dieta na zaparcia

Dieta na zaparcia

Opublikowano: 5 sierpnia 2021

Trudności z wypróżnianiem się to kłopotliwy problem, będący źródłem dużego dyskomfortu. Uczucie pełności, wzdęcia, a często także silne skurcze to objawy towarzyszące zaparciom, które utrzymując się przez dłuższy czas, mogą w znaczny sposób pogorszyć samopoczucie i mocno utrudnić podejmowanie codziennych aktywności.

Źródłem problemu najczęściej jest niewłaściwa dieta, uboga w produkty zawierające błonnik. Jego niedobór spowalnia perystaltykę jelit, co sprzyja gromadzeniu się mas kałowych i utrudnia wypróżnienie. W myśl złotej zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby pozbyć się uciążliwego problemu na dobre. Jak powinna wyglądać dieta na zaparcia? Sprawdźmy.

Jedz zdrowo i pozbądź się zaparć

Do tego, jak wielki wpływ na zdrowie ma racjonalne odżywianie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wciąż jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że zdrowa dieta to nie tylko prawidłowa waga i wymarzona sylwetka, ale przede wszystkim prawidłowo funkcjonujący układ pokarmowy, wolny od schorzeń i dolegliwości.

Jedną z nich, bardzo uciążliwą, są zaparcia. Aby je skutecznie wyeliminować, trzeba zwrócić szczególną uwagę na codzienną dietę. Powinna być odpowiednio zbilansowana, a więc zawierać produkty dostarczające do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Wśród nich szczególną rolę odgrywa błonnik, korzystnie wpływający na pracę jelit. Jego źródłem są przede wszystkim surowe warzywa i owoce, a także pełnowartościowe produkty zbożowe. I to właśnie te składniki powinny dominować w codziennym jadłospisie.

Osoby, które mają trudności z wypróżnianiem, powinny całkowicie wyeliminować z diety żywność wysokoprzetworzoną, a także produkty ciężkostrawne zawierające duże ilości tłuszczu. Równie ważny jest sposób przyrządzania potraw. Tłuste, smażone w głębokim oleju potrawy należy zastąpić pieczonymi, a najlepiej gotowanymi, lekkostrawnymi daniami.

Xenna Extra Comfort

Zmiana nawyków żywieniowych w zwalczaniu zaparć jest niezwykle istotna, lecz może okazać się niewystarczająca, zwłaszcza w przypadku uciążliwych zaparć. Dlatego do walki z nimi warto wykorzystać lek przeczyszczający, jakim jest Xenna Extra Comfort.

Xenna Extra Comfort to preparat opracowany na bazie składników naturalnych, tak aby przynosić szybką ulgę i przyjazny dla układu pokarmowego sposób. Dostępny w postaci łatwych do przełknięcia, powlekanych tabletek (Xenna Extra Comfort – Xenna tabletki), zmiękcza masy kałowe, ułatwiając w ten sposób ich wypróżnianie.

Co ważne, Xenna Extra Comfort rozpuszcza się dopiero w jelitach, czyli tam, gdzie występuje problem zaparć. W żaden sposób nie oddziałuje na układ pokarmowy. Ponadto Xenna Extra Comfort działa po 8–12 godzinach od zażycia, więc nie powoduje gwałtownych skutków, które mogłyby prowadzić do odczuwania silnych skurczów jelit i być źródłem dodatkowego dyskomfortu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
stomatologia
See on kuum teema paljude inimeste jaoks, kes seisavad ortod...
Olej MCT
Olej MCT st...
wypadanie włosów
Problem nadmiernego wypadania włosów jest powszechny. Mimo ż...
Joanna Holanowska
Gwiazdy naszego eventu doskonale wpisują się w filoz...
ciążowe dolegliwości
Ciąża to jeden z najpiękniejszych stanów w życiu każdej kobi...