Menu
depilacja laserowa

Depilacja laserowa – charakterystyka

Depilacja jest niezwykle popularnym zabiegiem. Kobiety chcą mieć gładką skórę, pozbawioną niechcianych włosków. Istnieje kilka sposobów usuwania owłosienia. Zainteresowane osoby najczęściej stosują maszynki jednorazowe, plastry, albo depilator. Są to jednak sposoby, które rozwiązują problem na krótki czas. Najskuteczniejszą metodą walki z owłosieniem jest depilacja laserowa.

Przygotowanie do zabiegu depilacji

Poddanie się zabiegowi depilacji laserowej jest rekomendowane dla osób, które zmagają się z ciemnym, grubym owłosieniem ciała. W takich przypadkach inne metody usuwania mieszków włosowych w ogóle nie działają. Przed umówioną wizytą w salonie kosmetycznym trzeba odpowiednio przygotować poddawaną depilacji część ciała. Należy ją dokładnie umyć i ogolić. Podczas wizyty lekarz smaruje konkretne miejsce kremem znieczulającym i zaraz potem może rozpocząć zabieg.

Zabieg depilacji

Przygotowana część ciała jest naświetlana promieniami lasera. Depilacja tego typu uważana jest za najskuteczniejszą dlatego, że wiązka światła wysyłana z urządzenia, dociera do mieszków włosowych i je niszczy. Sam zabieg trwa od kilku minut, do nawet kilku godzin. Wszystko zależy od rodzaju włosa oraz od rozległości jego występowania. Podczas usuwania mieszków włosowych pacjent czuje pewien dyskomfort, a w niektórych przypadkach może pojawić się ból. Po zabiegu naświetlane miejsce jest czerwone i spuchnięte, ale dolegliwości znikają w ciągu kolejnej doby. Po depilacji laserowej przez co najmniej 24h nie można stosować żadnych balsamów czy kremów. Działaniu lasera należy poddać się w renomowanych i zaufanych salonach kosmetycznych jak: www.studiolaser-depilacja.pl. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z depilacji laserowej można umówić się na konsultację, specjaliści z pewnością doradzą i pomogą w przygotowaniu się do zabiegu.

Efekty zabiegu

Trwałość efektów zabiegu zależy od konkretnego pacjenta. Najlepsze rezultaty widać u osób z jasną karnacją. Trzeba również pamiętać, że podczas jednej sesji nie zostaną usunięte wszystkie włoski. Do całkowitego pozbycia się mieszków włosowych potrzeba 3-8 wizyt w salonie. Depilacja laserowa nie usuwa owłosienia definitywnie. Pojawienie się nowych włosów jest wciąż możliwe, choć ich wzrost jest znacznie spowolniony. Odrastające włoski można usunąć podczas jednego zabiegu. Cena sesji jest uzależniona od kondycji włosów i wielkości depilowanego miejsca. Zazwyczaj jeden zabieg to wydatek rzędu 100-500 zł. Najczęściej pacjenci korzystają z usługi depilacji nóg, okolic bikini oraz pach. W ofercie salonów znajduje się również depilacja pleców, rąk, twarzy, a nawet całego ciała.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się włosów na ciele. Dzięki niej można cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Decydując się na zabieg, trzeba pamiętać jednak o konieczności jego powtarzania. Jak na razie nie ma sposobu, który jednorazowo likwidowałby omawiany problem na zawsze. Warto jednak pamiętać, że z każdą sesją mieszki włosowe staja się słabsze i mniej uciążliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023