Łazienka w klimacie tropikalnym

Łazienka w klimacie tropikalnym – inspiracje

Opublikowano: 8 listopada 2021

Czy każda kąpiel w wannie może przypominać pluskanie się w nagrzanym słońcem oceanie? Z pewnością warto dołożyć dekoratorskich starań, aby tak właśnie było! Łazienka w stylu tropikalnym to oryginalne rozwiązanie, otwierające szerokie pole do eksperymentów. Jeśli jesteście fanami wyjazdów do ciepłych krajów, koniecznie rozważcie ten rodzaj aranżacji!

Zanurz się w głębokiej zieleni

Odcień L373 Emerald z palety Tikkurila Feel the Color będzie stanowił idealną bazę do stworzenia klimatu rodem z dżungli. Możemy pomalować nim wszystkie ściany lub tylko pojedynczą – wiele zależy od tego, na ile przestronne jest pomieszczenie.

Do koloru L373 Emerald pasują płytki podłogowe imitujące jasne drewno, które nadają naturalny efekt, a jednocześnie są odporne na wilgoć. Okładając umywalkę i wannę kaflami w tym samym stylu, uzyskamy estetyczny, spójny look.

Koncepcja wieszania obrazów czy grafik w łazience to nowatorski pomysł, na który jednak coraz chętniej decydują się projektanci! Ten typ aranżacji dobrze uzupełnią prace plastyczne z motywami roślinnymi, na przykład liśćmi monstery.

Łazienka w kolorze jasnego piasku

Barwa F300 Camelia z palety farb Tikkurila przywodzi na myśl rajskie plaże, na których błogo mija czas. Będzie się z nią dobrze komponować biała armatura, a w szczególności obszerna, głęboka wanna.

Nie do przecenienia jest także potencjał roślin, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również znacząco polepszają jakość powietrza. Kilka papirusów w eleganckich, złotych doniczkach możemy ustawić obok umywalki bądź bezpośrednio na podłodze. Jako dodatki dobrze sprawdzą się proste, wiklinowe koszyczki na kosmetyki.

Inspiracje z egzotycznym drewnem i bambusem

Jeśli szukamy pomysłu na prawdziwie oryginalną aranżację (www.tikkurila.pl), warto rozważyć wyłożenie części ściany przesłoną wykonaną z bambusa. Dobre tło dla takiej dekoracji stworzy odcień J484 Castle z palety barw Tikkurila Feel the Color. Kompozycję uzupełnią szafki i blaty wykonane z drewna tekowego oraz szara lub czarna umywalka, której kształt i faktura będą imitować kamień.

W kwestii akcesoriów najlepiej postawić na głębokie brązy, na przykład palisandrowy wazon ze storczykiem czy egzotyczną rzeźbę, pochodzącą z jednego z krajów Afryki.


Mozaika gresowa – poznaj jej specyfikę i najmodniejsze modele


 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...