Holiday Boat

Holiday Boat – luksus na wodzie w wielu odsłonach

Opublikowano: 5 lutego 2022

Holiday Boat to przykład firmy, która − jak twierdzi sam właściciel – jest spełnieniem marzeń o niemożliwym. Doświadczenie w przemyśle stoczniowym i umiejętna analiza rynku pozwoliły powołać do życia biznes będący odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy chcą zaznać przygody i luksusu

Firma Holiday Boat z siedzibą w Augustowie została założona przez Daniela Wałamaniuka i Urszulę Chodorowską w 2011 roku. Na przestrzeni 10 lat wiele osiągnęła zarówno w branży stoczniowej, jak i turystyczno-rozrywkowej.

Grupa Holiday Boat

Na Grupę Holiday Boat składają się dziś: Żegluga Pasażerska w Augustowie (www.holiday-boat.pl), Stocznia w Augustowie (www.holiday-boat.com), Centrum Naukowo Badawcze w Gdańsku (www.cnb-hb.com), Żegluga Pasażerska w Gdańsku (www.hbgdansk.pl) oraz pierwsza Pasażerska Żegluga Wodorowa w Europie (www.polskażeglugawodorowa.pl).

Sukces wodorowego napędu

Za swój największy sukces właściciele Holiday Boat uważają stworzenie pierwszego wodorowego statku pasażerskiego, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2021 roku w Gdańsku, na wodach Motławy.

Nowa jednostka we flocie Holiday Boat Gdańsk, opracowana w Centrum Naukowo-Badawczym Holiday Boat S.C., to pierwszy na świecie zeroemisyjny tramwaj wodny o napędzie wodorowym.

Polska Żegluga Wodorowa wypływa na szerokie wody

W najbliższym czasie nowo powstała spółka o dumnej nazwie Polska Żegluga Wodorowa nawiąże współpracę ze wszystkim miastami w Polsce mającymi dostęp do wody, oferując organizację żeglugi pasażerskiej na podbudowie katamaranów własnej produkcji. Firma otrzymała deklarację ze strony rządu polskiego potwierdzającą chęć przystąpienia do ścisłej współpracy.

Aktualnie katamarany Holiday Boat kursują z Gdańska na Westerplatte. Ponadto firma oferuje sprzedaż trzech modeli katamaranów pasażerskich, zabierających na pokład 50, 120 i 180 osób, o napędzie diesel, elektrycznym lub wodorowym.

Całoroczne domy na wodzie

Kolejnym sukcesem firmy jest katamaran typu Houseboat, przeznaczony do całorocznego użytkowania. Na ostatnich targach Warszawski Salon Yachtowy właśnie za tę jednostkę Grupa Holiday Boat otrzymała nagrodę w kategorii innowacje. Pracę firmy docenił również marszałek województwa podlaskiego, przyznając jej nominację do nagrody Marka Roku 2020.

Katamarany z Augustowa w świecie show-biznesu

O tym, jak bardzo rozwinęła się firma w ciągu dekady i jak dużą popularnością cieszą się wśród klientów oferowane przez nią produkty, najlepiej świadczy bogate portfolio zleceń indywidualnych oraz ze strony dużych firm, w tym telewizji. Tego typu kontrakty są najlepszą reklamą i rekomendacją.

Do tej pory katamarany Holiday Boat były wykorzystywane w największych produkcjach polskich telewizji, takich jak „Top Model”, „Mam talent”, „OSP na pomoc”, „Damy i wieśniaczki”, oraz w programach TVN Turbo. Brały też udział w najważniejszych wydarzeniach kulturalno-historycznych, choćby w przygotowaniu obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Z usług firmy regularnie korzystały również znane osobowości świata show-biznesu, m.in. Kasia Sokołowska, Sonia Bohosiewicz, Joanna Krupa i Michał Piróg, Dominika Grosicka, Tymon Tymański z zespołem

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
samolot na wodór
Jak pisze brytyjska telewizja BBC, firma działająca w branży...
Tymoteusz Pruchnik
Kryzys energetyczny pokazał, jak bardzo obecna energetyka po...
Historia Holiday Boat to przykład spełnienia marzeń o ni...
Eagle Wings to premierowy katamaran z nowej linii Su...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...