muzea historyczne w Warszawie

Najlepsze muzea historyczne w Warszawie

Opublikowano: 20 marca 2018

Warszawa jest idealna na muzealno-historyczną wycieczkę. Żeby odwiedzić wszystkie placówki, należy przyjechać do stolicy na co najmniej dwa dni. Wśród wartych zobaczenia miejsc należy wymienić przede wszystkim: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Muzealna wycieczka z noclegiem

Nocleg w Warszawie to kluczowa kwestia w przypadku, gdy muzealna wycieczka ma potrwać kilka dni. Najlepiej zdecydować się na miejsce znajdujące się w ścisłym centrum. Dzięki temu nie będzie problemów z dotarciem nawet w najdalszy zakątek stolicy. Ponadto większość najbardziej interesujących placówek jest zlokalizowana w Śródmieściu.

POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Żydów Polskich to miejsce, w którym historia się zatrzymała i z pietyzmem jest kultywowana. Wystawa główna jest po części interaktywna i opowiada w sposób niezwykle sugestywny ponad tysiącletnią historię Żydów w Polsce.

Adres: ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa. Godziny otwarcia: pn., czw., pt. 10:00–18:00, śr., sb., ndz.: 10:00-20:00. Muzeum jest nieczynne we wtorki. Cena biletu: 15-25 zł. W czwartki wstęp na wystawy stałe i czasowe jest bezpłatny.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To miejsce, które pokazuje historię w niezwykle innowacyjny i przystępny sposób. Po przekroczeniu jego progu można podnieść do ucha słuchawkę starego telefonu, w której słychać głosy powstańców. Wycieczka po tym muzeum to przygoda niezwykle inspirująca i bogata w najdrobniejsze detale przybliżające tragiczne wydarzenia powstania w sposób namacalny. W muzeum znajduje się multimedialna ekspozycja, która ukazuje życie mieszkańców Warszawy w czasie powstania. W centralnej części budynku ustawiony jest ogromny pomnik, który obecny jest na wszystkich kondygnacjach. Na jego ścianach widnieje kalendarium powstania, a z jego wnętrza płynie dźwięk przypominający bicie serca. Jest symbolem życia Warszawy w 1944 roku.

Adres: ul. Grzybowska 79, Warszawa. Godziny otwarcia: pon., śr., pt.: 8:00-18:00, czw.: 8:00-20:00, sob., ndz: 10:00-18:00. Muzeum jest nieczynne we wtorki. Cena biletu: 16-20 zł

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe mieści w sobie aż 8 galerii sztuki, są to: Galeria Sztuki Starożytnej, Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Faras, Galeria Malarstwa Polskiego, Galeria Malarstwa Europejskiego, Gabinet Miniatur, Galeria Sztuki Polskiej XX wieku oraz Galeria Sztuki Zdobniczej.

Adres: Al. Jerozolimskie 3, Warszawa. Godziny otwarcia: wt.–czw.: 10.00–18.00, pt.: 10:00–21:00, sb., ndz.: 10:00–18:00. Muzeum w poniedziałki jest nieczynne. Cena biletu: w zależności od rodzaju wystawy (stała lub czasowa) ceny biletu są zróżnicowane od 12 do 30 zł za osobę. We wtorki wstęp do galerii stałych jest darmowy. Uczniowie i studenci do 26. roku życia płacą za bilet na ekspozycje stałe symboliczną złotówkę.

Muzea to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji w Warszawie. Oprócz wymienionych placówek warto też odwiedzić: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Katyńskie i Państwowe Muzeum Etnograficzne.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dom jednorodzinny pod Warszawą
...
restauracja na randkę
Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją drugą połówkę na randkę...
Sing Sing
Podróż składem kulinarnego Orient Expressu jeszcze nigdy nie...
mieszkania na wynajem
Niestabilna sytuacja w gospodarce skłania wielu inwestorów d...
O ile deptak po śródmiejskiej stronie Chmielnej jest znany w...