Psycholog na abonament

Psycholog na abonament. Nowy trend w biznesie

Opublikowano: 24 listopada 2021

Zastanawiasz się, dlaczego powinieneś zadbać o zdrowie psychiczne pracowników? Chociaż jest to kwestia osobista, ich samopoczucie i stan psychiczny mogą wpłynąć na ich efektywność. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić wsparcie psychologiczne jako jeden z benefitów pozapłacowych!

Nieoceniona pomoc psychologa dla pracowników

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że lęk i depresja wpływają negatywnie na wydajność pracowników, co może kosztować globalną gospodarkę nawet 1 bilion $ rocznie. Specjaliści odkryli również, że każdy dolar wydany na leczenie problemów ze zdrowiem psychicznym zwraca się czterokrotnie.

Wiele osób czuje się przytłoczonych, próbując pogodzić sferę rodzinną z zawodową, a pandemia COVID-19 tylko nasiliła problem. Pracownicy często pracują w domu, co może być trudne w połączeniu z narzuconymi ograniczeniami i zdalnym nauczaniem. Nawet w zwykłych okolicznościach nie zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników. Jeśli chcesz zbudować efektywny zespół, skorzystaj z usługi — psycholog na abonament.

Konsultacje psychologiczne dla firm

Szukasz sposobów na to, aby zachęcić pracowników do skorzystania z usług psychologa? Zapewnij im bezpośredni dostęp do specjalistów przez Internet/telefon i/lub osobiście. Pamiętaj, że zmotywowani i zadowoleni członkowie zespołu wykazują większe zaangażowanie. Rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich i nie myślą o odejściu z pracy. Wdrażając system pomocy psychologicznej w swojej firmie, pokazujesz pracownikom, że dbasz o ich potrzeby. W ten sposób budujesz pozytywny wizerunek wśród potencjalnych kandydatów.

Psycholog na abonament: kluczowy benefit pozapłacowy

Pracownicy, którzy mogą liczyć na wsparcie psychologa, podchodzą do powierzonych im zadań z większym zaangażowaniem. Ponadto rzadziej zmagają się z apatią, wypaleniem zawodowym, zaburzeniami lękowymi i stanami depresyjnymi, w związku tym sporadycznie przebywają na zwolnieniu lekarskim.

Spotkania grupowe z psychologiem sprzyjają skutecznej komunikacji między wszystkimi członkami zespołu. Niezależnie od tego, czy chodzi o szczerą rozmowę na temat ewentualnych problemów w pracy, czy o przedstawienie swoich pomysłów, specjalista zachęci pracowników do udzielenia informacji zwrotnej i szukania sposobów wyjścia z trudnej sytuacji.

Z pomocy psychologa często korzystają też pracodawcy, menedżerowie i specjaliści ds. HR, aby zidentyfikować obszary, które wymagają poprawy. Dodatkowo uczą się jak postępować, by uniknąć narastających problemów w zespole.

Współpraca z psychologiem sprzyja budowaniu dobrej atmosfery w grupie, jednocześnie pomaga nawiązać wartościowe relacje z klientami i partnerami biznesowymi. Otwarta, szczera dyskusja pozwala precyzyjnie określić potrzeby i obawy klientów, a także zgłosić pomysły związane z rozwojem zawodowym.

Dlaczego warto wprowadzić wsparcie psychologiczne w firmie?

Poprawa kultury firmy i umiejętności komunikacyjnych to skomplikowany proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego psychologa, aby przeprowadził nas przez poszczególne etapy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto wprowadzić usługę “psycholog na abonament” w swojej firmie. Przede wszystkim specjalista tworzy bezpieczną przestrzeń do rozmów o trudnych doświadczeniach w życiu osobistym i zawodowym. W czasie konsultacji psycholog pomoże klientom w lepszym zrozumieniu siebie, dodatkowo zachęci ich do spojrzenia na problemy z nowej perspektywy. Może również doradzić, jaką strategię komunikacyjną przyjąć w danej sytuacji.

Dysponując dużą wiedzą i doświadczeniem, psycholog potrafi stwierdzić, co kieruje zachowaniem i reakcjami klientów. Może również im doradzić, jak osiągnąć kompromis w trudnej sytuacji. Wykwalifikowany specjalista wskaże na podstawie obserwacji oraz wyników ankiet i wywiadów, jakie są przyczyny nieporozumień w danej grupie, a następnie podpowie uczestnikom, jak poprawić komunikację i zwiększyć zaangażowanie.

Bezpieczne konsultacje na odległość

Jeśli chcesz zachęcić pracowników do rozmowy z psychologiem, zaproponuj im bezpłatne konsultacje. Regularnie przypominaj, że mogą skorzystać z pomocy specjalisty. Takie wsparcie jest nieocenione, zwłaszcza w czasach pandemii, gdy wiele osób zmaga się ze stresem, lękiem, frustracją lub wypaleniem zawodowym.

Zastanawiasz się, jak skorzystać ze wsparcia psychologicznego dla pracowników? Rezerwacja i konsultacje odbywają się przez Internet pod tym adresem – https://avigon.pl/content/wsparcie-psychologiczne-dla-pracownikow-avigon, dlatego nie musisz nawet wychodzić z domu. Dzięki temu znajdziesz dogodny termin, nawet jeśli masz napięty grafik. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego specjalistę, a w razie potrzeby umów się na wizytę do psychologa dyżurnego. Jeśli chcesz zachować anonimowość, podaj tylko swój adres e-mail. Możesz również dopisać numer telefonu, dzięki czemu godzinę przed spotkaniem dostaniesz przypomnienie SMS-em.

Ponadto decydujesz, czy interesuje Cię rozmowa wideo, audio, czy tekstowa chat. Korzystając ze sprawdzonej platformy, możesz być pewny, że specjaliści zadbali o Twoje bezpieczeństwo w sieci. Szyfrowane, bezpieczne łącze zapewnia wygodę i poufność zarówno psychologom, jak i klientom.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
prywatna opieka medyczna
Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierw...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...
antykoncepcja hormonalna
Środki antykoncepcyjne zapewniają kobietom możliwość...
dna moczanowa
Kwas moczowy jest to organiczny związek chemiczny stanowiący...
żele intymne
Sprawy związane z seksualnością w coraz mniejszym stopniu są...