Michał Hernik – Sukces wyłowiony z wody

Opublikowano: 24 maja 2017

W 2015 r. obchodziliśmy 60-lecie działalności, jesteśmy więc firmą z tradycjami, w której pracuje drugie i trzecie pokolenie pracowników. To bardzo ważne, ponieważ są oni mocno związani z firmą, co przekłada się na jakość i wydajność ich pracy – mówi Michał Hernik, prezes firmy Szkuner Sp. z o.o.

Czym zajmuje się kierowana przez pana firma?

– Głównym profilem naszej działalności są połowy i przetwórstwo ryb bałtyckich. Działalność połowowo-przetwórcza ograniczona jest do wstępnego przetworzenia ryb, w związku z czym przeciętny konsument nie spotka nas na sklepowej półce. Naszymi klientami są firmy, zajmujące się tzw. konfekcjonowaniem, czyli produkcją wyrobów finalnych, takich jak konserwy, marynaty rybne czy ryby wędzone. Naszą przewagę na konkurencyjnym rynku upatrujemy w możliwościach, jakie daje nam posiadanie własnych jednostek połowowych, i przetwórni, która znajduje się w porcie we Władysławowie. Daje nam to możliwość oferowania produktu najwyższej jakości.

Drugim ważnym obszarem działania firmy jest stocznia remontowa. Swoją ofertę kierujemy zarówno do armatorów rybackich z naszej części Wybrzeża, jak i do tych spoza rybołówstwa. W ostatnim czasie rozwijamy swoją działalność, pozyskując do współpracy jednostki z krajów zachodniej Europy.

Nasza ostatnia działalność to zarządzanie portem rybackim we Władysławowie – największym na polskim Wybrzeżu, na stałe stacjonuje tu ponad 40 kutrów i łodzi rybackich. Posiadamy miejsca do cumowania jachtów i łodzi motorowych.

Jako laureat nagrody Pomorskie Pracodawca Roku 2016 na pewno zna pan przepis na biznesowy sukces. Co się na niego składa?

– W 2015 r. obchodziliśmy 60-lecie działalności, jesteśmy więc firmą z tradycjami, w której pracuje drugie i trzecie pokolenie pracowników. To bardzo ważne, ponieważ są oni mocno związani z firmą, co przekłada się na jakość i wydajność ich pracy. Moim zdaniem przepis na sukces to wyznaczenie określonego celu i konsekwencja w jego realizacji. Kolejnym ważnym etapem jest stworzenie dobrego zespołu, który ten cel zrozumie, przyjmie jako swój i będzie go realizował na każdym poziomie struktury zarządzania. Jestem przekonany, że udało mi się taki zespół zbudować. Oczywiście bardzo ważne jest dostosowanie się do bardzo dynamicznie zmieniającego się rynku oraz zwiększających się wymagań naszych klientów.

Rozmawiał Igor Korczyński

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *