recepcja

Recepcja wizytówką firmy

Opublikowano: 2 lipca 2021

Powiedzenie, że dla wizerunku firmy ważne jest pierwsze wrażenie, jakie na klientach robi biuro, a zwłaszcza recepcja to oczywiście frazes, ale jest w nim wiele prawdy. Ludzie formułują sądy i opinie na temat firmy już w momencie, gdy widzą firmową recepcję

Powiedzenie, że dla wizerunku firmy ważne jest pierwsze wrażenie, jakie na klientach robi biuro, a zwłaszcza recepcja to oczywiście frazes, ale jest w nim wiele prawdy. Ludzie formułują sądy i opinie na temat firmy już w momencie, gdy widzą firmową recepcję. Od atrakcyjności wizualnej projektu recepcji, komfortu, funkcjonalności i wyposażenia wiele zatem zależy. Projekt recepcji powinien być zatem zarówno przyjazny, jak i wygodny, a poza tym powinien współgrać z kreowanym na zewnątrz wizerunkiem firmy. Jednym słowem recepcja powinna być bijącym sercem firmy i jej wizytówką.

Jak projektować recepcję?

Recepcja powinna odzwierciedlać estetykę marki. Wybór eleganckiego, ale zdystansowanego albo dla odmiany ciepłego, rustykalnego lub klasycznego wystroju ma znaczenie i powinien współgrać z tym, z czym klientom powinna kojarzyć się firma lub marka. Wybór eleganckiego, ekskluzywnego projektu recepcji dla firmy oferującej na przykład dziecięce zabawki nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Dlatego realizując projekt recepcji dobrze jest zastanowić się nie tylko nad wykorzystaniem i aranżacją przestrzeni, ale także nad tym, by firmowa recepcja jak najlepiej uosabiała charakter firmy czy marki i pasowała do charakteru jej działalności.

Recepcja to coś więcej niż sam wystrój, efektowność, czy aranżacja wnętrza. Projekt recepcji nigdy nie powinien abstrahować od warunków, czy funkcji. Połączenie formy i użyteczności służy zarówno personelowi jak i gościom firmy. W zależności od charakteru firmy personel recepcji może witać gości, odbierać telefony, rezerwować spotkania, przetwarzać płatności, oferować obsługę klienta lub wykonywać zadania administracyjne. Recepcja może być w wielu przypadkach przestrzenią biznesową, a stanowiska pracy w recepcji mogą służyć realizacji wielu różnorodnych zadań.

Projekt recepcji w subtelny sposób mówi wiele o kulturze korporacyjnej. Czy personel recepcji ma dobre warunki pracy? Czy meble recepcyjne odzwierciedlają troskę o zdrowie i komfort pracowników oraz gości? Alternatywy dla tradycyjnej lady recepcyjnej, biurka i krzesła, takie jak lady z wygodnym miejscami do siedzenia lub wysokie, obudowane biurka tworzące systemową zabudowę sugerują nowoczesną wrażliwość i mówią odwiedzającym, że myślisz nieszablonowo.

Jak ulepszyć projekt recepcji?

Projekt środowiskowy — czasami określany jako eksperymentalny projekt graficzny — obejmuje projektowanie wnętrz, architektoniczne i przemysłowe, aby wpływać na to, jak ludzie się poruszają, wchodzą w interakcję z otoczeniem i innymi ludźmi, a także jak czują się w konkretnej przestrzeni. Kolor, dźwięk i faktura wpływają na ludzkie wrażenia.

Projekty recepcji coraz częściej prócz samej aranżacji, wyboru mebli itp. uwzględniają instalacje audiowizualne, inne elementy projekcji, czy ekspozycji sztuki użytkowej. Wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy LED lub ściana wideo na dużą skalę oferują szeroki zakres opcji i dodają wrażenia profesjonalnej aranżacji przestrzeni. Murale, grafiki ścienne i inne elementy dekoracyjne mogą tworzyć dynamiczną i angażującą zmysły przestrzeń. Planując elementy audiowizualne lub inne instalacje technologiczne czy artystyczne, lepiej jednak nie popadać w przesadę. Nie wolno zapomnieć o zaplanowaniu niezbędnych rozwiązań zapewniających komfort i profesjonalne dopracowanie projektu recepcji, takich jak cyfrowa kontrola natężenia dźwięku czy maskowanie wizualnych elementów.

Modne i dobrze widziane jest wprowadzanie elementów natury do przestrzeni recepcji. Przy tym nie chodzi o wymęczoną doniczkę z jakąś samotną paprotką wciśniętą w kąt recepcji, a raczej o atrakcyjne wizualnie i ciekawe formalnie wkomponowanie naturalnych ozdób w projekt recepcji. Mogą to być wkomponowane w projekt ozdobne rośliny doniczkowe, ale także terraria z egzotyczną roślinnością, kompozycje kwiatowe albo nawet małe ogrody ścienne, jeśli pozwala na to przestrzeń recepcji. Można też pomyśleć o niewielkiej fontannie wkomponowanej w zabudowę recepcji,  czy kaskadach ściennych. Atrakcyjne elementy wodne zawsze cieszą oczy.

Projektując recepcję w biurze warto zwrócić się do specjalistów. Firma Office Projekt nie tylko ma w swojej ofercie wszystko, co tylko można sobie wymarzyć planując recepcję w biurze, ale ma także wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i aranżacji przestrzeni recepcyjnych i specjalistów, którzy doradzą w każdej sprawie związanej z projektem recepcji. Warto skorzystać.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
tłumaczeniach techniczn
Tłumaczenie techniczne obejmuje różnorodne rodzaje dokumentó...
fotele biurowe
Fotele biurowe są tak powszechne, że ich wybór często sprowa...
niszczarka papieru
Każdy właściciel firmy musi być świadomy, jak ważne...
meble biurowe
Zakup mebli biurowych to poważna inwestycja. Warto zastanowi...
lampy sufitowe do salonu
Styl w aranżacji wnętrz zwany skandynawskim pochodzi z półno...