gdzie zorganizować przyjęcie komunijne

Przyjęcie komunijne – 5 pomysłów gdzie je zorganizować

Opublikowano: 29 marca 2019

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Dawniej nie była ona obchodzona tak hucznie i bogato, dzisiaj jednak przygotowanie przyjęcia komunijnego to spore zadanie logistyczne. Coraz częściej odchodzi się od organizowania ich w domu, z uwagi na brak przestrzeni i ogrom pracy, którą trzeba wykonać, żeby wszystko się udało. Dlatego rodzice decydują się na wynajęcie restauracji lub zorganizowanie przyjęcia komunijnego swojego dziecka w innym, ciekawym miejscu. Warto zorientować się jakie są najpopularniejsze możliwości, z których warto skorzystać.

1. Przyjęcie komunijne w domu

To najbardziej podstawowa możliwość, chociaż w dzisiejszych czasach coraz rzadziej się z niej korzysta. Jednak jeżeli liczba gości nie jest zbyt duża i mamy takie możliwości warto zdecydować się na to wyjścia. Przede wszystkim jest to tańsze rozwiązanie niż wynajmowanie lokalu.

Pierwszym krokiem w procesie organizacji przyjęcia komunijnego w domu jest upewnienie się czy w mieszkaniu jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkich gości i zapewnić im należyty komfort. W razie problemów można np. umieścić dorosłych w większym pokoju, a dzieci w innym. Jednak dla wielu właśnie powierzchnia mieszkania jest główną przeszkodą do organizacji takich przyjęć.

Kolejną kwestią, o którą trzeba zadbać są stoły i krzesła. Jeżeli w wyposażeniu mieszkania mamy ich za mało warto pomyśleć o wypożyczeniu. Skorzystanie z takiego rozwiązania niesie za sobą również walory estetyczne, ponieważ wszystkie krzesła będą do siebie pasować. Wiąże się to jednak niestety z dodatkowymi kosztami, co można potraktować w kategorii wad. Wadą organizacji przyjęć komunijnych w domu jest również konieczność przemeblowania przestrzeni w danym pomieszczeniu, aby zrobić miejsce dla stołu i krzeseł i zapewnić swobodną przestrzeń. Może się to okazać uciążliwe.

Oczywiście bardzo ważnym elementem, o który trzeba zadbać jest catering. Istnieją dwie możliwości: przygotować samem (co wiąże się z długim staniem przy garach) lub zamówić gotowy catering (co niesie za sobą dodatkowe koszty).

Podsumowując organizacja przyjęcia komunijnego w domu to dobre rozwiązanie jeżeli warunki mieszkaniowe pozwalają na swobodne przyjęcie określonej liczby gości.

2. Przyjęcie komunijne w restauracji

To bardzo wygodne rozwiązanie. Wynajmując miejsce w restauracji rodzice nie muszą się martwić praktycznie o żadne kwestie organizacyjne. Praktycznie rzecz biorąc sami zostają gośćmi, dzięki czemu mogą się skupić na duchowości całej uroczystości. Jednak cena takiego przyjęcia może być bardzo wysoka, dlatego wielu zastanawia się czy warto.

Jest to dobre rozwiązanie jeżeli rodzice są zapracowani i nie maja czasu zająć się organizacją przyjęcia lub jeżeli w mieszkaniu nie ma warunków na przyjęcie dużej liczby gości. Z pewnością dużą zaletą jest brak konieczności sprzątania całego domu, dbania i posiłki, czy przygotowywania wystroju. W restauracji nikomu nie zabraknie przestrzeni, w razie potrzeby właściciele zadbają o dodatkowe krzesła czy stoliki. Ponadto goście z pewnością będą zachwyceni profesjonalnym menu, a rodzice nie będą się musieli martwić o późniejsze zmywanie.

3. Przyjęcie komunijne w wynajętej sali

To rozwiązanie jest bardzo podobne to urządzania przyjęcia komunijnego w restauracji, jednak może się okazać tańsze i wymagające wkładu pracy rodziców.

Organizując przyjęcie komunijne dla ilości gości, która nie zmieści się w mieszkaniu warto zdecydować się na wynajęcie sali, może to być np. sala OSP, albo w Domu Kultury. W takim wypadku koszty obejmują jedynie wynajem lokalu. W większości przypadków na stanie są krzesła i stoły, dlatego nie trzeba się martwić o to na czym będą siedzieć goście. Jednak do zadań rodziców będzie należeć organizacja kateringu. Tu podobnie jak przy organizacji przyjęć w domu można samemu zorganizować manu lub zamówić catering.

4. Przyjęcie komunijne w ogrodowym namiocie

Organizacja przyjęcia komunijnego na świeżym powietrzu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Sprawdza się ono jeżeli tylko nie przeszkodzi pogoda. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozstawienie specjalnego namiotu w ogrodzie, ochroni on przed słońcem i deszczem, jednak nie sprawdzi się przy większym załamaniu pogody. Dlatego też decydując się na organizacje tego typu przyjęcia warto mieć alternatywne wyjście, co jest niewątpliwą wadą.

W Internecie można znaleźć bardzo dużo rożnych wypożyczalni namiotów i pawilonów przeznaczonych dla takich imprez. Przede wszystkim trzeba wybrać taki, w którym swobodnie pomieszczą się wszyscy gości. Ważną cechą są też odpinane boki. W razie wysokiej temperatury można się ich pozbyć, a przy deszczu i wietrze świetnie spełnią swoje funkcje ochronne. Ważne jest też podłoże, na którym chcemy postawić namiot. Często w zestawie z pawilonem jest także podłoga, co jest wygodnym rozwiązaniem, ale droższym.

Tak samo jak w przypadku organizowania imprez w domu, w tym wypadku od rodziców zależy kwestia stołów, krzeseł i cateringu. Jednak plusem jest brak zamieszania w mieszkaniu, generalnych porządków i przemeblowania. Przyjęcie w namiocie to bardzo dobre rozwiązanie!

5. Przyjęcie komunijne w hotelu

Czasem rodzice decydują się na organizowanie przyjęcia komunijnego w hotelu. Jest to rozwiązanie zbliżone do restauracji, jednak dodatkową zaletą jest możliwość wynajęcia pokojów dla gości. Dzięki temu rodzina, która przyjedzie z dalekich stron nie będzie miała problemu z noclegiem. Z pewnością nie jest to tanie rozwiązanie, ale wygodne i gwarantujące wszystko co potrzebne.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem tatasos.pl

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
restauracja na randkę
Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją drugą połówkę na randkę...
coffee to go
Kawa na wynos nie jest już domeną wyłącznie kawiarni. Możemy...
buty na komunię
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu dzie...
Przy kupnie prezentów dla dziewczynek kierujemy się...
Sing Sing
Podróż składem kulinarnego Orient Expressu jeszcze nigdy nie...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...