walizka kabinowa

Czy walizki kabinowe są bagażem podręcznym?

Opublikowano: 8 marca 2023

Przygotowania do podróży lotniczych często sprowadzają się do znalezienia kompromisu pomiędzy komfortem a kosztami biletu. Tanie linie lotnicze regularnie kuszą niskimi cenami na popularnych trasach. Zazwyczaj jednak propozycja pozostaje atrakcyjna, dopóki decydujesz się na podstawowy wariant oferty. Wówczas pojawia się konieczność spakowania wszystkich niezbędnych rzeczy do mniejszych toreb, aby uniknąć dodatkowych opłat. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z walizek kabinowych, które jawią się jako wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie. Czy jednak ich gabaryty odpowiadają kryteriom dotyczącym wymiaru bagażu podręcznego? Poznaj standardy wyznaczone przez różne linie lotnicze.

Co to jest bagaż podręczny?

Forma bagażu podręcznego jest dowolna. Może to być walizka, torba bądź plecak. Kluczowym kryterium są gabaryty. Konieczne jest spełnienie standardów dotyczących wymiaru oraz wagi. Jeżeli Twój bagaż mieści się w wyznaczonym przedziale, może zostać zabrany do kabiny samolotu. Podczas lotu należy go umieścić na półce nad głową albo pod siedzeniem pasażera zajmującego miejsce przed Tobą. Podstawowym atutem bagażu podręcznego jest brak dodatkowych opłat. Możesz zatem zamówić bilet lotniczy w najniższej możliwej cenie, o ile nie potrzebujesz dodatkowych świadczeń.

Czym jest walizka kabinowa?

Walizki występują w różnych rozmiarach. Możesz zdecydować się na bardzo kompaktowe opcje, jak i zwrócić się w kierunku bardzo pojemnych produktów. Walizki kabinowe to nic innego, jak propozycje wyróżniające się najmniejszymi gabarytami. W tej kategorii występuje też duża różnorodność pod względem konstrukcji poszczególnych wariantów. Z powodzeniem znajdziesz opcje twarde, miękkie oraz mieszane. Możesz też wybrać zakres walorów funkcjonalnych związanych z regulacją uchwytu czy też rozmieszczeniem dodatkowych kieszonek. Z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego na miarę swoich oczekiwań.

Czy walizka kabinowa spełnia wymogi bagażu podręcznego?

Producenci układają swoją ofertę w oparciu o normy wyznaczane przez rozmaite linie lotnicze. Jeśli zatem wprowadzają do sprzedaży walizki kabinowe, ich intencją jest stworzenie produktu, który spełni standardy dotyczące gabarytów bagażu podręcznego. Co do zasady można zatem stwierdzić, że walizki kabinowe są bagażem podręcznym. W sklepie Moja Walizka znajdziesz szeroką gamę produktów, z którymi wejdziesz na pokład i nie dopłacisz ani grosza. Zerknij na dostępne propozycje: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Walizki_Walizki-kabinowe-Bagaz-podreczny-161.html.

Przed zakupem biletu warto jednak dla pewności porównać rozmiar walizki z przepisami linii lotniczych. Dopuszczalne wymiary nie są identyczne dla wszystkich przewoźników. Czasem występują drobne rozbieżności, które mogą okazać się kluczowe przy odprawie. Producenci dostarczający walizki na polski rynek często kierują się wymiarami właściwymi dla linii, które najczęściej są wybierane przez rodzimych turystów. W związku z tym może wystąpić brak kompatybilności ze standardami mniej popularnych linii.

Za przykład niech posłuży firma Qatar Airways, która umożliwia zabranie bagażu podręcznego o wymiarach 50 x 37 x 25 cm. Tymczasem wysokość wielu walizek kabinowych wynosi 55 cm, czyli tyle ile dopuszcza, chociażby Ryanair, WizzAir oraz LOT. W związku z tym warto zawsze zrobić dodatkową weryfikację, aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu na lotnisku.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...