Tencel

Koszule z Tencelu – poznaj modę odpowiedzialną

Opublikowano: 28 czerwca 2021

Tencel to materiał w 100% naturalny, a dodatkowo wyjątkowo delikatny i miękki w dotyku. Koszula z tencelu jest doskonałym wyborem na ciepłe, letnie dni.

Obecnie co roku na świecie produkowanych jest do 80 miliardów nowych ubrań. Ta oszałamiająca ilość wyprodukowanej odzieży ma ogromny, niestety negatywny wpływ na środowisko. Do wyprodukowania podstawowych koszulek zużywane jest do 2700 litrów wody. Warto, abyśmy zastanowili się w jaki sposób możemy przyczynić się do poprawy kondycji środowiska.  Świadomość ludzi wzrasta z roku na rok, a rynek tak zwanej mody etycznej zaczyna się prężnie rozwijać. Dzięki świadomym zakupom oraz przemyślanej konsumpcji możemy wpłynąć na nadmierną produkcję miliardów ubrań rocznie.

Oczywiście złotym środkiem jest radykalna redukcja zakupów lub korzystanie ze sklepów z używaną odzieżą, nie mniej jednak nie każdy z nas ma wystarczającą ilość wolnego czasu na takie przywileje.

Czas by poznać nowe pojęcie, które może być kolejnym małym krokiem do ratowania naszej planety. Jest to „moda etyczna”.

Moda etyczna to odzież wykonywana z używanych ubrań lub tkanin, które zostały wytworzone z naturalnych surowców, bez chemicznej obróbki. Takie ubrania powstają wyłącznie w zakładach troszczących się o bezpieczeństwo pracowników. Marki zajmujące się modą etyczną nie stosują również materiałów odzwierzęcych.

Wśród materiałów pojawiających się na liście mody etycznej króluje tencel. Tkanina ta jest w 100% naturalna. Jest ona pozyskiwana z celulozy drzewnej. Warto dodać, że materiał ten jest w 100% biodegradowalny. Doskonale sprawdza się w wysokich temperaturach, gdyż jest on wyjątkowo przewiewny. Tencel uważa się za rewolucję w wytwarzaniu ubrań.

W tym sezonie letnim szczególnie polecane są koszule wytworzone z tencelu. Do jego głównych zalet jest miękkość materiału oraz lekkość, wiąże się to z dużą wygoda noszenia, a co za tym idzie dobrym samopoczuciem. Tencel bywa porównywany do jedwabiu. Jest to dowód na to jak przyjemny w kontakcie ze skórą jest ten materiał. Pozwala skórze oddychać. Tkanina jest również bardzo trwała w użytkowaniu i nie powoduje alergii. Koszule z tencelu sprawdzą się doskonale na upalne dni. Dzięki koszuli z tencelu będziemy nie tylko stylowo wyglądać, ale również poczujemy się świetnie ze świadomym wyborem. Koszule wykonane z tencelu znajdziemy na https://kokoworld.pl/pl_PL/products-list/koszule

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...
koszulka
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, by ostatnie chwil...
Piżamy damskie Bohomoss
Od zawsze zmagamy się z dylematem: wygodnie czy stylowo? Czy...
meble ogrodowe
Meble ogrodowe są niezbędnym elementem każdej przestrzeni zi...
baggy jeans
Damskie baggy jeans to spodnie jeansowe o luźnym, workowatym...