zarządzanie flotą pojazdów

Ergonomiczne zarządzanie flotą pojazdów

Opublikowano: 18 czerwca 2019

Jakie są różnice między człowiekiem a maszyną? Między innymi takie, że robot nie potrzebuje odpoczynku, a przy tym jest w stanie pracować precyzyjnie nawet przez rozciągnięty okres. Przy tym człowiek jest na prowadzeniu w kwestii przeprowadzania analizy, wysuwania logicznych wniosków, czy podejmowania decyzji. Innymi słowy, nawet najbardziej rozwinięta technologia nie wykorzysta pełni potencjału bez elementu ludzkiego. Będzie to możliwe za sprawą zaprojektowania jej w prosty i pragmatyczny sposób, co widoczne jest, przykładowo w systemach zarządzania flotą pojazdów.

Dostosowanie interfejsu systemu zarządzania do indywidualnych preferencji

Człowiek codziennie jest bombardowany różnorakimi informacjami, przez co ich nadmiar niekorzystnie wpływa na właściwe interpretowanie poszczególnych treści. Z tego powodu narodziła się potrzeba minimalizacji, polegająca na redukcji dostępnych wariantów oraz możliwości. Przekłada się to na kwestię oprogramowania do zarządzania flotą pojazdów – musi być skuteczne, a przy tym niezwykle łatwe w obsłudze, szczególnie gdy mówimy o zaimplementowaniu jej w przedsiębiorstwie spedytorskim, wymagającym bezproblemowego dostępu do analizy pracy kierowcy.

Dzięki niej przedsiębiorca będzie miał możliwość podpatrzenia procesu działania pracownika dostarczającego towar do klienta, a przy tym nie będzie on naruszał norm związanych z prowadzeniem samochodu. Osoba zajmująca się aspektem logistycznym floty będzie skuteczniej wykonywać swoją pracę za sprawą wiedzy co do wyglądu trasy i ewentualnych pojawiających się na niej utrudnień.

Automatyzacja procesów = zaoszczędzenie cennego czasu

Po co samemu zajmować się wyszukiwaniem informacji związanych z sytuacjami, gdy kierowca przekroczy dopuszczalną prędkość lub zatankuje paliwo, kiedy można posłużyć się mechanizmami informatycznymi? Współcześnie systemy zarządzania charakteryzują się generowaniem raportów oraz statystyk tras, rozliczeń ewidencyjnych, czy kontrolą tego, kiedy pracownik faktycznie korzysta z pojazdu. Za sprawą ogromu możliwości zdobycia informacji, istnieje opcja rejestrowania ich w sposób samoczynny. Aby tego dokonać, wystarczy wyselekcjonować typ potrzebnej nam wiedzy.

Podsumowanie

Administrowanie flotą pojazdów może okazać się zbawienne zarówno dla działań firmy spedycyjnej, jak i również jej finansów, za sprawą unikania sytuacji obarczonych ryzykiem utraty pieniędzy. Oczywiście pod warunkiem, że technika ta będzie wykorzystywana we właściwy sposób.

Szukasz profesjonalnego oprogramowania do zarządzania flotą samochodową? Odwiedź stronę firmy Verizon Connect.

 

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
InPost
Tworzenie prężnie działającego biznesu e-commerce to wyzwani...
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...