Menu
Szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna – idealny pomysł na prezent?

Co roku mamy przynajmniej kilka okazji, kiedy możemy podarować naszym bliskim wyjątkowy prezent – święta, urodziny, rocznica, Dzień Mamy, Dzień Taty czy inne specjalne okazje. Gdyby świat był doskonały potrafilibyśmy czytać w myślach bliskiej osoby i dzięki temu zawsze udałoby się nam wręczyć prezent idealny. W realnym świecie nie zawsze jest to takie łatwe zadanie, zwłaszcza kiedy wyczerpaliśmy wszystkie możliwe pomysły na podarunek. Dlatego jeśli wciąż się zastanawiasz co wręczyć ukochanej osobie, mamy dla Ciebie bardzo dobrą propozycję, którą jest szczoteczka soniczna do zębów. Taka szczoteczka to doskonała inwestycja w zdrowy i piękny uśmiech na długie lata. Ale jaką szczoteczkę soniczną wybrać aby zadowolić bliską osobę? Sprawdź nasz krótki poradnik po szczoteczkach sonicznych.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać na prezent?

Stylowa, w minimalistycznym stylu czy może z mnóstwem funkcji? Którą szczoteczkę soniczna wybrać? Dylemat jest spory, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli, w różnych przedziałach cenowych. Aby w tym wszystkim się nie pogubić, warto wcześniej zastanowić się czego tak naprawdę potrzebuje osoba, którą chcemy obdarować.

Walka z przebarwieniami czy problemy z dziąsłami?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy bliska nam osoba ma jakieś szczególne wymagania związane z higieną jamy ustnej. Problemy z dziąsłami czy wrażliwe zęby wymagają delikatniejszej pielęgnacji. Warto wtedy zdecydować się na model szczoteczki z delikatnym trybem pracy, takim jak Sensitive, Soft lub Massage. Mniej intensywne ruchy dostosowane są do wrażliwej jamy ustnej, dzięki temu mycie zębów nie sprawia dyskomfortu. A może osoba, którą chcesz obdarować wciąż szuka sposobu na bielsze zęby, a przy tym pije dużo kawy lub herbaty? Utrzymanie białych zębów wcale nie musi być takie trudne, jeśli postawimy na model wyposażony w tryb wybielający. Szybkie i intensywne ruchy włókien doskonale rozbijają powierzchowne przebarwienia, przywracając zębom ich naturalną biel już  w krótkim czasie.

Dość ważną kwestią jest też prędkość szczoteczki. Im więcej ruchów taka szczoteczka wykonuje tym dokładniej i precyzyjniej usuwa płytkę nazębną oraz lepiej zwalcza przebarwienia. Oczywiście warto pamiętać, że szybkość ruchów szczoteczki należy zawsze dopasować do obecnego stanu jamy ustnej. Większość modeli szczoteczek sonicznych wykonuje od około 30 do 60 tys. ruchów na minutę. Najszybsze szczoteczki soniczne mogą poszczycić się wyjątkową prędkością – 82-96 tys. drgań na minutę. Niektóre z nich oferują kilka poziomów prędkości, co pozwala lepiej dopasować możliwości szczoteczki do aktualnych potrzeb jamy ustnej. W przypadku osób, które mają delikatne dziąsła warto rozważyć zakup szczoteczki z czujnikiem nacisku, choć nie jest on tak niezbędny jak w przypadku szczoteczek elektrycznych z okrągłą główką.

Szczoteczka soniczna dla podróżnika

Osoba, którą chcesz obdarować dużo podróżuje lub jest często na wyjazdach służbowych? Poszukaj wśród modeli z etui podróżnym i wydajnym akumulatorem, który nie będzie wymagał częstego ładowania. Szczoteczki soniczne wyposażone w bardzo pojemne akumulatory mogą pracować nawet 6-10 tygodni bez ładowania. To niewątpliwi rekordziści. A czy etui może być również ładowarką? Okazuje się, że tak. Wyższe modele często są wyposażone w tego rodzaju etui. Jego zaletą jest to, że zabierając szczoteczkę w podróż nie musimy pakować dodatkowo ładowarki. Takie etui pozwala naładować szczoteczkę praktycznie w każdym miejscu, na przykład podczas jazdy samochodem.

Szczoteczka soniczna dla ceniących proste rozwiązania

Jeżeli osoba, której chcesz podarować szczoteczkę soniczną nie lubi udziwnień i ostrożnie podchodzi do wszelkich nowości wybierz model o podstawowych funkcjach. Taka szczoteczka powinna być wyposażona przede wszystkim w podstawowy program czyszczenia oraz ewentualnie jeden lub dwa dodatkowe programy pracy – do zębów wrażliwych lub program do wybielanie zębów. Świetnie też się sprawdzi szczoteczka soniczna z mocnym akumulatorem, co pozwoli uniknąć częstego ładowania szczoteczki.

Szczoteczka soniczna dla entuzjastów nowinek technologicznych

A może szukasz prezentu dla osoby, która na bieżąco śledzi nowinki technologiczne, jest otwarta na nowości i bardzo chętnie z nich korzysta? Zaskocz ją i podaruj szczoteczkę soniczną o zaawansowanych funkcjach i możliwościach. Najwyższe modele wyposażone są w 5 lub 6 programów pracy. Wśród opcji czyszczenia możemy znaleźć program do wybielania zębów, program polerujący, odświeżający, do masażu dziąseł czy program do głębokiego oczyszczania zębów. Każdy program cechuje się określoną liczbą ruchów, sposobem w jaki porusza się włosie szczoteczki oraz czasem trwania samego programu. Większość szczoteczek sonicznych z najwyższej półki posiada też wydajny czas pracy – nawet do 70 dni bez ładowania. Etui z funkcją ładowarki, cichsza praca czy wyszukany design, to z pewnością cechy jakich możemy szukać w najbardziej zaawansowanych modelach. Ciekawą opcją są też szczoteczki soniczne, które współpracują z dedykowaną aplikacją. Do czego służy takie rozwiązanie? Specjalna aplikacja, którą instalujemy na smartfonie łączy się bezpośrednio ze szczoteczką soniczną. Aplikacja zbiera wszelkie informacje o sposobie w jaki myjemy zęby i na tej podstawie udziela wskazówek, jak możemy robić to lepiej. Do tego pomaga zaplanować indywidualny program mycia zębów, najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i celów.

Dalej nie wiesz na jaki model szczoteczki sonicznej się zdecydować? Pomocnym narzędziem może się okazać ranking szczoteczek sonicznych, który znajdziesz na stronie https://www.shop-dent.pl/pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych-2020-1308134131.html. To zestawienie najchętniej kupowanych szczoteczek. Dziesiątki dobrych opinii i wiele pozytywnych recenzji, sprawia że proponowane modele są godne uwagi. Z rankingu dowiesz się nieco więcej o wybranych szczoteczkach sonicznych – jakie mają parametry, poznasz ich potencjalne plusy i minusy. I co istotne na pewno znajdziesz w nim propozycje dla każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Warto też pamiętać o zakupie zapasowych końcówek do szczoteczki czy specjalnej paście do szczoteczek sonicznych, dzięki temu nasz prezent będzie kompletny.

Jakie są zalety używania szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna to z wielu powodów bardzo dobry pomysł na prezent. Jej regularne używanie wpływa korzystnie na stan zdrowia całej jamy ustnej. Zobacz jakich efektów może się spodziewać osoba obdarowana?

  • Lepsza ochrona przed próchnicą
  • Widoczna poprawa stanu zdrowia dziąseł
  • Dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, nawet z trudno dostępnych miejsc między zębami czy przy linii dziąseł
  • Redukcja przebarwień powstałych od picia kawy, herbaty czy palenia papierosów, dzięki temu zęby stają się naturalnie bielsze. Szczególnie szybkie efekty możemy uzyskać stosując tryb wybielający
  • Wolniejsze odkładanie kamienia nazębnego
  • Długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021