PRINO-PLAST – bawełniana droga do sukcesu

Opublikowano: 2 listopada 2015

Polsko-niemiecka spółka PRINO-PLAST z siedzibą w Malborku obecna jest w branży włókienniczej już od ponad 20 lat. Główny obszar jej działalności obejmuje produkcję wyrobów z bawełny i mieszanki bawełniano-wiskozowej o przeznaczeniu medycznym, higienicznym, kosmetycznym, weterynaryjnym i technicznym

Oferta przedsiębiorstwa zawiera m.in.: watę, płatki, patyczki i waciki kosmetyczne, opatrunki oczne, podkłady i waciki medyczne, rolki, podkłady podgipsowe, bobinę, sznur, filtry. Zdecydowana większość towaru trafia na półki sklepowe jako marki własne najbardziej znanych dystrybutorów. Możliwości zakładu pozwalają również na produkcję opakowań i etykiet według projektu.

Firma zawdzięcza swój sukces przede wszystkim aktywnemu pozyskiwaniu klientów zagranicznych, rynek odbiorców wykracza bowiem daleko poza granice Europy. Stopa eksportu przekracza aktualnie 90 proc. produkcji, co jest efektem rokrocznego uczestnictwa w targach branżowych w różnych częściach globu, konsekwentnego pielęgnowania relacji B2B oraz przynależności do regionalnych i ogólnoświatowych organizacji biznesowych (Private Label Manufacturer Association, Hanse Business, AHK Polska, Instytut Włókiennictwa w Łodzi).

Zachowanie najwyższych standardów produkcji oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy nie byłoby możliwe, gdyby nie wysiłek całego, blisko 140-osobowego zespołu pracowniczego, oraz gdyby nie przeprowadzanie regularnych i licznych audytów, świadczonych przez wyspecjalizowane jednostki oraz samych klientów – w zakresie interesującej ich tematyki. Spółka posiada w tym zakresie 9 certyfikatów międzynarodowych, potwierdzających spełniane normy. Firma stosuje aktywną politykę środowiskową z bardzo skutecznym wynikiem, co owocuje znaczącym ograniczeniem odpadów, np. opakowań tekturowych, i zmaksymalizowaniem korzystnego wpływu na otoczenie przyrodnicze (np. wykorzystywana woda technologiczna), co łączy się z wcielaniem w życie koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Ze względu na rosnące zainteresowanie wyrobami bawełnianymi przedsiębiorstwo wdraża – także dzięki funduszom europejskim – nowe rozwiązania, które służą usprawnianiu przepływu informacji i tym samym przyspieszaniu systemu produkcji (system ERP), przechowywaniu rosnącej ilości wyrobów (budowa nowego magazynu wyrobu gotowego) oraz automatyzacji (stopniowa wymiana parku maszynowego).

W 2013 r. przedsiębiorstwo uzyskało I nagrodę w kategorii „Firma Odpowiedzialna w Biznesie Sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw” w ramach konkursu Firma z Przyszłością 2013, organizowanego przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą MŚP.

2015-11-02

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *