lampy

Lampy podłogowe jako dekoracje nowoczesnych wnętrz

Opublikowano: 24 lipca 2018

Lampy podłogowe oprócz funkcji dekoracyjnych służą również jako oświetlenie o charakterze uzupełniającym, którego zadaniem jest podkreślenie nastroju w pomieszczeniu i nadanie mu przytulności. Zanim jednak wybierzesz konkretny model lampy podłogowej należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi rodzajami lamp, ich funkcjami i możliwościami.

Lampy podłogowe i ich możliwości aranżacyjne

Tego typu oświetlenie stojące pozwoli na skuteczne wyodrębnienie dowolnej przestrzeni w wybranym pomieszczeniu; za jego pomocą możesz podkreślić inne detale pokoju lub zmienić panujący w nim klimat. Największą popularność zyskały lampy podłogowe o prostej konstrukcji, które doskonale podkreślą nowoczesność minimalistycznych mieszkań. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lampy o minimalistycznej budowie: delikatnej podstawie i nowoczesnym słupie. Cechą charakterystyczną oświetlenia są klosze o geometrycznych kształtach tak jak w przypadku lampy podłogowej o dynamicznej formie z linii Constanza od producenta Zuma Line.

Wielu projektantów oświetlenia podłogowego uważa, że lampy podłogowe stanowią świetną dekorację wnętrz. Planując zakup oświetlenia warto uwzględnić miejsce jego wykorzystania, pozostałe elementy aranżacyjne i kompozycję pomieszczenia tak, aby mieć pewność, że lampa podłogowa będzie pasować do konkretnego stylu.

 

Światło nie bez powodu nadaje klimat wnętrzom: jasny strumień pobudza do działania; ciepły umila wypoczynek; a nastrojowe oświetlenie LED pomaga stworzyć atmosferę intymności we wnętrzu co sprzyja bliskości, długim rozmowom i przyjemnym chwilom.

Jakie lampy podłogowe wybrać? 

Oryginalna lampa podłogowa Josephine z kolekcji Endone Lighting z białym abażurem to propozycja dla osób, które chcą samodzielnie zarządzać kątem padania światła i cenią swobodę w oświetleniu. Wybierając tego typu lampę podłogową można zdecydować jaki przedmiot ma oświetlać. To doskonałe rozwiązanie, jeśli długo pracujesz w domu, lubisz poczytać kilka rozdziałów książki wieczorem lub potrzebujesz punktowego światła tuż przy biurku. Designerska lampa biurkowa Dove od Nordlux wyposażona w energooszczędne światła LED to odpowiednia inwestycja na długie lata.

Niebanalne lampy tworzone przez artystów, czyli o sztuce oświetlenia

Jedną z najbardziej kultowych i docenionych na całym świecie w wielu domach lamp jest model zaprojektowany przez pewnego Francuza Serge’a Mouille, który powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku. Ten model jest dość nowatorskim rozwiązaniem i ma aż dwa metry wysokości! Wielozadaniowa lampa o trzech źródłach światła pozwala na dowolne sterowanie kątem natężenia światła, co jest wygodne i uniwersalne dla użytkowników.

Trzy lata później ten sam artysta zaprojektował inny model lampy. Postanowił skrócić jej wysokość i ograniczyć funkcjonalność tylko do jednego źródła światła. Najbardziej zdumiewającym modelem w oświetleniu podłogowym jest lampa produkowana nieprzerwalnie według tego samego schematu od lat pięćdziesiątych. To lampa podłogowa Akari 1A, którą wytwarza się ręcznie w japońskim miasteczku Gifu. Ciekawym pomysłem na przytulną aranżację wnętrza jest lampa stojąca, która przypomina rzeźbę. Jej autorem jest Jacques Jarrige. Taka dekoracja z pewnością dopasuje się do każdego wnętrza, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy urządzaniu własnego domu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Alergie
Porządki sezonowe to idealna okazja, aby nie tylko odświeżyć...
Remont mieszkania
...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...