Nie da się ukryć, że żyjemy w dobie Internetu i chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez komputera i smartfona. Żadna firma nie może funkcjonować bez oprogramowania komputerowego, które jest wykorzystywane w księgowości, procesach produkcyjnych i sprzedażowych. Studiowanie Informatyki to z pewnością kierunek przyszłości, ponieważ wiedza informatyczna jest obecna w różnych dziedzinach życia. Informatykę można studiować na różnych uczelniach, a kształcenie ma zazwyczaj charakter dwustopniowy.
Branża informatyczna uchodzi za jedną z najlepiej rozwijających się zarówno w Polsce, jak i na świecie. Analiza rynku daje jasno do zrozumienia, że zapotrzebowanie na informatyków z biegiem czasu będzie rosło. Praca w branży IT wymaga ogromnej wiedzy oraz umiejętności. Niezbędna jest tutaj znajomość języka angielskiego, umiejętność myślenia analitycznego, kreatywność, zdolność współpracy i elastyczność. Największym walorem pracy w zawodzie informatyka są oczywiście wysokie zarobki oraz dynamiczny rozwój rynku pracy.
Absolwent tego kierunku ma szerokie możliwości zatrudnienia ze względu na globalną cyfryzację całego naszego życia. Administratorzy systemów informatycznych, webmasterzy czy programiści są poszukiwani przez wiele firm z różnych sektorów gospodarki. Informatycy mogą zajmować różne stanowiska, a ich charakter bez wątpienia uzależniony jest od wybranej przez nich specjalizacji. Najczęściej absolwenci Informatyki pracują w:
Informatykę można studiować na wielu uczelniach. Studia licencjackie trwają zazwyczaj 3 lub 3,5 roku, a magisterskie – 1,5-2 lat. W toku kształcenia student zdobywa wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu programowania, administrowania systemami informatycznymi, technologii informatycznych i baz danych. Kandydaci na ten kierunek powinni być biegli z nauk ścisłych oraz posiadać zdolność myślenia logicznego i abstrakcyjnego zarazem.
Studia inżynierskie w WSEiZ dają możliwość pozyskania niezbędnych umiejętności i wiedzy, które pozwolą na zdobycie dobrze płatnej pracy w zawodzie. Edukacja na tej uczelni ma nowoczesny charakter, a o jej jakość dbają wykwalifikowani wykładowcy. Nauczanie jest ukierunkowane na pogłębianie kompetencji studenta i ma charakter interdyscyplinarny. Łączy w sobie programowanie, budowę i działanie systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz baz danych, bezpieczeństwo systemów informatycznych, a także podstawy sztucznej inteligencji. Studenci WSEiZ na kierunku Informatyka mogą wybrać jedną z dwóch specjalizacji: Programowanie aplikacji lub Grafikę komputerową.
Kontynuacja nauki na kierunku Informatyka może poszerzyć zakres wcześniejszej edukacji lub podejmować zupełnie nowe zagadnienia. Kształcenie II stopnia jest możliwe na kilkudziesięciu warszawskich uczelniach, które proponują niestacjonarne i stacjonarne studiowanie Informatyki. Przeznaczone jest dla osób, które posiadają już tytuł licencjata lub inżyniera. To przede wszystkim szansa na pogłębienie zdobytej do tej pory wiedzy i doskonalenie umiejętności. Studenci starają się zrozumieć mechanizmy działania oprogramowania, algorytmicznego myślenia oraz analizy pojawiających się problemów. Edukacja na studiach magisterskich jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby rynku usług informatycznych.
Dodaj komentarz