Słowacja z małym dzieckiem

Podróż na Słowację z małym dzieckiem. Jak podróżować bez stresu i zbędnych problemów?

Opublikowano: 18 kwietnia 2023

Podróżowanie z dziećmi, zwłaszcza za granicę, może okazać się nie lada wyzwaniem. Częstym kierunkiem podróży rodzin z dziećmi jest niezwykle piękna Słowacja, która zachwyca nie tylko bogatymi w zabytki miastami, lecz także zachwycającymi górami. Jak zorganizować podróż z dziećmi na Słowację, aby odbyła się bezproblemowo?

Odpowiednie przygotowania to podstawa

Aby podróż z dziećmi odbyła się bez zbędnego stresu i problemów, kluczowe są odpowiednie przygotowania do podróży. Pakowanie warto zacząć już kilka dni przed wyjazdem. Dotyczy to zarówno własnych rzeczy, jak i tych dziecięcych. Jeśli obawiamy się, że wszystkie potrzebne rzeczy nie zmieszczą się w samochodzie, możemy pomyśleć nad kupnem specjalnego bagażnika dachowego. W podróż z dzieckiem musimy zabrać naprawdę sporo przedmiotów. Do tych niezbędnych należą: pieluszki, lekarstwa, jedzenie, ubrania. Nie można zapominać również o zabawkach. Najlepszym pomysłem będzie zabranie kilku z nich, tych, którymi najczęściej bawi się maluch. W podróż powinniśmy zabrać ze sobą ograniczoną liczbę przedmiotów, dlatego wszystko powinno być odpowiednio przemyślane. Podczas podróży podstawą jest także fotelik dziecięcy. To właśnie dzięki niemu podróż z dzieckiem będzie w pełni bezpieczna i komfortowa. Jeśli obawiasz się, że po kilku godzinach jazdy, Twoje dziecko może zacząć się nudzić, przygotuj się na tę sytuację. W podróż warto zabrać ze sobą ulubioną książkę dziecka bądź tableta, na którym dziecko będzie mogło oglądać swoje ulubione bajki.

Bezstresowa podróż

Wyjazd nie może odbyć się również bez zaplanowania samej podróży. Przed wyjazdem warto sprawdzić trasę, którą będziemy poruszać się, by dotrzeć na Słowację. Już na tym etapie warto zaplanować sobie, w których miejscach będziemy robić przystanki, podczas których będziemy mogli odpocząć. Jeśli na noc zamierzamy zatrzymać się w hotelu, z wyprzedzeniem zarezerwujmy nocleg. Co więcej, poruszając się po drogach szybkiego ruchu oraz słowackich autostradach, musimy pamiętać o kupnie winiety na Słowację, dzięki której podróż odbędzie się bez zbędnego stresu i mandatu. Jeśli zamierzamy wybrać się z kilkunastogodzinną trasę, warto sprawdzić również, w których miejscach znajdują się stacje benzynowe. Nie warto zwlekać z tym do ostatniej chwili. To może skończyć się zatrzymaniem samochodu pośrodku drogi! Żaden kierowca nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji, zwłaszcza w obcym kraju.

Trasa powinna być także jak najbardziej przyjazna dla dzieci. Miejsca, w których będziemy zatrzymywać się, by odpocząć, powinny być bezpieczne dla maluchów. Zapomnij o niebezpiecznych przystankach blisko ulicy. Podczas przerw dziecko powinno mieć miejsce, w którym będzie mogło się wybiegać. Warto więc zabrać je na pobliski plac zabaw, gdzie bezpiecznie będzie mogło spożytkować całą swoją energię. Kilkunastogodzinna trasa jest niezwykle męcząca, dlatego podczas jazdy należy robić jak najwięcej przystanków, nawet jeśli będą wydłużać one czas dotarcia do celu. Zmęczone, niespokojne i płaczące dziecko może rozpraszać kierowcę, który będzie nie tylko nieskupiony, lecz także poddenerwowany. Wyruszając w tak daleką podróż, należy przygotować się na każdą sytuację. Każda podróż z dzieckiem stanowi nie lada wyzwanie, jednak mimo to, wielu rodziców decyduje się na wyruszenie w trasę samochodem w towarzystwie malucha.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...