dobry dentysta

Dentysta – jak wybrać najlepszy gabinet? Jakie są cechy dobrego dentysty?

Opublikowano: 5 lutego 2023

Wszyscy wiemy, że o zęby trzeba dbać. Codzienne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie płynem dentystycznym to absolutna konieczność. Niestety, zdarza się tak, że mimo systematycznego wykonywania tych czynności nasze zęby wymagają pilnej wizyty u dentysty. Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny? Podpowiadamy poniżej.

Jak dbać o zęby?

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego codzienne zabiegi higieniczne jamy ustnej to coś, z czego pod żadnym pozorem nie powinniśmy rezygnować. Jeśli prawidłowo dbamy o swoje zęby i dziąsła, czas spędzony w gabinecie dentystycznym ograniczy się tylko do wizyt kontrolnych i ewentualnej higienizacji.

Wizyta u dentysty – trauma z dzieciństwa

Znalezienie dobrego stomatologa to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Wielu dorosłych unika wizyt kontrolnych u dentysty. Wynika to często z błędów wychowawczych oraz traumatycznych wizyt w gabinecie stomatologa w czasie dzieciństwa, które kojarzą się z bólem i stresem. Okazuje się jednak, że profesjonalny i przyjazny dla pacjenta gabinet dentystyczny wcale nie jest rodem z bajek czy filmów fantasy.

Dobry gabinet dentystyczny to znaczy jaki?

Dobry gabinet dentystyczny to przede wszystkim taki, w którym każdy pacjent, zarówno dorosły, jak i dziecko, może czuć się komfortowo. Istotne jest również wyposażenie gabinetu, dbałość o higienę oraz metody leczenia, jakie są w nim stosowane. Istotne jest również podejście do pacjenta samego lekarza dentysty. Jeśli Dobry dentysta cały czas się dokształca i dba o to, by w jego gabinecie stosowane były najnowsze metody leczenia.

Nie da się również zaprzeczyć, że cierpliwość i empatia to cechy, które powinien posiadać dobry dentysta. Bemowo to dzielnica Warszawy, w której znajduje się gabinet stomatologiczny Niebo-Dent, czyli prywatna praktyka stomatologiczna oferująca nie tylko zabiegi profilaktyczne, ale także lecznicze i protetyczne. Jest to również gabinet przyjazny dla dzieci, które wymagają szczególnego podejścia, gdyż pierwsze wizyty u dentysty są niezwykle ważne.

Pierwszy raz w gabinecie dentystycznym

Jeśli już udało nam się znaleźć gabinet dentystyczny, cieszący się dobrymi opiniami, powinniśmy zadzwonić i ustalić dogodny dla nas termin wizyty. Zapiszmy sobie datę i godzinę w smartfonie lub na kartce, którą następnie umieścimy w widocznym miejscu – np. na lodówce lub ekranie komputera. Dzięki temu w biegu dnia codziennego nie przegapimy naszej wizyty. Dzwoniąc pierwszy raz do nowego gabinetu, warto zapytać o aktualne promocje na zabiegi estetyczne i profilaktyczne, gdyż może się okazać, że podczas jednej wizyty będziemy mogli nie tylko sprawdzić stan naszego uzębienia, ale też wykonać np. zabieg usuwania kamienia nazębnego i polerowania. Kamień nazębny odkłada się mimo codziennej pielęgnacji i higieny i wbrew pozorom nie dotyczy tylko osób pijących często kawę i herbatę oraz palących papierosy. Warto również zapytać, czy konieczna będzie dokumentacja medyczna z wcześniejszego leczenia oraz czy w gabinecie istnieje możliwość wykonania badań obrazowych – np. RTG zęba na miejscu.


Po skuteczne leczenie stomatologiczne zapraszamy do AJ Dentica

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
endoproteza stawu biodrowego
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest to wszczepienie sz...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...