Stoły weselne okrągłe czy prostokątne – które z nich wybrać na wesele?

Opublikowano: 15 maja 2018

Meblami, których nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnej sali weselnej, są stoły. To przy nich zasiądą goście weselni, będą kosztowali wyśmienite potrawy oraz wznosili toasty za zdrowie i szczęście pary młodej. Przyszli małżonkowie stoją dziś jednak nie tylko przed wyborem odpowiedniej sali weselnej, ale także kształtu stołów, które pojawią się na ich weselu. Jakie stoły wybrać – tradycyjne prostokątne czy okrągłe? Sprawdźmy, jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań.

Prostokątne stoły weselne – tradycja i znakomita integracja gości

Bez względu na to, czy wybieramy sale weselne wielkopolskie, czy nasze wesele odbędzie się w innym województwie, w jej wyposażeniu nie może zabraknąć starannie udekorowanych stołów. Stoły weselne na przyjęciu pełnią funkcję zarówno użytkową, jak i estetyczną.

W stoły weselne w kształcie prostokąta wyposażone są liczne sale weselne z Wielkopolski. Są to bowiem tradycyjny kształt mebli, przy których najczęściej zasiada się w polskich lokalach. Ich zaletą jest możliwość dowolnego łączenia, co sprzyja integracji gości.

Wybierając stoły prostokątne możemy bowiem zadecydować, czy chcemy, aby nasi goście siedzieli przy pojedynczych stołach, czy też może przy jednym długim stole ustawionym np. w kształcie podkowy.

Na prostokątnych stołach weselnych zazwyczaj zmieści się także więcej przedmiotów, decydując się na nie musimy więc wybierać między zastawą stołową, a dekoracjami.

Prostokątne stoły nie są jednak pozbawione wad. Wybierając je jesteśmy przede wszystkim zmuszeni zadecydować, kto usiądzie najbliżej nowożeńców, a kto będzie „skazany” na siedzenie na samym końcu stołu. Wadą prostokątnych stołów ustawionych w jednym ciągu jest także ograniczony dostęp do przekąsek lub napojów ustawionych z dala od poszczególnych gości. Trzeba liczyć się więc z koniecznością proszenia siedzących bliżej o podanie półmiska z konkretną potrawą, co niekiedy może powodować dyskomfort.

Okrągłe stoły weselne – elegancja i nowoczesność w jednym

Rozwiązaniem tych problemów może być wybór stołów okrągłych, które coraz częściej posiadają w swoim wyposażeniu sale weselne z Wielkopolski. Moda na okrągłe stoły weselne przywędrowała do nas z Europy Zachodniej i dla wielu do dziś pozostają one synonimem elegancji i nowoczesności.

Stoły weselne okrągłe prezentują się niezwykle efektownie i oryginalnie. W ich przypadku przyszli małżonkowie nie muszą już podejmować niekiedy bardzo trudnej decyzji, kogo usadzić blisko siebie, a kogo na końcu stołu, gdyż okrągłe stoły pozwalają na potraktowanie wszystkich gości w jednakowy sposób oraz niejako zwalniają nas z konieczności „wyróżnienia” niektórych z nich. Jedyne, co musimy zrobić, to podjąć decyzję, kto z kim zasiądzie przy jednym stole.

Zastanawiając się nad wyborem okrągłych stołów weselnych powinniśmy mieć jednak świadomość, że nie każdemu takie rozwiązanie musi przypaść do gustu.

Starsze osoby przywiązane do tradycyjnych rozwiązań mogą bowiem poczuć się nieco nieswojo nie mogąc biesiadować wspólnie z innymi weselnikami usadzonymi przy oddalonych stolikach. Pamiętajmy także, że stoły okrągłe, mimo swojego eleganckiego i oryginalnego wyglądu, dysponują także dość ograniczonym miejscem na dania oraz ozdoby.

Zanim więc wybierzemy konkretną salę weselną warto zastanowić się, czy bardziej odpowiadają nam nowoczesne okrągłe stoły weselne, czy też może wolimy tradycyjne rozwiązania w postaci stołów w kształcie prostokąta. Przeglądając sale weselne mamy możliwość sprawdzenia, jaki rodzaj stołów posiada konkretny lokal. Na portalu tym bez problemu wyszukamy więc sale weselne, które posiadają wystrój odpowiadający naszym potrzebom oraz kształt stołów, który chcemy mieć na swoim weselu.


Fotobudka 360 – nowa pełnowymiarowa zabawa

Tagi: ,

Udostępnij ten post:  • Edyta pisze:

    U nas (mieliśmy wesele w Dworku Vesaria, Lublin) były stoły okrągłe, chcieliśmy, żeby było elegancko i nowocześnie, na takich stołach świetnie sprawdzają się dekoracje kwiatowe, świece, duże świeczniki itd. i goście też byli zadowoleni z takiego układu 🙂 Wyszło pięknie i bardzo elegancko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Fotobudka 360
Poszukiwanie wyjątkowych form rozrywki dla różnych wydarzeń...
wesele w górach
Organizacja wesele to spore wyzwanie dla narzeczonych. Staje...
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...
sukienki na wesele
Wesele jest jednym z najważniejszych momentów w życiu pary m...
animacje taneczne
Narzeczeni, którzy rozpoczynają planowanie swojego wielkiego...