leczenie kanałowe

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Opublikowano: 30 maja 2022

Leczenie kanałowe jest zabiegiem powszechnie stosowanym w wielu gabinetach stomatologicznych. Warto mieć jednak na uwadze, że nie w każdej placówce zostanie on odpowiednio wykonany. Zanim wybierzesz konkretny gabinet, w którym będziesz leczyć kanałowo swojego zęba, upewnij się, czy został on wyposażony w odpowiedni sprzęt, który dodatkowo znajduje się w rękach odpowiedniego lekarza – najlepiej endodonty. A skoro mowa o sprzęcie – jednego z nich nie może zabraknąć w gabinecie, w  którym wykonywane jest leczenie kanałowe Gdańsk. Mowa oczywiście o mikroskopie.

Mikroskop w leczeniu kanałowym – dlaczego jest tak ważny?

Samo leczenie kanałowe pod mikroskopem uważane jest za najskuteczniejszy sposób obecnie dostępny. Urządzenie to pozwala lekarzowi zobaczyć wnętrze zajętego infekcją zęba. Oprócz tego stomatolog ma również podgląd kanałów korzeniowych w powiększeniu. Bardzo często nasze zęby posiadają dodatkowe korzenie lub kanały, które nie są widoczne gołym okiem. W tradycyjnym leczeniu kanałowym bez mikroskopu może powodować to wiele problemów, a przede wszystkim silny ból u pacjenta. W gabinecie, w którym mikroskop wykorzystywany jest w codziennej pracy, leczenie kanałowe przebiega znacznie sprawniej, a przede wszystkim skutecznie i bez najmniejszego bólu. Wszystko za sprawą możliwości precyzyjnego usunięcia zakażonych tkanek. Jeśli lekarz nie usunie ich wszystkich, mogą one rozprzestrzenić się na inne zęby, tym samym powodując znacznie większe problemy.

Co umożliwia mikroskop w leczeniu kanałowym?

Stomatolog korzystający z mikroskopu podczas leczenia kanałowego widzi wszystko, co gołym okiem nie jest możliwe do zobaczenia. Wielu lekarzy wykorzystuje mikroskop do szukania złamań podłużnych, dodatkowych i zwapnionych kanałów czy wejść do kanałów pokrytych kamieniem. Wgląd taki pozwala zastosować odpowiednie leczenie i jego metody, tym samym przyczyniając się do lepszych efektów i komfortu samego pacjenta. To oznacza, że leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu nie jest owiane złą sławą.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
stomatologia
See on kuum teema paljude inimeste jaoks, kes seisavad ortod...
Olej MCT
Olej MCT st...
wypadanie włosów
Problem nadmiernego wypadania włosów jest powszechny. Mimo ż...
Joanna Holanowska
Gwiazdy naszego eventu doskonale wpisują się w filoz...
ciążowe dolegliwości
Ciąża to jeden z najpiękniejszych stanów w życiu każdej kobi...