Menu
muzea historyczne w Warszawie

Najlepsze muzea historyczne w Warszawie

Warszawa jest idealna na muzealno-historyczną wycieczkę. Żeby odwiedzić wszystkie placówki, należy przyjechać do stolicy na co najmniej dwa dni. Wśród wartych zobaczenia miejsc należy wymienić przede wszystkim: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Muzealna wycieczka z noclegiem

Nocleg w Warszawie to kluczowa kwestia w przypadku, gdy muzealna wycieczka ma potrwać kilka dni. Najlepiej zdecydować się na miejsce znajdujące się w ścisłym centrum. Dzięki temu nie będzie problemów z dotarciem nawet w najdalszy zakątek stolicy. Ponadto większość najbardziej interesujących placówek jest zlokalizowana w Śródmieściu.

POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Żydów Polskich to miejsce, w którym historia się zatrzymała i z pietyzmem jest kultywowana. Wystawa główna jest po części interaktywna i opowiada w sposób niezwykle sugestywny ponad tysiącletnią historię Żydów w Polsce.

Adres: ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa. Godziny otwarcia: pn., czw., pt. 10:00–18:00, śr., sb., ndz.: 10:00-20:00. Muzeum jest nieczynne we wtorki. Cena biletu: 15-25 zł. W czwartki wstęp na wystawy stałe i czasowe jest bezpłatny.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To miejsce, które pokazuje historię w niezwykle innowacyjny i przystępny sposób. Po przekroczeniu jego progu można podnieść do ucha słuchawkę starego telefonu, w której słychać głosy powstańców. Wycieczka po tym muzeum to przygoda niezwykle inspirująca i bogata w najdrobniejsze detale przybliżające tragiczne wydarzenia powstania w sposób namacalny. W muzeum znajduje się multimedialna ekspozycja, która ukazuje życie mieszkańców Warszawy w czasie powstania. W centralnej części budynku ustawiony jest ogromny pomnik, który obecny jest na wszystkich kondygnacjach. Na jego ścianach widnieje kalendarium powstania, a z jego wnętrza płynie dźwięk przypominający bicie serca. Jest symbolem życia Warszawy w 1944 roku.

Adres: ul. Grzybowska 79, Warszawa. Godziny otwarcia: pon., śr., pt.: 8:00-18:00, czw.: 8:00-20:00, sob., ndz: 10:00-18:00. Muzeum jest nieczynne we wtorki. Cena biletu: 16-20 zł

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe mieści w sobie aż 8 galerii sztuki, są to: Galeria Sztuki Starożytnej, Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Faras, Galeria Malarstwa Polskiego, Galeria Malarstwa Europejskiego, Gabinet Miniatur, Galeria Sztuki Polskiej XX wieku oraz Galeria Sztuki Zdobniczej.

Adres: Al. Jerozolimskie 3, Warszawa. Godziny otwarcia: wt.–czw.: 10.00–18.00, pt.: 10:00–21:00, sb., ndz.: 10:00–18:00. Muzeum w poniedziałki jest nieczynne. Cena biletu: w zależności od rodzaju wystawy (stała lub czasowa) ceny biletu są zróżnicowane od 12 do 30 zł za osobę. We wtorki wstęp do galerii stałych jest darmowy. Uczniowie i studenci do 26. roku życia płacą za bilet na ekspozycje stałe symboliczną złotówkę.

Muzea to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji w Warszawie. Oprócz wymienionych placówek warto też odwiedzić: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Katyńskie i Państwowe Muzeum Etnograficzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022