Program kadrowo-płacowy

Program kadrowo-płacowy dla firmy

Opublikowano: 27 marca 2021

Na pracownikach działu kadr i płac spoczywa wiele obowiązków – od przechowywania danych o osobach zatrudnionych w firmie poprzez naliczanie wynagrodzeń do przygotowywania deklaracji PIT. Mogą jednak uzyskać wsparcie w postaci oprogramowania, które ich odciąży i usprawni wykonywanie zadań.

Automatyzacja = szybsza praca

Korzystając z programu, pracownicy działu kadr będą działać szybciej – choćby automatycznie wyliczając płace na podstawie wprowadzonych wcześniej danych. Co ważne, ewentualne zmiany widać na bieżąco – jeśli zmodyfikujemy którykolwiek element danych, program ponownie przelicza wypłatę. Informacje o wynagrodzeniach można wpisywać także zbiorowo (np. kiedy większa grupa pracowników zarabia tyle samo), co dodatkowo zwiększa oszczędność czasu. Wysyłanie danych do systemu „Płatnik” oraz przekazywanie deklaracji podatkowych do systemu „e-Deklaracje”, np. formularza PIT-11 także w dużej mierze jest automatyczne.

Program prosty i aktualny – zmniejszy pomyłki!

Na początku pracy z nowym programem ważne jest to, by był prosty w obsłudze. Przejrzyste menu z pewnością ułatwi nam odnalezienie potrzebnej funkcji. Duże znaczenie ma także zgodność oprogramowania z przepisami RODO oraz prawem pracy i jego aktualność. Eliminuje to choćby ryzyko wysłania błędnie wypełnionego dokumentu.

Ważne terminy do zapamiętania? Tylko z programem!

Data szkolenia BHP czy badań okresowych pracownika to terminy, których nie można pominąć. W programie kadrowo-płacowym ustawimy przypomnienia, np. o tym, że zatrudnionej osobie kończy się ważność badań lekarskich. Dzięki temu nie przeoczymy żadnej ważnej informacji.

Zamiast tradycyjnych akt – archiwum cyfrowe

Odpowiedni program kadrowo-płacowy upraszcza też archiwizację danych, bez konieczności generowania papierowych dokumentów i przechowywania ich przez wiele lat. Ponieważ informacje są dostępne w postaci elektronicznej, możemy je wydrukować wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Potrzebne wsparcie w firmie? Pomoże Aga!

Pracę w dziale kadr i płac ułatwia program Aga z linii PCBiznes, na którą składa się również program księgowy Ala oraz program do obsługi faktur i magazynu – Ewa. Narzędzia te możemy połączyć ze sobą, przenosząc np. dane z programu kadrowo-płacowego do programu księgowego. Mamy również na bieżąco dostęp do ich aktualizacji.

Możliwa jest także integracja programu z rozwiązaniami w chmurze, takimi jak księgowość online w Streamsoft Firmino. Dzięki współpracy obu narzędzi użytkownik Firmino może otrzymać np. listę płac w formie PDF z programu Aga.

Przetestuj lub sprawdź wersję demo!

Aby przekonać się, czy takie rozwiązanie będzie rzeczywiście dobre, można wypróbować program kadrowo-płacowy Aga w wersji demo lub bezpłatnej wersji testowej na 60 dni. Szczegóły znajdziemy na stronie pcbiznes.pl/program-kadrowo-placowy/.

Czym różnią się od siebie poszczególne wzory faktur?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *