Menu
makijaż

Karnawałowy makijaż – dodaj sobie blasku!

Święta i Nowy Rok za nami. Czas zatem na karnawał! Przed Tobą wielki bal? A może szalona impreza z przyjaciółmi? Bez względu na to, dokąd się wybierasz i jak oficjalny jest to event, zadbaj o piękny makijaż – taki, który zwróci na siebie uwagę w wieczornym świetle. Klucz do sukcesu to rozświetlenie. Jak zatem uzyskać modny efekt „glow”, żeby podkreślić swoje piękno? Sprawdź nasze wskazówki!

Blask – najmodniejszy trend sezonu!

Rozświetlony makijaż jest trendem zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Wszystko dlatego, że subtelne drobinki, które delikatnie migoczą na skórze, nadają jej promiennego, zdrowego wyglądu i optycznie odmładzają. Jednak, o ile w make-upie na co dzień efekt blasku jest raczej subtelny, o tyle w tym na imprezę możesz sobie pozwolić na odrobinę więcej szaleństwa. Mocno połyskujący makijaż sprawi, że staniesz się prawdziwą gwiazdą wieczoru. A jak go osiągnąć?

Podkład rozświetlający – absolutna podstawa

„Glow” zacznij budować krok po kroku. Pierwszym z nich jest wstępne rozświetlenie cery – pomoże Ci w tym dobry podkład rozświetlający. Możesz się jednak zastanawiać, czy wybranie takiej formuły to dobry pomysł – zwłaszcza jeśli zależy Ci na dobrym kryciu niedoskonałości cery. Pod warunkiem, że wybierzesz dobrej jakości kosmetyk – np. mineralny podkład mineralny od Annabelle Minerals – możesz liczyć na subtelne zatuszowanie niedoskonałości. Jeśli zechcesz wzmocnić ten efekt, w newralgicznych punktach dołóż drugą warstwę podkładu. Przyda się również korektor, który zatuszuje większe problemy z cerą. Pamiętaj: możesz go nałożyć pod podkład – wówczas nie zabierzesz sobie połyskującego efektu.

Rozświetlacz: gdzie go nałożyć?

Sposobem na nadanie twarzy trójwymiarowej głębi jest zastosowanie konturowania. To gra światłocienia. Cień zapewni oczywiście bronzer, a światło – rozświetlacz. Zaaplikuj go:

  • na szczyty kości policzkowych,
  • na łuk kupidyna,
  • na szczyt kości nosowej, ale tylko w górnej części nosa.

Opcjonalnie możesz go też zaaplikować tuż pod łuki brwiowe.

Blask w makijażu oka

Światła nie może także zabraknąć na Twoich powiekach. Jak je wykorzystać? Możesz pomyśleć o stworzeniu intensywnego smokey eye, do którego użyjesz także czarnego, grafitowego lub innego ciemnego, ale metalicznego cienia. Inna opcja to makijaż typu „spotlight”, w którym po wykonaniu cieniowania matami, odetniesz przy pomocy korektora tzw. cut-crease na środku powieki i nałożysz w tym miejscu jasny, metaliczny cień kontrastujący z pozostałymi. Podobny zabieg (tj. nałożenie metalicznego cienia w tej samej barwie) należy wykonać na dolnej powiece. Efekt wow gwarantowany!

Kontrastem dla efektu mocnego rozświetlenia na powiekach i twarzy, może być matowa pomadka. Możesz dodać ustom soczystości, sięgając w zamian po delikatny błyszczyk, a potem… wyruszać na karnawałową zabawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023