Międzyzdroje

Atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach i okolicy

Opublikowano: 2 marca 2022

Międzyzdroje są jednym z najbardziej znanych miast na polskim wybrzeżu. Przyciągają tłumy wczasowiczów, zwłaszcza latem, kiedy można wyjść na plażę, opalać się i taplać w wodzie Morza Bałtyckiego. Ale długie plażowanie nie wszystkim się podoba i niektórzy szukają także innych atrakcji. Co ciekawego można robić w Międzyzdrojach?

Największe atrakcje Międzyzdrojów

Jako miejscowość turystyczna Międzyzdroje mają mnóstwo propozycji dla osób w każdym wieku i według różnych zainteresowań. Warto zainteresować się na przykład tutejszym oceanarium. Ma ono aż trzy piętra wysokości. Na każdym z nich mnóstwo pięknych okazów morskiej flory i fauny z całego świata. Na miłośników natury czeka także Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego i zagroda żubrów.

Koniecznie musimy także polecić Planetarium i “domek do góry nogami”. Do miasta często przyjeżdżają znani artyści, których upamiętnia tutejsza Aleja Gwiazd.

Co jeszcze polecamy w Międzyzdrojach?

Warto zajrzeć do Gabinetu Figur Woskowych albo Muzeum Muszli i Minerałów. Jest w nim między innymi replika największego bursztynu świata. W Parku Miniatur powstały najciekawsze zabytki państw leżących nad Bałtykiem. Jest także coś dla osób pasjonujących się historią II wojny światowej – Muzeum Bunkier V3.

Gdyby ktoś był miłośnikiem pięknej fotografii i szukał miejsca do pstrykania ciekawych krajobrazów to proponujemy Kawczą Górę z pięknym widokiem na Zatokę Pomorską.

Jak to zwykle bywa w miejscowościach nadbałtyckich mnóstwo jest tutaj lodziarni, kawiarni, pizzerii, budek z goframi i frytkami. Ale są także bardzo eleganckie restauracje, piękne miejsca spacerowe, a także amfiteatr. W mieście raz po raz odbywają się przeróżne imprezy rozrywkowe i kulturalne. Aktualny repertuar warto sprawdzać na afiszach.

Rehabilitacja w hotelu Vestina

Artykuł przygotowany przez właścicieli hotelu Vestina stojącego blisko plaży i blisko Wolińskiego Parku narodowego. Można tu znaleźć nie tylko pokoje do wynajęcia ale także dwupokojowe apartamenty i rodzinne pokoje typu studio. Na miejscu jest możliwość skorzystania między innymi z zabiegów rehabilitacyjnych (po uzgodnieniu z lekarzem). Więcej informacji w temacie znajdziecie na stronie https://www.hotelvestina.pl/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...