samochody ze Szwajcarii

Auta z ojczyzny Wilhelma Tella

Opublikowano: 22 czerwca 2021

Coraz więcej samochodów znajdujących się na polskich drogach sprowadzono z Zachodu. Wśród nich przeważają pojazdy niemieckie. Choć coraz częściej spotykane są te ze Szwajcarii. W jaki sposób ich właścicielami stają się nasi rodacy? Dowiedz się o tym czytając poniższy tekst napisany przez miłośnika motoryzacji ze Szwajcarii.

Jeszcze całkiem niedawno Szwajcaria nie kojarzyła nam się tak bardzo z samochodami. Znaliśmy ją z innych rzeczy – przede wszystkim z malowniczych, alpejskich krajobrazów, szwajcarskiej precyzji (produkcji zegarków) oraz serów i banków. Tymczasem do tej wyliczanki należałoby doliczyć także samochody. Lecz nie chodzi tutaj o wszystkie auta, tylko o te, które są importowane do Polski. Nie należą do nich nowe oraz inne w pełni sprawne pojazdy – lecz przeważnie powypadkowe. W jaki sposób się je pozyskuje? Poprzez aukcje, które organizują firmy ubezpieczeniowe. Kiedy samochód klienta po kolizji czy stłuczce jest tak uszkodzony, że nie opłaca się go naprawiać, firma ubezpieczeniowa wypłaca właścicielowi pojazdu odszkodowanie, a w zamian otrzymuje powypadkowe auto. Następnie trafia ono na licytację.

Czemu warto się takim samochodem zainteresować? Otóż pomimo tego, że brało udział w wypadku, wciąż jest całkiem wartościowe. Wynika to z tego, że Szwajcaria jest majętnym krajem. Helweci jeżdżą po nowoczesnych autostradach (nie tak dziurawych jak te polskie), w związku z czym nie obciążają swych samochodów nawet podczas wieloletniego i regularnego użytkowania. Aukcje samochodów ze Szwajcarii odbywają się każdego dnia. A wiemy to, odwiedzając polskie portale, na których znajdują się liczne propozycje. Po zarejestrowaniu się przeważnie otrzymujemy bardziej szczegółowy wgląd w ofertę. Poznajemy nie tylko marki proponowanych samochodów, ale także inne cenne informacje.

Aukcja wewnętrzna

Jeśli internauta chce licytować auto wystawione przez szwajcarską ubezpieczalnię, wówczas najpierw musi zwyciężyć w aukcji wewnętrznej, która odbywa się na stronie internetowej polskiej firmy. W przypadku wygranej licytant jest przez nią reprezentowany na aukcji zewnętrznej.

Koszt samochodu ze Szwajcarii

Przydatna jest również zakładka z “kalkulatorem kosztów”. Przy jego pomocy obliczymy, ile wyniesie cena brutto interesującego nas auta. Do kwoty netto bowiem należy dodać rozmaite opłaty, między innymi podatek VAT. Należy też pamiętać o prowizji dla pośrednika. Kolejną rzecz stanowi transport pojazdu. Jego cena zależna jest głównie od odległości jaką musi pokonać dostarczyciel wozu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
windykacja
Sztuczna Inteligencja (AI) rewolucjonizuje procesy w...
rozwód
Najtrudniejszym krokiem małżeństwa, które posiada wspólne ma...
Auta poleasingowe
Każdy kierowca szukający now...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...