Oia, Santorini, Grecja

Oia – najpiękniejsze miejsca Europy

Opublikowano: 25 czerwca 2018

Oia to niewielkie miasteczko położone w Grecji, dokładnie w północnej części cypla Wyspy Santorini. W drugiej połowie XX wieku Oia musiało zmierzyć się z niszczącym wpływem trzęsienia ziemi, jednak podniosło się po upadku i w chwili obecnej stanowi jeden z punktów, których nie można pominąć z turystycznego punktu widzenia, jeśli podróżnicze plany zapędzą kogoś w tę część Grecji. Charakterystyczną cechą miasta jest piękna architektura. Jest to również istny raj dla miłośników robienia luksusowych zakupów, odpoczywania na plaży, podziwiania zachodów słońca, czy też przesiadywania w klimatycznych kawiarniach.

Największe atrakcje turystyczne w mieście Oia – Muzeum Marynistyczne (Naval Maritime Museum)

Oia słynie w podróżniczym świecie z wielu atrakcji. Będąc w tym niezwykłym miejscu, swoje kroki warto skierować przede wszystkim ku marynistycznemu muzeum, w którym organizowane są bardzo ciekawe wystawy przedstawiające świat podwodnych roślin, ryb i innych wodnych istot. Ponadto, muzeum prezentuje także to, co pozostało po fortecy weneckiej, a także odsłania przed turystami liczne działa sztuki, które osadzone są w stosownych galeriach. Nie bez powodu Oia co roku całe rzesze artystów. Niektórzy twierdzą, że w Europie trudno o widok bardziej inspirujący od tego, który rozpościera się z nadmorskiego deptaka wprost na tamtejszy wulkan i resztę obszaru wyspy Santorini.

Oia, Santorini, Grecja

Oia – Santorini

Doskonały punkt turystyczny na greckiej mapie

Na wyspie Santorini w bardzo łatwy sposób można dostać się niemal wszędzie, wykorzystując w tym celu jedynie siłę własnych mięśni. Nie mniej jednak, komunikacja autobusowa na wyspie jest bardzo dobrze zorganizowana i bezproblemowo można z niej korzystać. Dzięki autobusom została utworzona siatka, która łączy ze sobą wszystkie miejscowości znajdujące się na wyspie. To oznacza, że Oia nie dość, że jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie, to także stanowi doskonały węzeł komunikacyjny dla chcących przemieścić się w inne miejsce. Ponadto, z Oia istnieje możliwość podróżowania na inne greckie wyspy drogą morską. Można urządzić sobie wycieczkę np. na pobliską Kretę, które leży niespełna cztery godziny promem od Santorini.

Sprzyjająca turystyce aura na Santorini

Na uwagę zasługuje również fakt, że Oia, a co za tym idzie cała wyspa Santorini, znajduje się w samym sercu śródziemnomorskiego klimatu. Jego cechą szczególną jest dość wysoka temperatura powietrza, która jednak nie przytłacza, ponieważ łączy się z przyjemnym, chłodnym oraz łagodnym wiatrem. Wiatr ten w podróżniczym żargonie nazywany bywa „meltemi” – ze względu na fakt, że ochładza on bardzo wysokie temperatury, czyniąc je przyjemnymi.

Miasteczko Oia – raj dla amatorów plażowania

Na plażach w Oia można śmiało plażować już od końcówki maja. Sezon na opalanie się trwa w tej części Grecji aż do połowy października, co czyni ten kawałek lądu jeszcze bardziej atrakcyjnym z podróżniczego punktu widzenia. Oia zachwyca otaczającymi je krajobrazami, architekturą miasta, temperaturą powietrza oraz śródziemnomorskim klimatem. Nie powinno zatem dziwić to, że kierunek ten cieszy się coraz większą popularnością wśród urlopowiczów. W końcu temperatura otaczających Santorini wód zwykła przekraczać 20 stopni Celsjusza.

Miasto, które trzeba zwiedzić

Nie ulega wątpliwości, że Oia to jedno z miejsc, które oferuje bardzo dużo odwiedzającym je turystom. Chętnych na zapuszczenie się w te rejony Grecji nie brakuje. Każdego roku miasteczko to zdobywa większą popularność, o czym świadczy liczba rezerwowanych pokoi hotelowych. Oia to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy marzą o spędzeniu urlopu w prawdziwie rajskim otoczeniu. Piękne plaże, widoki, które mają znamiona egzotyki oraz klimat, który panuje w tej części ziemi z pewnością zyska sympatie osób, które zdecydują się spędzić wakacje właśnie tam.

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...
Kaszuby
Zima na Kaszubach i w Borach Tucholskich to nie tylko biały...
Romantyczny weekend
Wyobraźcie sobie miejsce, gd...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...