Menu
oprawki kocie oczy

Oprawki kocie oczy. Najlepsze modele

Okulary w kształcie kocich oczu uznawane są za jeden z najbardziej kobiecych modeli. Marilyn Monroe oraz Audrey Hepburn uwielbiały nosić oprawki w tym kształcie. Nie bez powodu – kocie oczy skutecznie łagodzą mocne rysy i wydobywają charakter z każdej kobiety. Nadają wyrazistości i intrygują. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli oprawek kocich oczu. Różnią się od siebie kolorami, sposobem zabudowania i wielkością, jednak łączy je jedno: ten niepowtarzalny, kobiecy kształt. Poznaj najlepsze modele kocich oczu i wybierz idealny dla siebie.

Jak wyglądają oprawki kocie oczy i czym się charakteryzują?

Kocie oczy uznawane są za bardzo kobiece i seksowne oprawki. Nie jest to model dedykowany mężczyznom – tylko kobieca twarz będzie wyglądać w nich dobrze. Kocie oczy są w stanie wyostrzyć optycznie kości policzkowe i jednocześnie złagodzić efekt mocnego, masywnego podbródka. Oczywiście oprawki kocie oczy muszą być dobrane do typu urody (kolorem) oraz kształtu twarzy. Na szczęście większość kobiet może pozwolić sobie na noszenie tego modelu oprawek w różnych jego wariacjach.

To, co jest zawsze niezmienne w oprawkach w kształcie kocich oczu, to fakt, że ich górna krawędź ukośnie unosi się do skroni, do góry. Dolna krawędź zawsze jest mniejsza. Najłatwiej porównać kształt kocich oczu do techniki makijażu o tej samej nazwie. Cały trik polega na takim obramowaniu oczu – w tym przypadku oprawką okularów – aby wydawały się większe i bardziej intrygujące. Przy oprawkach kocie oczy twarz automatycznie staje się bardziej wydłużona i pociągła, co jest pożądanym efektem.

Oprawki kocie oczy po raz pierwszy pojawiły się w latach 50. Zostały spopularyzowane przez takie gwiazdy jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn. Obie kobiety do dziś uznawane są za symbol seksu, elegancji i klasy. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet chce się inspirować ich stylem. Także w przypadku wyboru kształtu oprawek.

Dla kogo są oprawki kocie oczy?

Na tego typu okulary mogą sobie pozwolić kobiety o twarzy: okrągłej, owalnej, kwadratowej i diamentowej. W przypadku kobiet o mocnych rysach i kwadratowym kształcie twarzy należy uważać, aby kocie oczy nadały efekt kobiecości, a nie surowości (przytłoczenia). Należy więc wybierać modele w stonowanych barwach albo takie, które mają grubą oprawę tylko na górze. Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną.

Może się zdarzyć tak, że kocie oczy będą wyglądać świetnie na twarzy, które zgodnie z teorią do nich nie pasuje. Dlatego tak ważne jest eksperymentowanie i szukanie własnego stylu. Kocie oczy są kwintesencją kobiecości i seksapilu, więc można je polecić każdej kobiecie, która chce podkreślić właśnie te cechy.

Jakie modele okularów kocie oczy są najlepsze?

Kocie oczy dostępne są w wielu odsłonach. Modele uznawane za najlepsze to:

  • kocie oczy w pełnej, mocnej i wyrazistej zabudowie,
  • kocie oczy w mocnej obudowie góry oraz delikatnej ramce u dołu,
  • kocie oczy, które mają w całości delikatną oprawę,
  • oprawki, które nie są do końca wypełnione szkłem przy górnych krawędziach – rozwiązanie stosowane najczęściej w przypadku okularów lustrzanych,
  • oprawki w kształcie kocich oczu, ale z lekko zaokrąglonymi górnymi krawędziami.

Oprawki kocie oczy oferuje większość marek. Największą popularnością cieszą się stonowane albo jasne kolory. Sam kształt oprawek jest mocno wyrazisty, dlatego jeśli nie mamy mocnego wyczucia stylu, to lepiej nie eksperymentować z wieloma kolorami i wzorami. W przypadku kocich oczu łatwo przesadzić, zarówno z kolorem jak i wielkością, więc takie oprawki należy dobierać uważnie. Jeśli jednak zrobimy to dobrze, to uzyskamy efekt “wow” – a o to właśnie chodzi!

Ważne – jeśli wybieramy oprawki kocie oczy do okularów przeciwsłonecznych, pamiętajmy o wybraniu także wysokiej jakości szkieł. Najlepsze są te z wysoką ochroną przed szkodliwymi promieniami słonecznymi (filtr UV kat. 3) oraz polaryzacją. W ten sposób oprócz stylu zapewnimy sobie też bezpieczeństwo podczas słonecznych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023