Łazienka w klimacie tropikalnym

Łazienka w klimacie tropikalnym – inspiracje

Opublikowano: 8 listopada 2021

Czy każda kąpiel w wannie może przypominać pluskanie się w nagrzanym słońcem oceanie? Z pewnością warto dołożyć dekoratorskich starań, aby tak właśnie było! Łazienka w stylu tropikalnym to oryginalne rozwiązanie, otwierające szerokie pole do eksperymentów. Jeśli jesteście fanami wyjazdów do ciepłych krajów, koniecznie rozważcie ten rodzaj aranżacji!

Zanurz się w głębokiej zieleni

Odcień L373 Emerald z palety Tikkurila Feel the Color będzie stanowił idealną bazę do stworzenia klimatu rodem z dżungli. Możemy pomalować nim wszystkie ściany lub tylko pojedynczą – wiele zależy od tego, na ile przestronne jest pomieszczenie.

Do koloru L373 Emerald pasują płytki podłogowe imitujące jasne drewno, które nadają naturalny efekt, a jednocześnie są odporne na wilgoć. Okładając umywalkę i wannę kaflami w tym samym stylu, uzyskamy estetyczny, spójny look.

Koncepcja wieszania obrazów czy grafik w łazience to nowatorski pomysł, na który jednak coraz chętniej decydują się projektanci! Ten typ aranżacji dobrze uzupełnią prace plastyczne z motywami roślinnymi, na przykład liśćmi monstery.

Łazienka w kolorze jasnego piasku

Barwa F300 Camelia z palety farb Tikkurila przywodzi na myśl rajskie plaże, na których błogo mija czas. Będzie się z nią dobrze komponować biała armatura, a w szczególności obszerna, głęboka wanna.

Nie do przecenienia jest także potencjał roślin, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również znacząco polepszają jakość powietrza. Kilka papirusów w eleganckich, złotych doniczkach możemy ustawić obok umywalki bądź bezpośrednio na podłodze. Jako dodatki dobrze sprawdzą się proste, wiklinowe koszyczki na kosmetyki.

Inspiracje z egzotycznym drewnem i bambusem

Jeśli szukamy pomysłu na prawdziwie oryginalną aranżację (www.tikkurila.pl), warto rozważyć wyłożenie części ściany przesłoną wykonaną z bambusa. Dobre tło dla takiej dekoracji stworzy odcień J484 Castle z palety barw Tikkurila Feel the Color. Kompozycję uzupełnią szafki i blaty wykonane z drewna tekowego oraz szara lub czarna umywalka, której kształt i faktura będą imitować kamień.

W kwestii akcesoriów najlepiej postawić na głębokie brązy, na przykład palisandrowy wazon ze storczykiem czy egzotyczną rzeźbę, pochodzącą z jednego z krajów Afryki.


Mozaika gresowa – poznaj jej specyfikę i najmodniejsze modele


 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Agencja nieruchomości.
Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes abistab kliente kinnis...
komoda z szufladami
Komody z szufladami to nie tylko meble, ale również...
awaryjne otwieranie drzwi
Brak możliwości dostania się do własnego mieszkania...
Krzesła do Jadalni
Na pierwszy plan wysuwa się trend, który nie tyle robi wraże...
Kinkiety zewnętrzne
Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aran...