podgarniacz paszy

Podgarnianie paszy – Czym podgarniać TMR?

Opublikowano: 18 listopada 2020

Podgarnianie paszy nie należy do najprzyjemniejszych prac w gospodarstwach rolnych zwłaszcza, jak korzysta się z tradycyjnych metod. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom, a dokładniej mówiąc dzięki samojezdnym robotom do podgarniania paszy, można znacząco ułatwić sobie to zadanie.

Nowoczesne roboty w oborze

Ślimakowy podgarniacz paszy Tuchel trac mini 2 to ogromna oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. W stadach wysokowydajnych krów mlecznych standardowym systemem żywienia od wielu lat jest TMR. W dużej mierze tylko dzięki prawidłowo sporządzonej paszy o odpowiedniej strukturze, można liczyć na produkcję mleka na satysfakcjonującym poziomie. Jednym z kluczowych elementów, który ma największy wpływ na zwiększenie pobrania suchej masy jest właśnie podgarnianie paszy na bieżąco. W zadaniu tym pomóc może właśnie niezawodny podgarniacz paszy.

Dlaczego warto podgarniać paszę?

Podgarnianie paszy jest najprostszym sposobem na wyeliminowanie mniejszych lub większych problemów z sortowaniem pokarmu przez zwierzęta. Selektywne wyjadanie paszy jest dużym problemem przez który trudno będzie osiągnąć wyznaczone cele produkcyjne. Opisując największe zalety podgarniania paszy nie można zapominać o aspektach zdrowotnych, które odgrywają bardzo ważną rolę. Jeżeli krowy będą selekcjonować paszę, to niestety może dojść do zwiększenia kwasowości płynu żwacza. Inwestując w nowoczesne roboty paszowe, można znacząco zwiększyć częstotliwość podgarniania paszy. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że systematyczne podgarnianie paszy przeciwdziała zgrzewaniu się pokarmu w sezonie letnim. Zgrzana pasza jest niechętnie pobierana przez krowy, co ma bezpośredni wpływ na efekt ekonomiczny całego gospodarstwa.

Czym charakteryzuje się system TMR?

System TMR zapewnia stabilność żywienia krów, dlatego też w ostatnim czasie cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. W dużej mierze to właśnie dzięki temu systemowi, można nie tylko zwiększyć wykorzystanie paszy, ale również poprawić produkcję mleka nawet o 5%. Najprościej rzecz mówiąc system TMR polega na oddzielnym dodawaniu do żłobu poszczególnych pasz odpowiedniej dawki pokarmowej. Tylko umiejętne zmieszanie i rozdrobnienie TMR umożliwia optymalne funkcjonowanie żwacza.

Jaką maszynę do podgarniania paszy wybrać?

Ślimakowy podgarniacz paszy Tuchel Trac Mini 2 doskonale sprawdzi się nie tylko przy podgarnianiu paszy. Maszynę tą można wykorzystać także jako niezawodną zamiatarkę ze szczotką promieniową, chwastownicę, ścielarkę albo zgarniacz gnojownicy. Podgarniacz paszy Tuchel Trac Mini 2 to mała, kompaktowa maszyna, która może pochwalić się dużą zwrotnością i szybkością. Do największych zalet należy zaliczyć bezproblemową i szybką wymianę osprzętu.

Maszyna Tuchel Trac Mini 2 pozwala nie tylko wyeliminować ciężką pracę ręczną, ale również zaoszczędzić sporo cennego czasu. Dzięki tej maszynie można liczyć na czyste, zdrowe krowy na rusztach i dostęp do świeżej ściółki. Jest to najlepszy wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o chorobach wymion. Dzięki optymalnemu dozowaniu rozproszonego materiału, można liczyć na olbrzymie oszczędności. Dzięki napowietrzaniu i podgarnianiu TRM, można liczyć dodatkowo na zdecydowanie lepsze pobieranie paszy.

Czym charakteryzuje się podgarniacz ślimakowy?

Podgarniacze ślimakowe to niezawodne urządzenia, które wyposażone są w specjalną listwę zgarniającą wykorzystywaną do dokładnego oczyszczania powierzchni stołu paszowego. Maszyna napędzana jest przez silnik hydrauliczny do którego jest bezpośredni dostęp, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszych problemów z konserwacją. Podczas podgarniania dochodzi do napowietrzenia i spulchnienia paszy, dzięki czemu znacząco podnosi się jakość karmy bez ryzyka jej zagrzania. Podgarniacze ślimakowe doskonale sprawdzą się nie tylko przy hodowli bydła mleczneego, ale również przy hodowli bydła opasowego. Po podgarniacz ślimakowy powinny sięgnąć także te osoby, które chcą odświeżyć karmę na stole paszowym.


Zwiększ wydajność upraw: Dlaczego warto inwestować w opony rolnicze

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
domy modułowe
Budowa tradycyjnego domu to długotrwały proces. Najczęściej...
Pierwsze AI Digital Creators Forum zgromadziło ponad 70 ucze...
smartwatch
Wybór odpowiedniego smartwatcha może być przytłaczający ze w...
ArtIntell
9 września 2024 miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy Art...
WarsawJS
WarsawJS, wiodąca społecznoś...