Operacja zaćmy w Czechach z transportem – klinika, która kompleksowo dba o pacjenta

Opublikowano: 8 marca 2018

Zaćma to problem zdrowotny, który dotyczy wielu osób – szacuje się, że na świecie choruje na nią prawie 65 mln, a w Polsce ok 800 tysięcy. Są to głównie kobiety po 60 roku życia, a tzw. zaćma starcza dotyka prawie każdej osoby po 70 roku życia. Gdzie wykonać operację zaćmy? Operacja zaćmy w Czechach to dobra opcja.

W Polsce czas oczekiwania na usunięcie zaćmy w publicznych placówkach zdrowia jest niezwykle długi – wynosi średnio 2 lata. Bywa jednak, że jest nawet dwa razy dłuższy – np. w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie czeka się średnio aż 4 lata. Problem Polaków cierpiących na zaćmę został rozwiązany w Czechach – w klinice AlfaVision znajdującej się w miejscowości Stonava, tuż przy polskiej granicy, po złożeniu odpowiednich dokumentów, na zabieg czeka się około 2–3 tygodni.

Dzięki możliwości znacznego skrócenia czasu oczekiwania na operację na skorzystanie z czeskiej oferty decydują się tysiące Polaków rocznie.

Zabiegi wykonywane są bez zbędnych, skomplikowanych procedur, a placówka mieści się zaledwie dwie godziny drogi od Częstochowy czy Krakowa. Potrzebne jest tylko skierowanie od polskiego lekarza, który ma podpisaną umowę z NFZ – reszta załatwiana jest we współpracy z kliniką.

Operacja – szybkie procedury i obniżenie kosztów

Cały proces zakwalifikowania się do zabiegu odbywa się w trzech krokach:

  1. pierwszy to telefoniczna konsultacja i umówienie wizyty z lekarzem okulistą w polskiej placówce – Centrum Lekarskim Alfa w Skoczowie;
  2. drugi krok to wizyta w placówce, rejestracja, badanie, dobór właściwych soczewek i umówienie terminu zabiegu;
  3. ostatni etap to badanie kwalifikujące – wykonywane już bezpośrednio w klinice AlfaVision w Czechach.

Sama operacja zaćmy trwa zaledwie 20 minut – pacjent już parę godzin po zabiegu może opuścić klinikę. Proces przygotowania do usunięcia zaćmy, operacja i rekonwalescencja nie trwają dłużej niż 6 godzin.

Dodatkowym powodem, dla którego warto zdecydować się na zabieg w Czechach, są niskie koszty. Cena końcowa – uzależniona od rodzaju dobranej soczewki – mieści się w granicach 2200–2700 złotych, z czego ok. 2000–2300 zł jest refundowane przez NFZ.

Zaćma

Zaćma to przede wszystkim degeneracyjna choroba oczu, choć bywa również schorzeniem wrodzonym. Skutkuje stopniowym zmętnieniem soczewki, które bez interwencji chirurgicznej prowadzi do ślepoty. Na przezroczystej soczewce oka powstają plamki lub zmętnione obszary, które utrudniają bądź uniemożliwiają widzenie.

Przyczyny tej choroby nie są do końca znane. Zaćma często występuje równolegle z innymi chorobami, takimi jak: cukrzyca, zapalenie rogówki, urazy gałki ocznej czy atopowe zapalenie skóry – może się również pojawić po przebytym udarze. Inaczej jest w przypadku zaćmy wrodzonej, tutaj kluczową rolę odrywa dziedziczność, niska masa noworodka lub czynniki toksyczne, które negatywnie wpłynęły na pierwszy trymestr ciąży.

Skuteczne metody leczenia zaćmy

Na obecną chwilę nie istnieją żadne farmakologiczne sposoby leczenia zaćmy. Jedyną skuteczną metodą usunięcia jej skutków jest operacja.Niezbędny zabieg na szczęście jest bezbolesny – w większości przypadków nie ma nawet wskazań do przeprowadzenia go pod narkozą, stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe. Oczywiście każdy przypadek musi zostać oceniony przez lekarza okulistę.

Nowoczesne metody umożliwiają wszczepienie soczewek standardowych lub ponadstandardowych, które równocześnie korygują inne wady wzroku, takie jak: astygmatyzm, krótkowzroczność czy starczowzroczność, co pozwala na uniknięcie konieczności noszenia okularów po przeprowadzonym zabiegu.

Operacyjne leczenie zaćmy polega na usunięciu soczewki za pomocą ultradźwięków i wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Metoda ta powszechnie zastąpiła stosowaną do niedawna metodę zewnątrztorebkową. Pacjent po zabiegu jest w pełni sprawny, a poprawa widzenia następuje w krótkim czasie po zabiegu.

Polskojęzyczna kadra

Dla niektórych osób obawą związaną z wyjazdem na operację do Czech może być bariera językowa – brak znajomości języka czeskiego czy angielskiego. Klinika okulistyczna AlfaVision oraz Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie już dawno znalazły na to sposób – na miejscu pracuje polskojęzyczna kadra lekarsko-pielęgniarska, która profesjonalnie opiekuje się pacjentami.

Transport z Polski do Czech

Dodatkową usługą, która została wprowadzona przez klinikę AlfaVision z myślą o wygodzie klientów, jest możliwość skorzystania z niedrogiego transportu do Czech, który obejmuje 2 opcjonalne trasy i 9 miast na terenie Śląska – m.in. Knurów, Rybnik, Katowice i Tychy. To udogodnienie dla tych osób, które mogą mieć problem ze zorganizowaniem transportu na własną rękę.

Usługi profesjonalistów

W klinice zabieg zaćmy przeprowadza dr n. med. Łukasz Bednarski – wybitny okulista, który swoją pracę doktorską bronił pod kierunkiem prof. zw. dr. n. med. Ariadny Gierek-Łapińskiej. Pani profesor to znana polska okulistka, która jest autorką trzech patentów: przyrządu do usuwania ferromagnetycznych ciał obcych z oka, noża mikrochirurgicznego, przeznaczonego zwłaszcza do zabiegów okulistycznych oraz skalpela okulistycznego. Dr Łukasz Bednarski współpracuje z oddziałem okulistyki Centrum Lekarskiego Alfa w Skoczowie od 4 lat.

Szybki kontakt z kliniką możliwy jest za pośrednictwem strony:  http://alfavision-zacma.pl/kontakt/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Marihuana lecznicza to temat, który budzi w...
Alergie
Porządki sezonowe to idealna okazja, aby nie tylko odświeżyć...
Siwienie włosów
Siwienie włosów to naturalny proces, podczas którego nasze w...
brak snu
W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest coraz...
Dieta śródziemnomorska
Pewnie słyszałeś o diecie śródziemnomorskiej, która kładzie...