Terminal płatniczy

Terminale płatnicze dla małych przedsiębiorstw – jaki wybrać?

Opublikowano: 17 marca 2024

Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiając im dostosowanie się do zmieniających się oczekiwań konsumentów. Z artykułu dowiesz się między innymi, jakie korzyści może przynieść posiadanie terminala płatniczego, jakie są ich rodzaje i na co zwrócić uwagę wybierając terminal dla swojej firmy.

1. Niezbędny element biznesu? Terminale płatnicze

Terminale płatnicze to współcześnie niezbędny element wspierający rozwój przedsiębiorstw. Są odpowiedzią na zmiany w nawykach konsumentów, dla których płatność kartą lub smartfonem stała się standardem. Z takim rozwiązaniem nawet najmniejszy biznes wyraźnie zyskuje – elastyczne bezgotówkowe formy płatności zwiększają komfort zakupu, co bezpośrednio wpływa na częstsze wizyty i większą lojalność klientów. Przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie firmy, którzy w ciągu ostatniego roku nie przyjmowali płatności kartą, powinni zapoznać się z Programem Polski Bezgotówkowej. W ramach Polski Bezgotówkowej można odebrać darmowe terminale płatnicze.

2. Rodzaje terminali płatniczych

Wybór terminala płatniczego zależy od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej. Na rynku dostępne są różne modele, dedykowane do określonych zastosowań. Terminale stacjonarne z powodzeniem sprawdzą się na ladach sklepów czy recepcjach hotelowych, zapewniając błyskawiczne transakcje. Dla mobilnych biznesów, jak usługi dostawcze czy catering, odpowiednie będą terminale przenośne, które pozwalają na większą swobodę działania. Podczas wybierania terminala, warto zastanowić się, który rodzaj urządzenia najlepiej odpowiada potrzebom Twojej działalności. To ważna decyzja, która wpłynie na komfort Twoich klientów.

3. Wybór terminala płatniczego – na co zwrócić uwagę?

Wybierając terminal płatniczy warto przyjrzeć się szczegółom, które będą miały realny wpływ na Twoją działalność. Koszty to pierwszy element na liście. W ramach Programu Polska Bezgotówkowa, istnieje możliwość otrzymania urządzenia na 12 miesięcy za 0 zł. Do Programu może przystąpić przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym). Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie polcard.pl, a  ekspert skontaktuje się z Tobą, aby przedstawić szczegóły.

Terminale płatnicze nie tylko umożliwiają przyjmowanie płatności, ale również oferują szereg usług dodatkowych. Warto zastanowić się, które z nich mogą okazać się przydatne w Twoim biznesie.  Przykładowe usługi to doładowania telefonu, czyli możliwość zasilenia konta telefonicznego za pośrednictwem terminala płatniczego, czy płatności DCC (Dynamic Currency Conversion), które pozwalają klientom dokonywać płatności w 27 różnych walutach. Terminal może także pełnić funkcję wpłatomatu. Dostępność tych usług dodatkowych nie tylko uatrakcyjnia ofertę Twojego biznesu w oczach klientów, przyczyniając się do zwiększenia ich lojalności i częstotliwości wizyt, ale także generuje dodatkowe przychody dla Twojej firmy w postaci prowizji.

Dla wielu przedsiębiorców udostępnienie klientom płatności bezgotówkowych może znacząco przyczynić się do wzrostu sprzedaży i poprawy wizerunku ich biznesu.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Klimatyzator kasetonowy
...
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
Pożyczka konsolidacyjna
W obliczu coraz częstszych problemów finansowych coraz więce...
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...