Chrzest Święty

Jaki prezent na Chrzest Święty wybrać?

Opublikowano: 28 lutego 2022

Chrzest Święty to bardzo podniosły moment w życiu rodziny. Jest to uroczystość przyjęcia dziecka do grona chrześcijan. Po mszy świętej rodzina i rodzice chrzestni udają się na uroczysty obiad. W tym wyjątkowym dniu wręczane są prezenty. Jaki prezent kupić na chrzest, by zapewnić dziecku pamiątkę, która będzie zawsze przypominała o tym niepowtarzalnym wydarzeniu?

Jaki prezent na chrzest od rodziców chrzestnych?

Najpopularniejszymi prezentami wśród rodziców chrzestnych są te z grawerowaną dedykacją. Na medaliku, łyżeczce czy albumie graweruje się najczęściej imię i datę przybycia na świat dziecka. Dzięki grawerunkowi prezent nabiera cech indywidualnych i pamiątkowych. Zawsze będzie przypominał o wzniosłym wydarzeniu i przywoływał w pamięci ważne momenty.

Wśród prezentów od rodziców chrzestnych królują te ze srebra. Najbardziej klasycznym prezentem na chrzest jest medalik. Rodzice chrzestni chętnie decydują się na srebrne smoczki, grzechotki lub obrazki z aniołkiem.

Świetnie sprawdzi się też posrebrzana skarbonka w kształcie anioła lub serca. Prezent, który łączy walor praktyczny z pamiątkowym. Coraz częściej wybierane są też atrakcyjnie wyglądające pozłacane figurki i ramki do zdjęć.

Jaki prezent dla dziecka na chrzest wybierają goście?

Ponadczasowym upominkiem jest Biblia dla dzieci z dedykacją. To prezent, który zawsze sprawdzi się na takie wydarzenie i podkreśli duchowy aspekt uroczystości.

Bardzo interesującym pomysłem na prezent jest efektowny album na zdjęcia. Pięknie oprawiony w skórzaną obwolutę z elementami szlachetnego kruszcu, stanowi doskonałe zabezpieczenie fotografii dziecka i jest ozdobą biblioteczki czy pokoiku malucha.

Nie zapominajmy też o zabawkach, które wywołują uśmiech na twarzy dziecka już od najmłodszych lat. Maskotka z nadrukowanym imieniem dziecka również będzie uroczą pamiątką.

Jaki wybrać prezent na chrzest dla dziewczynki?

Trafionym pomysłem na Chrzest dla dziewczynki jest pudełko wspomnień, w których przechowuje się przedmioty o charakterze sentymentalnym np. pukiel włosów czy mleczny ząbek.

Doskonale prezentują się pozłacane pozytywki z kryształkami firmy Svarovski, które też są personalizowane pod kątem pamiątki z chrztu. Są one z różnymi motywami. Najczęściej wybierane to te w kształcie baletnicy, anioła i karuzeli.

Jaki prezent na chrzest dla chłopca?

W prezencie na chrzest dla chłopczyka możemy wybrać figurki w kształcie helikoptera, auta czy statku. Świetnie sprawdzi się też prezent praktyczny np. Pidżama, kocyk lub pościel z imieniem.


Jaki prezent na Dzień Kobiet kupić?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
śmieszną koszulkę na prezent
Koszulka z humorystycznym nadrukiem to bardzo fajny prezent....
szaty liturgiczne
Są okazje wymagające szczególnych prezentów. To prze...
Ekskluzywne prezenty
Ekskluzywne prezenty przeznaczone są dla osób ceniących sobi...
prezent na 40-te urodziny
40-te urodziny to ważny moment dla każdego mężczyzny. W końc...
prezent dla mężczyzny
Wybór prezentu dla mężczyzny wcale nie jest tak trud...