Dubaj

Dubaj – bezpieczna destynacja i port przesiadkowy Emirates

Opublikowano: 9 maja 2021

Tętniący życiem, kosmopolityczny, oferujący piękne plaże, wspaniałe hotele, światowej klasy sklepy i znakomite restauracje Dubaj to świetne miejsce na przesiadkę. To także idealne miejsce docelowego wypoczynku. Miasto jest  gotowe na przyjęcie turystów z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jak wyglądają zasady bezpieczeństwa podróży do Dubaju dla Magazynu VIP  opowiada Maciej Pyrka, country manager Emirates w Polsce.

Jakie wymagania musi spełnić podróżujący liniami Emirates z powodu pandemii Covid?

Maciej Pyrka: Wszyscy pasażerowie przylatujący do Dubaju z dowolnego punktu wylotu muszą mieć ze sobą zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID‑19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Po przybyciu do Dubaju pasażerowie mogą zostać poddani kolejnemu testowi PCR w kierunku COVID‑19.

W przypadku lotów z/do Polski z przesiadką w Dubaju podróżny może być zobowiązany do wykonania testu PCR. Należy w każdym przypadku sprawdzać wymogi kraju wylotu oraz kraju docelowej podróży. Zachęcam naszych polskich klientów do odwiedzenia strony emirates.com, aby zapoznać się z najnowszymi wymaganiami dotyczącymi podróży w poszczególnych krajach docelowych.

Jak wygląda, w czasie pandemii Covid, podróż liniami Emirates na wszystkich jej etapach?

Maciej Pyrka: Linie Emirates wprowadziły liczne środki ochrony dla pracowników i klientów na każdym etapie podróży, na nowo definiując standardy bezpieczeństwa i higieny zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Obejmuje to dystrybucję bezpłatnych zestawów higienicznych dla pasażerów podczas odprawy na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju oraz podczas lotów do Dubaju. Zestawy te składają się z masek, rękawiczek, chusteczek antybakteryjnych i środka do dezynfekcji rąk.

Wszyscy członkowie personelu pokładowego są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej. Aby utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, podczas lotów trwających ponad 1,5 godziny do personelu pokładowego Emirates dołącza asystent obsługi kabiny (CSA). Jest on odpowiedzialny m.in. za czyszczenie toalet co 45 minut. Każda toaleta została wyposażona w mydło dezynfekujące i instrukcję mycia rąk.

Jak zasady odprawy zmieniły się z powodu bezpieczeństwa epidemiologicznego? Czy czas odprawy wydłużył się?

Maciej Pyrka: Zachęcamy klientów do przybycia na lotnisko co najmniej 3 godziny przed lotem. Na lotnisku w Dubaju na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład. Zespół lotniska zainstalował również bariery ochronne przy każdym stanowisku odprawy i stanowiskach imigracyjnych, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom.

Linie Emirates wprowadziły też technologię zbliżeniową, aby ułatwić klientom podróżowanie na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju, w tym ścieżkę biometryczną, samodzielną odprawę i kioski do odprawy bagażu w Terminalu 3.

Dla przesiadających się w Dubaju – czy są specyficzne procedury bezpieczeństwa na lotnisku?

Maciej Pyrka: Dla zwiększenia bezpieczeństwa przebywających na lotnisku, stanowiska transferowe zostały wyposażone w bariery ochronne. Personel lotniska, ubrany w środki ochrony indywidualnej (PPE), z zachowaniem bezpiecznego dystansu udzieli podróżnym dodatkowej pomocy i informacji. Pasażerowie tranzytowi otrzymają dodatkowy zestaw higieniczny także przed wejściem na pokład samolotu.

Pasażerowie klas pierwszej i biznes podróżujący przez Dubaj mogą również korzystać z poczekalni Emirates w hali B na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju, która została ponownie otwarta w zeszłym roku. Aby zapewnić ścisłą higienę i bezpieczeństwo, odpowiednio dostosowaliśmy nasze oferowanie. Najnowsze wymagania dotyczące przemieszczania się, w tym odnośnie testów PCR czy podróży do Dubaju i dalszych kierunków, można sprawdzić na stronie emirates.com.

Jak wyglądają zasady bezpieczeństwa w samym mieście Dubaj?

Maciej Pyrka: W u jest obowiązkowe noszenie maski w miejscach publicznych przez cały czas.  Jednak dzieci poniżej szóstego roku życia, które mają problemy z noszeniem masek, są zwolnione z ich noszenia. Maskę można zdjąć podczas pobytu w restauracji lub kawiarni. Utrzymywanie dystansu społecznego jest wymagane w całym mieście i we wszystkich miejscach, w tym w transporcie publicznym. Hotele w Dubaju korzystają z odprawy zbliżeniowej. Pokoje hotelowe są dezynfekowane ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie kryte obiekty, w tym centra handlowe, wymuszają obowiązkowe kontrole temperatury przy wejściu i stosują cyfrowe rozwiązania, np. bezdotykowe menu w restauracjach.

Rozmawiała Ewa Ploplis

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sezon turystyczny startuje lada moment! Planujesz we...
Perfect SPA Awards 2024
Zorganizowana w warszawskim hotelu Sheraton Grand Wa...
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...