczną produkować wysokiej jakości żele antybakteryjne. Preparaty mają bezpłatnie trafić do francuskich instytucji medycznych. Podobne cele postawiła sobie również znana włoska grupa modowa Calzedonia. Wyprodukowane przez ich fabryki maseczki ochronne zostaną za darmo przekazane szpitalom we Włoszech.

Wiele polskich przedsiębiorstw także zdecydowało się podjąć odpowiednie kroki, które pomogą zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Znana z produkcji odzieży sportowej firma 4F zadeklarowała, że 20% z dziennego obrotu marki zostanie przekazane na pomoc w walce z pandemią. Swoje wsparcie okazał też m.in. koncern PKN Orlen, firma Agata, marka NeoNail czy sieć sklepów CCC.

W obliczu panującej pandemii koronawirusa każde działanie, które chociaż w pewnym stopniu pomaga zwalczać COVID-19 jest na wagę złota. Bez względu na to, czy chodzi jedynie o chęć szybkiego podreperowania swojego budżetu, czy prawdziwą ochronę naszego zdrowia, warto wspierać polskie firmy i sklepy internetowe, które przyczyniają się do poprawy sytuacji w szpitalach. W końcu nasze bezpieczeństwo i zdrowie powinno być tutaj najważniejsze.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kurtka przeciwdeszczowa damska
...
buty na komunię
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dzie...
hipoksja
Odpowiednie dotlenienie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie...
Marta Solnica
Od początku włączyliśmy się w zwalczanie pandemii i...
Jak się modnie ubierać
Każda kobieta posiada swój indywidualny styl, którym podkreś...