Menu
systemy kontroli jakości

Nowoczesne systemy kontroli jakości

Jakie możliwości stwarza wizyjna kontrola jakości?

Kontrola jakości to ostatni, bardzo ważny etap procesu produkcyjnego. Dawniej zajmował się tym człowiek.

Teraz ze względu na oszczędność czasu i środków finansowych czynność ta może być w pełni zautomatyzowana. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w przypadku precyzyjnych i niewielkich detali ludzkie oko okazuje się bezradne. Dlatego wprowadza się wizyjną kontrolę jakości. Automatyczna wizyjna kontrola jakości ma szerokie zastosowanie. Może sprawdzać wymiary przedmiotów, odnajdywać ich uszkodzenia, porównywać przedmioty z ich specyfikacją techniczną, sprawdzać kody i etykiety, sprawdzać jakość opakowania i jego zamknięcie. Wadliwe produkty wykryte przez wizyjną kontrolę jakości mogą być automatycznie usuwane z linii produkcyjnej. Tego typu rozwiązanie gwarantuje zachowanie najwyższej jakości i eliminuje problem odrzutów i reklamacji towaru.

Kto specjalizuje się w wizyjnej kontroli jakości?

Jednym z liderów branży jest firma PRO-CONTROL.PL wyspecjalizowana w dostarczaniu różnego rodzaju firmom systemów automatyzacji. Wizyjna kontrola jakości to tylko jedna część obszernej oferty kompleksowej automatyzacji. PRO-CONTROL zajmuje się również automatyzacją zarządzania procesem produkcji, systemami sterowania, szeroko pojętą robotyką, audytem, instalacją, montażem i serwisem urządzeń. W PRO-CONTROL współpracuje zespół ponad 20 inżynierów o różnych specjalizacjach. Usługi PRO-CONTROL obejmują cały proces automatyzacji od fazy projektu począwszy poprzez wdrożenie, montaż maszyn i urządzeń, szkolenie użytkowników, konserwację i przeglądy systemu oraz jego modernizacje. Firma działa już ponad 30 lat i może poszczycić się ponad 1000 realizacji. Do klientów PRO-CONTROL zaliczają się największe firm produkcyjne w Polsce o różnych specjalnościach i profilach produkcji.

Gdzie ma zastosowanie wizyjna kontrola jakości?

Tego typu rozwiązania sprawdzają się doskonale w wielu branżach. Firma PRO-CONTROL wdrożyła je między innymi w branży kosmetycznej, gdzie sprawdzana jest obecność kosmetyku w blistrze, a wszystkie niedokładnie napełnione są usuwane. W branży motoryzacyjnej system sprawdza precyzję i jakość lutowania elementów elektrycznych. W branży tytoniowej wizyjna kontrola sprawdza naklejanie banderoli akcyzowych. W branży spożywczej sprawdzana jest jakość i szczelność zamknięcia opakowania. To tylko kilka przykładów zastosowania wizyjnej kontroli jakości. W praktyce tego rodzaju systemy są niezbędne aby zapewnić właściwą jakość produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021