Spółdzielnie pracy na podium

Opublikowano: 28 listopada 2015

24 listopada 2015 r. zarząd Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy ogłosił wyniki Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy za rok 2014, w którym ocenie poddało się 41 spółdzielni pracy

Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy prowadzi ranking niemal od początku swego istnienia, a biorą w nim udział zarówno zrzeszone, jak i niezrzeszone w ZLSP spółdzielnie pracy. Ta cykliczna inicjatywa służy wyłonieniu tych spółdzielni, które dobrze gospodarują majątkiem, a zarazem wzorowo wypełniają swoje społeczne posłannictwo. Głównym celem rankingu jest ustalenie społecznych i ekonomicznych efektów działalności spółdzielni pracy w Polsce. Jednocześnie na przykładzie najbardziej efektywnych jednostek promowane są dobre praktyki.

Podstawą oceny i sporządzenia corocznego rankingu jest badanie ankietowe, bazujące na kryteriach ekonomicznych, takich jak rentowność, wydajność pracy i produktywność majątku, oraz społecznych, uwzględniających m.in. takie elementy, jak średnia płaca, wysokość funduszy socjalnych. Ocena działalności spółdzielczej i publikowanie ostatecznych wyników rankingu stanowi bodziec mobilizujący pozostałe jednostki do bardziej efektywnej działalności. Motywacją jest też nagroda dla najlepszej spółdzielni – udział w europejskich spółdzielczych konferencjach bądź sesjach organizacji międzynarodowych.

W podsumowanej ostatnio edycji zwyciężyła Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”. Tuż za nią znalazła się Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” w Kielcach, a pierwszą trójkę rankingu zamknęły ex aequo Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „ESPEFA” z Krakowa i „MPW MED. INSTRUMENTS” Spółdzielnia Pracy z Warszawy.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *