Baseny ogrodowe dmuchane i inne akcesoria – jak urządzić funkcjonalne strefy w ogrodzie?

Opublikowano: 7 lipca 2021

Ogród, przestrzeń pełna zapachu kwiatów, przepychu barw i różnorodności roślin, jest oazą spokoju, pełnego relaksu i estetycznych doznań. To przyjazna kraina, w której dzieci mogą beztrosko i bezpiecznie się bawić. Warto nieco się postarać, aby stworzyć miejsce idealne do wypoczynku i zabawy z rówieśnikami oraz strefy wypoczynkowe idealne dla całej rodziny. Jak urządzić ogród marzeń?

Jak zagospodarować ogród?

Marzeniem wielu osób jest posiadanie domu z chociażby niewielkim ogrodem. To właśnie tutaj można spędzać całe dnie na świeżym powietrzu i organizować przyjęcia letnią porą. W przydomowym ogrodzie można także stworzyć dzieciom prawdziwy i bezpieczny plac zabaw. Idealnym rozwiązaniem dla rodzin jest zagospodarowanie ogrodu z podziałem na strefy. Dzięki temu każdy z domowników znajdzie tutaj swoją przestrzeń  dla siebie – dopasowaną do jego wieku i ulubionych form spędzania wolnego czasu.

W strefie do wypoczynku z powodzeniem można wstawić akcesoria kempingowe i cieszyć się beztroskimi weekendami bez konieczności wyjeżdżania z domu.

Funkcjonalne strefy w ogrodzie

Wydzielenie w ogrodzie obszarów o specjalnym przeznaczeniu niesie za sobą wiele korzyści. Strefa relaksu przeznaczona jest do wypoczynku. Mogą znaleźć się tutaj wygodne leżaki, parasole chroniące od słońca, a także niewielkie stoliki, na których ustawimy napoje i ułożymy czasopisma.

Strefa grillowania to miejsce, w którym główną rolę odgrywa grill, używany podczas przyjęć ogrodowych. Rattanowe lub wiklinowe meble, duży stół i podręczne stoliki na potrawy oraz napoje znakomicie sprawdzą się w czasie towarzyskich spotkań.

Strefa dla dzieci powinna znaleźć się w zasięgu wzroku dorosłych użytkowników ogrodu, w miejscu bezpiecznym, z dala od groźnych dla życia i zdrowia przedmiotów. Taki kącik warto urządzić na miękkiej murawie, gdzie przewrócenie się malucha podczas zabawy nie będzie miało żadnych zdrowotnych konsekwencji.

Dobierz zabawki ogrodowe

Dzieci są najbardziej aktywne właśnie na świeżym powietrzu, dlatego różne zabawki ogrodowe są niezastąpione. Warto zadbać o huśtawkę, drewniany domek, zjeżdżalnię. Maluchy uwielbiają również zabawę w piasku, dlatego w ich strefie obowiązkowym elementem jest piaskownica z zestawem ulubionych foremek, wiaderek i innych zabawek. W dziecięcym kąciku nie powinno zabraknąć także stolika z krzesełkami, gdzie maluchy będą mogły odpoczywać po aktywnej zabawie, kolorować, tworzyć piękne rysunki, wyklejać oraz wymyślać inne zabawy rozwijające kreatywność.

Idealnym wyposażeniem na letnie upały będzie niewielki basenik. Baseny ogrodowe dmuchane doskonale sprawdzą się podczas każdych wakacji i pozwolą na beztroską zabawę całej rodziny. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów basenów ogrodowych dla dzieci. Do najpopularniejszych modeli zaliczamy tradycyjny okrągły brodzik lub nieco głębszy basen, mieszczący do kilku osób. Możesz wybrać także dmuchany basen w fantazyjnym kształcie, wyposażony w niewysoką nadmuchiwaną zjeżdżalnię. Basenik z daszkiem ochroni maluchy przed intensywnym słońcem, dlatego także cieszy się bardzo dużą popularnością.

Dmuchane baseny do ogrodu produkowane są z tworzywa sztucznego. Można wybrać wersje w różnych kolorach. Różnią się one także rozmiarami, kształtami oraz dodatkowym wyposażeniem. Dzięki intensywnym barwom oraz wielofunkcyjności baseny ogrodowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Osoby, które kupiły dmuchany basen dla dzieci, najczęściej ustawiają go w ogrodzie, w nasłonecznionym miejscu. Zimą ten sam basenik może służyć jako domowy plac zabaw.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...
Street workout
Street workout cieszy się coraz większą popularności...
Trampoliny na placu zabaw
...