Jesienny wypoczynek w górach

Jesienny wypoczynek w górach – postaw na regenerację organizmu

Opublikowano: 21 września 2021

W tym roku lato pożegnało nas wyjątkowo wcześnie, ale szukajmy plusów – jesień też może być piękna. To wyjątkowy czas, kojarzący się z zadumą i złocistymi drzewami. Warto dobrze wykorzystać tę porę roku, zanim nadejdą mrozy. Może to idealny moment na wypoczynek w górach?

Pogody nie jesteśmy w stanie przewidzieć, lecz zawsze warto być optymistą. Dlatego planując jesienny wypoczynek, zobaczmy oczami wyobraźni złotą polską jesień i siebie w relaksującym otoczeniu. Trudno o lepsze miejsce na jesienny wypad niż góry. Tam jesień wyczarowuje na stokach bajeczne pejzaże, a w okolicznościach przyrody najłatwiej o wyciszenie i prawdziwą regenerację organizmu.

Typowo urlopowy okres przypada na szkolne wakacje, kiedy możliwe są rodzinne wyjazdy, a temperatury sprzyjają kąpielom i opalaniu. Dla wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy podróżując, nie kierują się terminem wakacji, szczyt sezonu działa zniechęcająco. Wypoczynek w pełni lata to przede wszystkim tłumy, wszechobecne stragany, kolejki i brak miejsca w restauracjach, nie mówiąc o towarzyszącym skupiskom gwarze. Takie warunki nie sprzyjają wypoczynkowi.

Bajeczne góry poza sezonem

Jeśli możemy sobie pozwolić na urlop poza sezonem, nie wahajmy się. Jesień, zwłaszcza wczesna, kiedy temperatura nie jest jeszcze bardzo niska, to najlepsza pora na regenerację organizmu, który z pewnością odwdzięczy się nam za długie spacery, czyste powietrze i piękne widoki. Ponieważ jesienią odpadają kąpiele, zarówno te morskie, jak i słoneczne, warto wybrać się w góry.

Nie musimy od razu zdobywać wysokich szczytów i zabierać wyposażenia wspinaczkowego. Dawkujmy sobie trasy wycieczkowe w zależności od naszej kondycji i możliwości. Nawet krótsze spacery najłatwiejszymi szlakami, wiodącymi dolinami, wspaniale wpłyną na naszą formę i samopoczucie. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, aby pobyt w górach był dla nas ze wszech miar korzystny, łącząc przyjemność płynącą z mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku z pożytkiem dla zdrowia.

Uzdrowisko dla formy i samopoczucia

Wybierając uzdrowisko, mamy pewność, że przy okazji urlopu, a nawet krótszego, kilkudniowego wypadu, podreperujemy formę i zdrowie. A może Krynica Zdrój? Górski mikroklimat, który działa zbawiennie na organizm, najlepiej połączyć z zabiegami. Oczywiście można postawić na relaks w spa i pełnię odprężenia, ale jeśli mamy wreszcie trochę czasu dla siebie, warto wykorzystać każdą chwilę, żeby zrobić coś również dla zdrowia.

Z pomocą przychodzą turnusy rehabilitacyjne, najlepiej w przystosowanym do tego hotelu, np. NAT Krynica Zdrój. Jeżeli swoją formę oceniamy nie najgorzej, warto połączyć wczasy z mniej intensywnymi i regularnymi zabiegami, które na pewno nam nie zaszkodzą, a mogą wyjść na dobre.

Jeśli hotel, to z zapleczem zabiegowym

Szukając miejsca na nocleg, zwróćmy uwagę na jego lokalizację. Dobrze, gdy po paru godzinach na szlaku nie musimy dodatkowo przemierzać kilometrów, aby dotrzeć do pokoju. Położenie hotelu blisko centrum danej miejscowości to plus również ze względu na bliskość sklepów, restauracji i komunikacji, a także – w przypadku Krynicy Zdrój – pijalni wód.

Poza lokalizacją hotelu warto sprawdzić jego ofertę. Wracając do obiektu po długich spacerach i wielu aktywnościach, z pewnością docenimy zaplecze spa i bazę zabiegową. Nawet jeśli nie uskarżamy się na konkretne schorzenia, profesjonalny masaż leczniczy może zdziałać cuda. Często dopiero po zabiegu odczuwamy ulgę i uświadamiamy sobie, jak duże znaczenie ma troska o zdrowie i samopoczucie wsparta wiedzą medyczną, niezależnie od wieku i formy. Wybór zabiegów zwykle jest duży. Podczas konsultacji na pewno dobierzemy zestaw zabiegów, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i pozwoli dogłębnie zregenerować organizm. Mogą to być, jak w Hotelu NAT Krynica Zdrój (https://www.nat.pl/nasze-obiekty/hotel-nat-krynica-zdroj), hydromasaże, kąpiele solankowe i perełkowe, inhalacje, okłady borowinowe, sesje magnetoterapii, krioterapii lub tlenoterapii, a także terapia dźwiękami i masaże ciała, w tym drenaż limfatyczny. Uniwersalnym dopełnieniem specjalistycznych zabiegów jest poranna gimnastyka oraz relaks w fotelu masującym.

Gotowi na wycieczkę po zdrowie? Góry czekają, a Krynica kusi naturalnymi walorami i ofertą hotelową połączoną z zabiegami i rehabilitacją.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
Szczawnica
Szczawnica to malownicze miasto uzdrowiskowe położon...
wesele w górach
Organizacja wesele to spore wyzwanie dla narzeczonych. Staje...