Jak zorganizować romantyczną kolację?

Opublikowano: 27 lipca 2016

Bycie w związku to konieczność nieustannych kompromisów i nakładu pracy. Brzmi zniechęcająco? Dla zakochanych z pewnością nie! Nie ma przecież słodszego wysiłku niż ten wkładany w uszczęśliwianie drugiej strony. Zależnie od etapu znajomości, romantyczna kolacja będzie więc idealnym panaceum na rutynę, oczarowanie lub zagospodarowanie wolnego czasu.

Siła detalu

Oddani przygotowywaniu posiłku możemy zapomnieć o oprawie, która powinna towarzyszyć romantycznej kolacji. Tymczasem nie jedzenie będzie w niej aż tak ważne, jak wrażenia zmysłowe dotyczące całokształtu! Ściemnione światło, bukiet kwiatów, blask świec, dekoracja stołu oraz odświętny (ale komfortowy) strój są kluczowymi elementami wpływającymi na nastrój sprzyjający romantycznej aurze. I najważniejsze – muzyka! Nic nie tworzy lepszego klimatu niż poetyckie ballady. Taka okrasa kolacji na pewno zostanie doceniona przez partnera i będzie doświadczeniem na długo zapadającym w pamięci.

Postaw na afrodyzjaki

O afrodyzjakach słyszy się wiele, mimo to wciąż są dla nas nieco tajemniczymi składnikami kojarzonymi z przyprawami z Ameryki Południowej. Stanowią one jednak niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego zasugeruj się nimi, jeśli wciąż nie wiesz, co postawić przed swoją miłością na stole. Komponenty takie jak imbir, rukola, czekolada czy migdały są ogólnodostępne i odpowiednio użyte po prostu pyszne! Warto zapoznać się z ich większą ilością, gdyż dzielą się one na dwie grupy – wzmagające sprawność seksualną oraz wzmacniające przywiązanie. Od charakteru kolacji może więc zależeć, które z nich warto będzie wybrać…

Romantyczne menu

Na jakie potrawy postawić? Ulubione! Nie ma zaś nic bardziej smacznego niż dania kuchni śródziemnomorskiej. Ich lekkostrawność jest dodatkowo ogromną zaletą – w końcu romantyczna kolacja ma być rozbudzającym zmysły doznaniem, nie zaś sycącym posiłkiem po którym najchętniej zasnęlibyśmy ciężkim snem… Jeśli jednak daleko Ci do osób aspirujących o tytuł szefa kuchni, warto rozważyć romantyczny spacer zwieńczony wstąpieniem do bistro. Stołeczna restauracja Sketch na pewno was nie rozczaruje. Powierzenie romantycznej kolacji specjalistom z zakresu gastronomii pozwoli na zrelaksowanie się i wykwintność, której trudno zaznać we własnej kuchni. Ukoronowaniem pysznego posiłku musi zaś być słodki deser!

Recepta dla domatorów

Jeśli jednak własne cztery ściany dają wam poczucie bezpieczeństwa, nie ma potrzeby silić się na randkę w miejscu publicznym. Nawet, jeśli kuchnia nie jest Twoją domeną, proste i efektowane potrawy takie jak pikantne tagliatelle z warzywami podane w asyście czerwonego wina i owoce z musem czekoladowym nie powinny nastręczyć Ci zbyt wielu trudności. Kluczem jednak jest trzymanie się proporcji zawartych w niezliczonej ilości przepisach dostępnych w internecie. Improwizacja będzie w tym przypadku Twoim wrogiem. Pamiętaj jednak, że jeśli wszystko się ułoży, Twoje umiejętności kulinarne mogą zostać sprawdzone także podczas śniadania…

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
romantyczne Walentynki
Głowa cię boli na samą myśl o wychodzeniu w Walentynki do za...