bieżnie

Bieżnie elektryczne czy magnetyczne?

Opublikowano: 8 lipca 2021

Jesienią i zimą, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia, bieganie na zewnątrz nie jest już takie przyjemne. Aby nie rezygnować z codziennych treningów, warto skorzystać z różnego rodzaju bieżni do biegania. Dostępne bieżnie magnetyczne oraz elektryczne różnią się między sobą budową i działaniem.

Bieżnia magnetyczna – cechy charakterystyczne

Bieżnia magnetyczna pozbawiona jest jakiegokolwiek napędu i działa jedynie pod wpływem mięśni. Ćwiczenia na bieżni magnetycznej wymagają nie tylko rozruszania siły mięśni nóg, ale także rozruszania taśmy bieżni. Taki system działania dobrze nadaje się do uprawiania intensywnego treningu wytrzymałościowego, ale dla początkowych biegaczy może być trudny. Na bieżni tego typu istnieje mniejsze ryzyko upadku, ponieważ pas bieżni nie porusza się sam i nie trzeba się do niego dostosowywać. Bieżnia magnetyczna zaopatrzona jest także we wszystkie funkcje pomiarowe, koszt jej zakupu jest bardzo przystępny. Przeznaczona jest jednak głównie dla doświadczonych biegaczy, dla których nie będzie problemem wprawienie jej w ruch.

Bieżnia elektryczna – główne cechy

W przypadku bieżni elektrycznej rozpędzanie pasa bieżnego odbywa się przy pomocy silnika elektrycznego. Dużą zaletą tego rodzaju bieżni jest możliwość dostosowania prędkości do zaplanowanego tempa poruszania się. Nawet jeśli następuje spadek sił do biegania, taśma jest ciągle w ruchu, dlatego trudniej jest zrezygnować z treningu i w efekcie ten typ bieżni może być efektywniejszy. Oferowane są wysokiej klasy bieżnie elektryczne na prosportowy.pl.

Bieżnia elektryczna umożliwia także zaplanowanie czasu oraz długości dystansu, jaki mamy zamiar pokonać. Przy wyborze bieżni elektrycznej trzeba jeszcze zwrócić uwagę na ciężar, jaki może ona unieść, jest to ważny parametr, szczególnie dla osób z nadwagą. Ważny jest także wybór mocy silnika oraz zakres przewidywanych prędkości, możliwych do otrzymania na bieżni. Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę to między innymi:

  • współpraca z urządzeniami mobilnymi, instalując w smartfonie dodatkową aplikację treningową, można ją połączyć z bieżnią i odpowiednio skoordynować jej pracę,
  • programy treningowe i funkcje pomiarowe, są bardzo przydatne szczególnie dla osób, które chcą osiągnąć konkretne cele, komputer zazwyczaj zlicza pokonany dystans, czas treningu, a także spalone kalorie,
  • dodatkowe czynności, niektóre bieżnie umożliwiają pokonywanie tras z zastosowaniem map Google lub uruchamianiem nawiewu z zewnętrznych urządzeń.

Szczególnie przydatną funkcją jest także możliwość zmiany kata nachylenia pasa bieżni, co daje możliwość biegania pod górkę.

Inne przydatne akcesoria do ćwiczeń w domu

Hula hop i skakanki mogą być znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób nieprzepadających za ćwiczeniami z obciążeniem. Hula hop może być wyposażone w dodatkowe wypustki, które jeszcze mocniej oddziałują na talię.

Skakanka – jaka będzie najlepsza i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jej zastosowanie poprawia ogólną wydolność organizmu i modeluje dolne partie ciała, skakanie angażuje do pracy wszystkie większe partie mięśni. Dobrze wykonana skakanka powinna mieć rączki wykonane z antypoślizgowych materiałów oraz regulację długości, aby można było dostosować ją do różnych potrzeb. Bardziej zaawansowane modele posiadają licznik, który oprócz ilości wykonanych obrotów oblicza liczbę spalonych kalorii.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Klimatyzator kasetonowy
...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...