Golin

Jarocińskie spotkania z muzyką w Golinie

Opublikowano: 19 sierpnia 2023

Jarocińskie spotkania z muzyką w Golinie to jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń Jarocina i okolic. Golina to miejsce wyjątkowe, od lat odwiedzane przez pielgrzymów i turystów ze względu na znajdujące się tutaj Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia i pochodzący z XIV wieku unikatowy drewniany kościółek.

Każdego roku pod koniec sierpnia na terenie Parafii odbywa się wielki festyn artystyczny mający na celu budowanie relacji i przybliżenie tradycji i kultury regionu.

W tym roku pokażemy różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez słowo, a także modę i urodę w duchu wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej.

Event składa się ze strefy koncertów, strefy kultury, strefy smaku, strefy duchowej oraz  strefy modowej. Liczne stoiska zaprezentują smaki regionu oraz inne produkty regionalne jak np. snutka golińska – haft z XIX w. znana w całej Wielkopolsce. Markę eventu rekomenduje Starosta  Jarocina pani Lidia Czechak. Uroczystość objęta jest patronatem Ministerstwa Rodziny.

Wydarzenie będzie oprawione koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego oraz charytatywnym pokazem mody z Gwiazdami show businessu na rzecz Domu Dziecka w Górze k/ Jarocina.

Organizator wydarzenia  ks. Proboszcz Grzegorz Stachurski oraz Małgorzata Kotwica – Makana Art & Business.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ciocia Tunia
Dawanie radości dzieciom oraz ich wdzięczność za to...
Festiwal Ludwiga van Beethovena
„Beethoven i filozofowie” – to motto 28. edycji Wiel...
Anna Dymna
Anna Dymna to totalny majstersztyk polskiego kina i...
baggy jeans
Damskie baggy jeans to spodnie jeansowe o luźnym, workowatym...
Torebki Crossbody
Wśród niezliczonej ilości dodatków, które stanowią nieodłącz...