Dom Bezpieczny

Mój dom – moja twierdza

Opublikowano: 2 lutego 2017

Pod koniec stycznia br. miała miejsce konferencja prasowa: Mój dom – moja twierdza. #Prawda czy fałsz? Spotkanie zainicjowało program Dom Bezpieczny, którego celem jest zbudowanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego życia oraz użytkowania domów i mieszkań.

Dom Bezpieczny

Uczestnicy tej społecznej inicjatywy chcą pokazać, jak można w prosty sposób zabezpieczyć się przed zagrożeniami włamania, pożaru, wypadku czy choćby zalania mieszkania.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się ambasadorzy programu: Jolanta Żółkowska, aktorka, i Kevin Aiston, najbardziej znany strażak w Polsce. Eksperci: Andrzej Boreczek z Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych i Maciej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej zwrócili m.in. uwagę na rodzaje zagrożeń, z jakimi można się spotkać na co dzień w swoim domu czy mieszkaniu. Ważnym wątkiem dyskusji było zabezpieczenie domu i posesji przed włamaniem.

Goście konferencji przekonali się też naocznie, jak łatwo jest otworzyć kłódkę przy pomocy niewielkiej pęsetki. Dowiedzieli się również, jak ryzykowne jest instalowanie krat w oknach. Utrudniają wprawdzie złodziejowi dostanie się do wnętrza, ale są śmiertelną pułapką dla mieszkańców podczas pożaru.

Dyskusja, w której wzięli udział gospodarze i goście spotkania unaoczniła, że to właśnie poczucie bezpieczeństwa i jego potrzeba jest jedną z podstawowych przyczyn inwestowania w zabezpieczenia własnych domów i mieszkań. Potwierdziła się przy tym teza, że bardzo potrzebne jest usystematyzowanie i przekazanie obiektywnej, kompletnej wiedzy na temat zabezpieczeń i bezpieczeństwa.

Konferencja Mój dom – moja twierdza była pierwszą z cyklu poświęconego tematowi bezpieczeństwa i zabezpieczeń. Patronat nad programem sprawuje ,,Magazyn VIP” oraz ,,Magazyn Gospodarczy Fakty” 

Dom Bezpieczny to ogólnopolska akcja powstała z inicjatywy Ogólnopolskiego Zrzeszenia Dystrybutorów i Montażystów Stolarki oraz Centrum Informacji Branżowej. Jest to jednocześnie koalicja instytucji i firm, dla których kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie istotna, a ich przedstawiciele dysponują ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Należą do nich: Polska Izba Systemów Alarmowych, Związek Producentów Okuć Budowlanych, Stowarzyszenie Przetwórców Szkła Budowlanego i Polskie Stowarzyszenie Serwisów Kluczowych. Wsparcia merytorycznego udzielają firmy: Pilkington, Winkhaus, Porta, Roto, Hormann, Krispol, Aluprof oraz Wiśniowski.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wiśniowski
31 lipca 2019 roku odbył się niezwykły jubileusz. Właśnie te...
4 września odbyła się konferencja prasowa dotycząca...