Menu
Bezpiecznie na nartach - akcja edukacyjna

Bezpiecznie na Nartach – start akcji edukacyjnej z „wysokiego C”

Nie będziemy ukrywać, że każdy event to dla nas stres. Każde pierwsze spotkanie to stres podwójny. Na szczęście, pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej edycji „Bezpiecznie na Nartach” uznajemy za dobry znak. Sprzyjało nam wszystko – od pogody do uczestników. Akcja na Kotelnicy Białczańskiej za nami, a my już nie możemy doczekać się kolejnej.

Choć tego nie widać, to pierwsze rozmowy naszej „grupy roboczej” odnośnie tegorocznej edycji „Bezpiecznie na Nartach” zaczęły się już jesienią ubiegłego roku. Trzeba przecież wszystko spiąć, zaplanować, pozyskać partnerów. To godziny rozmów (czasami bardzo trudnych), mnóstwo wiadomości, planów i strategii. Wszystko po to, by w ciągu kilku godzin uczestnicy akcji „Bezpiecznie na Nartach” mogli dowiedzieć się jak najwięcej na temat nart bezpiecznych.

Niezmienny dla nas jest sposób „serwowania” wiedzy. Przez zabawę do głów tych najmłodszych staramy się trafiać zimą, a od zeszłego roku także latem. Jak się okazuje – jest to droga słuszna.

Niektóre osoby nie wiedzą, jak się zachować na stoku i jeżeli chociaż raz, jedna osoba po dzisiejszym dniu zapamięta, jak się należy zachować, to już jest sukces – tłumaczy Marcin Bagiński z Podhale Rescue Team.

Z „wysokiego C” zaczęliśmy akcję „Bezpiecznie na Nartach” Anno Domini 2019. Przede wszystkim pogoda. Zima na Podhalu jest piękna i przyciąga narciarzy. Po drugie data – nieprzypadkowa. Pierwsze dni ferii to turyści, narciarze i snowboardziści. Zarówno ci już wprawieni w bojach, jak i ci, którzy na śniegu uskuteczniają swoje pierwsze ślizgi. Nas, jako organizatorów akcji profilaktycznej, cieszy niezmiennie fakt, że osób w kaskach na stoku jest coraz więcej.

Atrakcje, animacje – zabawa i nauka

Tegoroczna akcja, podobnie jak ubiegłe, to zabawa i nauka. Animacje dla najmłodszych, konkursy, zabawna ścianka – to jedno. Nauka pierwszej pomocy, rozmowy ze służbami mundurowymi oraz możliwość przetestowania alkogogli – to drugie. Coś dla ducha i coś dla ciała. W tym roku zabieramy wszystkich po raz pierwszy m.in. na trasy Pucharu Świata w narciarstwie biegowym (w końcu naszym ambasadorem jest Justyna Kowalczyk). Oczywiście nie wymagamy mistrzowskiej formy i dostania się do kadry. Wszystko dzięki naszemu partnerowi Thorax Trainer. Dzięki nowoczesnym technologiom trenować „na sucho” możemy przez cały rok, a uczestnicy naszego spotkania mogli spróbować swoich sił na stokach Kotelnicy. Ci, którzy nie skorzystali z ergometrów narciarskich na Kotelnicy, będą mogli nadrobić stratę podczas naszych kolejnych akcji.

Pod koniec tych starszych przenieśliśmy w czasy dzieciństwa, a tym młodszym pokazaliśmy, jak to się kiedyś bawiło. Oczywiście była to wersja „po liftingu”, przetestowaliśmy bowiem dmuchanego banana ciągniętego przez skuter śnieżny. Atrakcji było dużo, dużo więcej. Dla nas największa nagrodą były zadowolone i uśmiechnięte twarze. I mamy nadzieję, że te uśmiechy nie znikną – będą nam towarzyszyły aż do ostatniej akcji w lutym.

Kolejna akcja „Bezpiecznie na Nartach” 20 stycznia na stokach Jurgów Ski w Jurgowie. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.bezpiecznienanartach.pl, profilu na Facebooku oraz Instagramie.

Patronat nad IV edycją akcji „Bezpiecznie na Nartach” objął starosta powiatu nowotarskiego – Krzysztof Faber. „Magazyn VIP” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Bezpiecznie na nartach - akcja edukacyjna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020