Endermologia

Ile zabiegów Endermologii jest potrzebnych, aby uzyskać pożądane efekty?

Opublikowano: 12 października 2023

Endermologia to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej. Decydują się na niego zwłaszcza osoby, które chcą poprawić swój wygląd, zbliżyć się do posiadania wymarzonej sylwetki, popracować nad kondycją skóry. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega ten zabieg, jakie są wskazania i po jakim czasie można spodziewać się efektów.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu Endermologii?

Endermologia to zabieg dedykowany przede wszystkim osobom zmagającym się z:

  • cellulitem,
  • nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową, która jest oporna na ćwiczenia fizyczne i dietę,
  • wiotką, pozbawioną jędrności i elastyczności skórą
  • obrzękami kończyn dolnych

Na endermologię powinni zdecydować się także pacjenci cierpiący na takie zaburzenia jak: obrzęki kończyn, sztywność mięśni czy zaburzenia układu krążenia.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://idealbeauty.pl/oferta/zabiegi-kosmetologiczne-warszawa/endermologia-lpg-alliance/

Na czym polega zabieg Endermologii?

Endermologia to masaż mechaniczny, wykorzystujący specjalną głowicę, wyposażoną w niewielkie rolki. Osoba poddająca się temu zabiegowi musi mieć założony specjalny kostium. Przesuwając głowicę po ciele pacjenta, urządzenie za sprawą podciśnienia podbiera fałdy skórne, które następnie rozmasowuje i roluje. Zwykle zabieg trwa od 20 do 40 minut.

Konsultacja z kosmetologiem umożliwia wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, a także ustalenie głównego celu zabiegu. Szczegółowe pomiary ciała pozwalają z kolei ustalić potrzebną liczbę serii zabiegów do uzyskania pożądanych efektów. Endermologia nazywana jest masażem próżniowym i stanowi świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Ile zabiegów Endermologii przyniesie oczekiwane efekty?

Dzięki odpowiedniej liczbie zabiegów, która jest ustalana w czasie konsultacji z kosmetologiem, pacjent może zauważyć na swoim ciele znaczną poprawę w postaci m.in.:

  • redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wygładzenia cellulitu,
  • ujędrnienia skóry,
  • lekkości kończyn,
  • poprawy krążenia,
  • poprawy wyglądu blizn

Zazwyczaj specjalista zaleca przeprowadzenie 10–20 zabiegów. Pomiędzy nimi powinno zachować się maksymalnie 2–3 dni przerwy. Doświadczenia są różne, jednak przyjmuje się, że pierwsze widoczne efekty powinny być zauważalne już po 3 zabiegu – skóra wydaje się wówczas wygładzona, ujędrniona, nawilżona oraz sprężysta. Dodatkowo warto wiedzieć, że zabieg jest bezbolesny, relaksujący i nie wymaga żadnego procesu rekonwalescencji.

Endermologia – przeciwwskazania

Endermologia, jak prawie każdy zabieg kosmetologii estetycznej, ma przeciwwskazania, które mogą całkowicie wykluczyć możliwość pacjenta ze skorzystania z tej innowacyjnej metody. Przede wszystkim nie jest on wskazany dla osób cierpiących na chorobę nowotworową lub inny ostry stan chorobowy. Kobiety w pierwszym trymestrze ciąży także powinny zrezygnować z wykonania Endermologii, podobnie jak osoby ze świeżymi bliznami po niedawno przeprowadzanych zabiegach chirurgicznych. Zabieg może okazać się niebezpieczny dla pacjentów z żylakami lub zapaleniem żył, a także mających problem z naczyniakami lub tłuszczakami.


materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Summer Queen
Na pewno pamiętasz serial „Słoneczny Patrol”, który zapocząt...
Biżuteria
Sklep jubilerski Prestiż to to miejsce, w którym tradycja ju...
Lakier do włosów
Kiedy chodzi o lakier do włosów, istnieje wiele różnych rodz...
Bielizna Triumph
Posiadanie zarówno ładnej, jak i wygodnej bielizny t...
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...