Pralka Beko

Pralka Beko – gdzie wlać płyn do płukania i wsypać proszek do prania?

Opublikowano: 25 października 2022

Obsługa pralki automatycznej wydaje się bardzo łatwa, ale niektórym osobom nastawienie prania może sprawić wiele kłopotów. Szczególnie gdy nie wiedzą, gdzie wlać płyn do płukania i wsypać proszek do prania. Wyjaśniamy, jak to wygląda w przypadku pralek Beko.

Szuflada pralki – oznaczenia

Każda pralka, czy to ładowana od frontu, czy od przodu, automatycznie pobiera detergenty z szuflady, gdy nadejdzie odpowiedni moment w cyklu prania. W szufladzie woda miesza się z proszkiem lub płynem do prania, a następnie spływa do bębna. Dzięki temu mamy gwarancję, że środki piorące skutecznie rozpuściły się w wodzie.

Detergentów nie należy umieszczać bezpośrednio na ubraniach, gdyż może to doprowadzić do ich wybielenia albo pojawienia się plam. Właśnie dlatego wszystkie pralki automatyczne wyposażone są w specjalne szuflady na detergenty. Każda z nich podzielona jest na dwie albo trzy przegrody ustawione w poziomie lub pionie. Dzięki nim wiemy, gdzie wsypać proszek w pralce oraz gdzie wlać płyn do prania.

Przegrody w pralce mają następujące oznaczenia:

  • Symbol „I” – to miejsce na proszek do prania lub płyn do prania wstępnego.
  • Symbol „II” – jest to przegroda na środek do prania zasadniczego.
  • Symbol kwiatka – to komora przeznaczona na płyn do płukania, który nadaje ubraniom miękkości i pięknego zapachu.

Pralka Beko – gdzie wlać płyn do płukania i wsypać proszek do prania?

Wszystkie pralki automatyczne wyposażone są w szuflady na detergenty. Jednak poszczególni producenci różnie rozmieszczają i oznaczają przegrody w pralce. Przyjrzymy się, jak to wygląda w przypadku pralek Beko.

Gdzie wsypać proszek do prania w pralce Beko?

W pralkach Beko proszek do prania należy wsypać do komory oznaczonej symbolem „II”. Znajduje się ona po lewej stronie szuflady na detergenty. Jeśli jednak korzystamy z prania wstępnego, to proszek powinniśmy wsypać do przegrody z symbolem „I”, która umieszczona jest z prawej strony szuflady.

Ile proszku do prania należy wsypać? To zależy od załadunku pralki. Ilość środka piorącego powinniśmy zawsze dostosowywać do ilości ubrań w bębnie. Najczęściej na 4,5 kg prania dodaje się ok. 100 g proszku. Warto jednak stosować się do wskazówek producenta zamieszczonych na opakowaniu.


Pralka Beko WUV9612XBWS
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-beko-wuv9612xbws,71914.html)


Gdzie wlewa się płyn do prania ubrań?

Wiele osób zastanawia się, gdzie się wlewa płyn do pralki Beko. Jest to spowodowane tym, że niektórzy mylą płyn do prania z płynem do płukania ubrań. Tymczasem płyn do prania to zwykły środek piorący, który używany jest jako zamiennik dla proszku. Oznacza to, że płyn do pralki wlewamy w to samo miejsce, co środek do prania zasadniczego. W przypadku pralki Beko będzie to zatem komora „II” znajdująca się z lewej strony szufladki.

Pralka Beko – gdzie wlać płyn do płukania ubrań?

Idealnym uzupełnieniem prania jest płyn do płukania. Nie tylko zmiękcza on tkaniny, lecz także zapobiega rozciąganiu i mechaceniu. Płyn nadaje ubraniom również pięknego zapachu. Miejsce na płyn do płukania znajduje się w komorze oznaczonej symbolem kwiatka. Beko pralki mają tę komorę umieszczoną w samym środku szuflady.


Pralka Beko EWUE8636XAW
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-beko-ewue8636xaw,88250.html)


Gdzie włożyć kapsułki do prania?

W ostatnich latach mocno wzrosła popularność kapsułek do prania. Dzięki temu, że są one łatwe i wygodne w obsłudze, stały się doskonałą alternatywą dla proszku do prania. W przeciwieństwie do tradycyjnych detergentów kapsułek nie umieszcza się w szufladzie, tylko wkłada bezpośrednio na dno bębna. Dopiero potem kapsułkę przykrywa się praniem – jest to bardzo ważne, aby kapsułka mogła się rozpuścić.

Gdzie wlać odplamiacz do pralki?

Jeśli chodzi o odplamiacz do ubrań, to można go stosować na różne sposoby. Zawsze jednak powinniśmy postępować według zaleceń zamieszczonych na etykiecie.

Niektórzy producenci detergentów dopuszczają umieszczenie odplamiacza bezpośrednio w bębnie pralki. Jednak o wiele częściej zalecają aplikować odplamiacz razem z proszkiem do prania, czyli do komory oznaczonej symbolem „II”. Raczej niewiele pralek dostępnych na rynku ma specjalną przegrodę przeznaczoną na odplamiacz.


Pralka Beko AWUE6511BWW3
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/pralka-beko-awue6511bww3,69330.html)


Otwierana od góry pralka Beko – gdzie wlać płyn do płukania?

Wiemy już, do jakich przegródek w pralkach ładowanych od frontu wsypuje się konkretne detergenty. Teraz sprawdźmy, jak to wygląda w przypadku pralek ładowanych od góry. Takie modele nie mają przecież wysuwanych szuflad na środki piorące. Pojemniki na detergenty znajdują się natomiast na wewnętrznej stronie klapy pralki albo są zamontowane bezpośrednio na obudowie urządzenia.

Znajdziemy tu jednak takie same oznaczenia na pralce, jak w przypadku modeli ładowanych od frontu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
piekarnik parowy
Piekarniki parowe stają się coraz bardziej popularne w nowoc...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...
Electrolux
Mopowanie jest jednym z p...
Materac lateksowy
Wybór materaca to bardzo istotna decyzja. Prawidłowa...